Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 11 grudzień 2017 10:51

Kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Dietetyka kojarzy nam się przede wszystkim z chęcią schudnięcia. Najczęściej myślimy, że do specjalistów dietetyków zgłaszają się głównie osoby z nadwagą, które chciałyby bezpiecznie i w zdrowy sposób stracić nadprogramowe kilogramy. Warto jednak wiedzieć, że z pomocy dietetyka można też korzystać w innych przypadkach.

 

Dietetyk dla osoby odchudzającej się

Pacjenci walczący domowymi sposobami z nadprogramowymi kilogramami i nieosiągający przez dłuższy czas zadowalających efektów, często decydują się odwiedzić specjalistę, by uzyskać fachową pomoc i wsparcie. Współpracując z dietetykiem mają nie tylko szansę na uzyskanie lepszych, ale przede wszystkim trwalszych efektów, bez zagrożenia efektem jo-jo. Dodatkowo warto wiedzieć, że diety odchudzające ułożone przez specjalistów specjalnie dla danej osoby są też bezpieczniejsze i zdrowsze. Gwarantują, że nawet przy znacznym obniżeniu kaloryczności jadłospisu, organizm otrzyma wszelkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Przyczynia się to nie tylko do zachowania zdrowia, ale również utrzymania dobrego samopoczucia i energii, co przy układaniu menu samodzielnie nie jest takie proste.

Dietetyk pomocny w innych przypadkach

Do dietetyków przychodzą także osoby, które są bardzo szczupłe i mają problem z przybraniem na wadze, a nie chcą zdobywać dodatkowych kilogramów poprzez spożywanie tzw. śmieciowego jedzenia. Wolą zrobić to zdrowo i trwale.

Kolejną grupę stanowią wszystkie osoby, u których zdiagnozowano choroby na tle pokarmowym, jak np. różnego rodzaju alergie czy nietolerancje. U specjalistów pojawiają się również pacjenci po operacjach lub hospitalizacji, którzy potrzebują przez pewien czas stosować specjalną, wzmacniającą dietę, bogatą w składniki odżywcze i witaminy. Dużą grupą pacjentów są też osoby z zaburzeniami łaknienia, czyli np. cierpiące na anoreksję lub bulimię.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z pomocy dietetyka, to konieczne wejdź na stronę www.dietetyka.alsand.eu.

Czytany 469 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?