Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 11 grudzień 2017 10:51

Kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Dietetyka kojarzy nam się przede wszystkim z chęcią schudnięcia. Najczęściej myślimy, że do specjalistów dietetyków zgłaszają się głównie osoby z nadwagą, które chciałyby bezpiecznie i w zdrowy sposób stracić nadprogramowe kilogramy. Warto jednak wiedzieć, że z pomocy dietetyka można też korzystać w innych przypadkach.

 

Dietetyk dla osoby odchudzającej się

Pacjenci walczący domowymi sposobami z nadprogramowymi kilogramami i nieosiągający przez dłuższy czas zadowalających efektów, często decydują się odwiedzić specjalistę, by uzyskać fachową pomoc i wsparcie. Współpracując z dietetykiem mają nie tylko szansę na uzyskanie lepszych, ale przede wszystkim trwalszych efektów, bez zagrożenia efektem jo-jo. Dodatkowo warto wiedzieć, że diety odchudzające ułożone przez specjalistów specjalnie dla danej osoby są też bezpieczniejsze i zdrowsze. Gwarantują, że nawet przy znacznym obniżeniu kaloryczności jadłospisu, organizm otrzyma wszelkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Przyczynia się to nie tylko do zachowania zdrowia, ale również utrzymania dobrego samopoczucia i energii, co przy układaniu menu samodzielnie nie jest takie proste.

Dietetyk pomocny w innych przypadkach

Do dietetyków przychodzą także osoby, które są bardzo szczupłe i mają problem z przybraniem na wadze, a nie chcą zdobywać dodatkowych kilogramów poprzez spożywanie tzw. śmieciowego jedzenia. Wolą zrobić to zdrowo i trwale.

Kolejną grupę stanowią wszystkie osoby, u których zdiagnozowano choroby na tle pokarmowym, jak np. różnego rodzaju alergie czy nietolerancje. U specjalistów pojawiają się również pacjenci po operacjach lub hospitalizacji, którzy potrzebują przez pewien czas stosować specjalną, wzmacniającą dietę, bogatą w składniki odżywcze i witaminy. Dużą grupą pacjentów są też osoby z zaburzeniami łaknienia, czyli np. cierpiące na anoreksję lub bulimię.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z pomocy dietetyka, to konieczne wejdź na stronę www.dietetyka.alsand.eu.

Czytany 485 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.