Polecane artykuły

 • 1

środa, 26 kwiecień 2017 10:51

Jak wyglądają objawy suchego kaszlu?

Przy doborze odpowiedniego środka na kaszel należy przede wszystkim rozpoznać rodzaj kaszlu, z którym mamy do czynienia. Czym charakteryzuje się kaszel suchy?

 

Kaszel najczęściej towarzyszy przeziębieniu oraz grypie, ale również może być on objawem innych schorzeń. W związku z tym w okresach przejściowych możemy usłyszeć go bardzo często. Jeśli chcemy poradzić sobie z nieprzyjemnym kaszlem suchym, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, czy rzeczywiście to on jest naszym problemem.

Kaszel suchy – objawy

Kaszel suchy, który nazywany jest też kaszlem nieproduktywnym, nie powoduje wykrztuszania wydzieliny z dróg oddechowych, co z kolei wyróżnia kaszel mokry, produktywny. Kaszel suchy jest napadowy, męczący, może rozbudzać w nocy i nie pozwalać zasnąć. Towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie drapania, drażnienia w gardle, które dodatkowo wzmaga odruch kaszlenia.

Nie tylko przy przeziębieniach i grypach

Chociaż najczęściej mamy do czynienia z kaszlem suchym przy infekcjach wirusowych takich jak przeziębienia i grypy, to jednak może być on też symptomem innych schorzeń. Gdy kaszlowi nie towarzyszą gorączka, ból gardła, katar, w takiej sytuacji może być on objawem alergii wziewnej, na przykład na kurz, roztocza, pyłki. Warto wtedy udać się do lekarza w celu wykonania odpowiednich testów, ponieważ nieleczona alergia może doprowadzić do rozwoju astmy.

Suchy kaszel może też pojawiać się wtedy, gdy przebywamy w za suchym pomieszczeniu, na przykład w okresie grzewczym. Także może towarzyszyć przebywaniu w zanieczyszczonym środowisku, na przykład na terenach z wysokim zanieczyszczeniem powietrza, smogiem.

Jak leczyć kaszel suchy?

Zarówno kaszel suchy, jak i mokry mają swoją specyfikę, dlatego konieczne jest wybranie właściwego specyfiku. Dla kaszlu suchego powinien być to preparat, na przykład syrop o charakterze przeciwkaszlowym, który będzie hamował odruch kaszlu.

Jednym z tego rodzaju syropów jest Levopront (Levopront.pl), którego składnikiem aktywnym jest lewodropropizyna. Związek ten hamuje skurcz oskrzeli, ale nie wpływa na działanie układu nerwowego, dlatego jest też bezpieczny w stosowaniu u dzieci. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: Levopront.pl.

Czytany 440 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?