Polecane artykuły

 • 1
środa, 26 kwiecień 2017 12:51

Jak wyglądają objawy suchego kaszlu?

Przy doborze odpowiedniego środka na kaszel należy przede wszystkim rozpoznać rodzaj kaszlu, z którym mamy do czynienia. Czym charakteryzuje się kaszel suchy?

 

Kaszel najczęściej towarzyszy przeziębieniu oraz grypie, ale również może być on objawem innych schorzeń. W związku z tym w okresach przejściowych możemy usłyszeć go bardzo często. Jeśli chcemy poradzić sobie z nieprzyjemnym kaszlem suchym, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, czy rzeczywiście to on jest naszym problemem.

Kaszel suchy – objawy

Kaszel suchy, który nazywany jest też kaszlem nieproduktywnym, nie powoduje wykrztuszania wydzieliny z dróg oddechowych, co z kolei wyróżnia kaszel mokry, produktywny. Kaszel suchy jest napadowy, męczący, może rozbudzać w nocy i nie pozwalać zasnąć. Towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie drapania, drażnienia w gardle, które dodatkowo wzmaga odruch kaszlenia.

Nie tylko przy przeziębieniach i grypach

Chociaż najczęściej mamy do czynienia z kaszlem suchym przy infekcjach wirusowych takich jak przeziębienia i grypy, to jednak może być on też symptomem innych schorzeń. Gdy kaszlowi nie towarzyszą gorączka, ból gardła, katar, w takiej sytuacji może być on objawem alergii wziewnej, na przykład na kurz, roztocza, pyłki. Warto wtedy udać się do lekarza w celu wykonania odpowiednich testów, ponieważ nieleczona alergia może doprowadzić do rozwoju astmy.

Suchy kaszel może też pojawiać się wtedy, gdy przebywamy w za suchym pomieszczeniu, na przykład w okresie grzewczym. Także może towarzyszyć przebywaniu w zanieczyszczonym środowisku, na przykład na terenach z wysokim zanieczyszczeniem powietrza, smogiem.

Jak leczyć kaszel suchy?

Zarówno kaszel suchy, jak i mokry mają swoją specyfikę, dlatego konieczne jest wybranie właściwego specyfiku. Dla kaszlu suchego powinien być to preparat, na przykład syrop o charakterze przeciwkaszlowym, który będzie hamował odruch kaszlu.

Jednym z tego rodzaju syropów jest Levopront (Levopront.pl), którego składnikiem aktywnym jest lewodropropizyna. Związek ten hamuje skurcz oskrzeli, ale nie wpływa na działanie układu nerwowego, dlatego jest też bezpieczny w stosowaniu u dzieci. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: Levopront.pl.

Czytany 510 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.