Polecane artykuły

 • 1

środa, 26 kwiecień 2017 10:51

Jak wyglądają objawy suchego kaszlu?

Przy doborze odpowiedniego środka na kaszel należy przede wszystkim rozpoznać rodzaj kaszlu, z którym mamy do czynienia. Czym charakteryzuje się kaszel suchy?

 

Kaszel najczęściej towarzyszy przeziębieniu oraz grypie, ale również może być on objawem innych schorzeń. W związku z tym w okresach przejściowych możemy usłyszeć go bardzo często. Jeśli chcemy poradzić sobie z nieprzyjemnym kaszlem suchym, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, czy rzeczywiście to on jest naszym problemem.

Kaszel suchy – objawy

Kaszel suchy, który nazywany jest też kaszlem nieproduktywnym, nie powoduje wykrztuszania wydzieliny z dróg oddechowych, co z kolei wyróżnia kaszel mokry, produktywny. Kaszel suchy jest napadowy, męczący, może rozbudzać w nocy i nie pozwalać zasnąć. Towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie drapania, drażnienia w gardle, które dodatkowo wzmaga odruch kaszlenia.

Nie tylko przy przeziębieniach i grypach

Chociaż najczęściej mamy do czynienia z kaszlem suchym przy infekcjach wirusowych takich jak przeziębienia i grypy, to jednak może być on też symptomem innych schorzeń. Gdy kaszlowi nie towarzyszą gorączka, ból gardła, katar, w takiej sytuacji może być on objawem alergii wziewnej, na przykład na kurz, roztocza, pyłki. Warto wtedy udać się do lekarza w celu wykonania odpowiednich testów, ponieważ nieleczona alergia może doprowadzić do rozwoju astmy.

Suchy kaszel może też pojawiać się wtedy, gdy przebywamy w za suchym pomieszczeniu, na przykład w okresie grzewczym. Także może towarzyszyć przebywaniu w zanieczyszczonym środowisku, na przykład na terenach z wysokim zanieczyszczeniem powietrza, smogiem.

Jak leczyć kaszel suchy?

Zarówno kaszel suchy, jak i mokry mają swoją specyfikę, dlatego konieczne jest wybranie właściwego specyfiku. Dla kaszlu suchego powinien być to preparat, na przykład syrop o charakterze przeciwkaszlowym, który będzie hamował odruch kaszlu.

Jednym z tego rodzaju syropów jest Levopront (Levopront.pl), którego składnikiem aktywnym jest lewodropropizyna. Związek ten hamuje skurcz oskrzeli, ale nie wpływa na działanie układu nerwowego, dlatego jest też bezpieczny w stosowaniu u dzieci. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: Levopront.pl.

Czytany 455 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.