Polecane artykuły

 • 1

środa, 26 kwiecień 2017 12:51

Jak wyglądają objawy suchego kaszlu?

Przy doborze odpowiedniego środka na kaszel należy przede wszystkim rozpoznać rodzaj kaszlu, z którym mamy do czynienia. Czym charakteryzuje się kaszel suchy?

 

Kaszel najczęściej towarzyszy przeziębieniu oraz grypie, ale również może być on objawem innych schorzeń. W związku z tym w okresach przejściowych możemy usłyszeć go bardzo często. Jeśli chcemy poradzić sobie z nieprzyjemnym kaszlem suchym, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, czy rzeczywiście to on jest naszym problemem.

Kaszel suchy – objawy

Kaszel suchy, który nazywany jest też kaszlem nieproduktywnym, nie powoduje wykrztuszania wydzieliny z dróg oddechowych, co z kolei wyróżnia kaszel mokry, produktywny. Kaszel suchy jest napadowy, męczący, może rozbudzać w nocy i nie pozwalać zasnąć. Towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie drapania, drażnienia w gardle, które dodatkowo wzmaga odruch kaszlenia.

Nie tylko przy przeziębieniach i grypach

Chociaż najczęściej mamy do czynienia z kaszlem suchym przy infekcjach wirusowych takich jak przeziębienia i grypy, to jednak może być on też symptomem innych schorzeń. Gdy kaszlowi nie towarzyszą gorączka, ból gardła, katar, w takiej sytuacji może być on objawem alergii wziewnej, na przykład na kurz, roztocza, pyłki. Warto wtedy udać się do lekarza w celu wykonania odpowiednich testów, ponieważ nieleczona alergia może doprowadzić do rozwoju astmy.

Suchy kaszel może też pojawiać się wtedy, gdy przebywamy w za suchym pomieszczeniu, na przykład w okresie grzewczym. Także może towarzyszyć przebywaniu w zanieczyszczonym środowisku, na przykład na terenach z wysokim zanieczyszczeniem powietrza, smogiem.

Jak leczyć kaszel suchy?

Zarówno kaszel suchy, jak i mokry mają swoją specyfikę, dlatego konieczne jest wybranie właściwego specyfiku. Dla kaszlu suchego powinien być to preparat, na przykład syrop o charakterze przeciwkaszlowym, który będzie hamował odruch kaszlu.

Jednym z tego rodzaju syropów jest Levopront (Levopront.pl), którego składnikiem aktywnym jest lewodropropizyna. Związek ten hamuje skurcz oskrzeli, ale nie wpływa na działanie układu nerwowego, dlatego jest też bezpieczny w stosowaniu u dzieci. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: Levopront.pl.

Czytany 490 razy

Artykuły powiązane

 • Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód? Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód?

  Jedną z przyczyn pojawienia się problemu ze sztywnością mięśni może być choroba tkanki łącznej o podłożu zapalnym. Polimialgia reumatyczna jest schorzeniem układowym na której obecność mogą wskazywać poranne bóle i sztywność mięśni, zapalenie stawów czy pojawienie się obrzęku stóp i rąk.

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?