Polecane artykuły

 • 1

środa, 19 lipiec 2017 17:24

Jak się chronić przed udarem słonecznym?

Letnie upały są niebezpieczne dla organizmu nie tylko ze względu na możliwość poparzenia skóry, ale również wystąpienia udaru słonecznego. Sytuacja ta jest niezwykle groźna dla zdrowia, ponieważ w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci. Aby zapobiec tak drastycznym skutkom przegrzania, niezwykle ważne jest uzupełnianie płynów i składników odżywczych.

 

Udar słoneczny – czym jest?

Z udarem słonecznym możemy mieć do czynienia o niemal każdej porze roku. Powstaje on w wyniku intensywnego i długotrwałego ogrzewania organizmu. Dochodzi do tego najczęściej w momencie, gdy przebywamy zbyt długi czas w pełnym słońcu bez nakrycia głowy i butelki wody w zanadrzu.

Udarowi łatwo jest przeciwdziałać. Najprostszym sposobem jest okrycie ciała i dysponowanie wodą, a najlepiej napojem zawierającym elektrolity. Wtedy nie tylko ugasimy pragnienie i wyregulujemy temperaturę ciała, ale dostarczymy do organizmu wiele składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w każdych warunkach. W przypadku udaru, nawet w ostatniej chwili podany płyn nawadniający może uratować życie, dlatego warto zawsze go posiadać.

Jakie są skutki udaru?

Przed wystąpieniem najpoważniejszego ze skutków, czyli śmierci człowieka, organizm osoby odczuwającej udar wysyła szereg sygnałów świadczących o tym, że dzieje się coś niedobrego. Pierwszym z nich jest wszechobecny pot, który jest oznaką tego, że tracimy wodę, a wraz z nią sole mineralne. Następnie w okolicy kostek i stóp pojawia się opuchlizna, a twarz robi się niezwykle gorąca. W tym momencie nadal jest wszystko w porządku, jednak nie można zlekceważyć takiej sytuacji, ponieważ dalej jest tylko gorzej.

Wraz z biegiem czasu następuje stopniowe osłabienie i odwodnienie, aby na końcu chory upadł z wycieńczenia. Wtedy pomóc może jedynie pomoc lekarska i błyskawiczne nawodnienie drogą dożylną. Jeżeli tak się nie stanie – chory umiera.

Jak zapobiec udarowi i postępującemu odwodnieniu?

Zapobiec samemu udarowi jest niezwykle łatwo. Wystarczy jedynie ograniczyć wystawianie się na działanie promieni słonecznych. Jeżeli jednak zachodzi konieczność dłuższego przebywania w miejscu wystawionym na działanie Słońca, na pewno pomoże nakrycie głowy, a także stosowanie częstych przerw i odpoczynek w zacienionym miejscu. Warto posiadać większą ilość wody i regularnie nawadniać nią organizm.

Postępujące odwodnienie jest bezpośrednim skutkiem udaru. Stan ten jest niczym innym, jak niedoborem jonów, czyli elektrolitów w organizmie. Szczególnie latem ważne jest regularne ich uzupełnianie, dlatego warto zakupić w aptece płyny nawadniające posiadające elektrolity. Są one wydawane bez recepty, dlatego możesz zakupić dowolną ich ilość. Jako jeden z najlepszych płynów tego typu polecamy Orsalit. Więcej informacji na temat tego płynu zasięgniesz na stronie www.orsalit.pl. Pamiętaj również, że odwodnienie jest groźne nie tylko podczas wakacji!

Czytany 433 razy

Artykuły powiązane

 • Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę! Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę!

  Wiele kobiet nie jest w pełni zadowolonych z wyglądu swoich narządów płciowych. W takim przypadku pomoże zabieg labioplastyki!

 • W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze? W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze?

  Zdrowie to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie dostajemy od losu. Jednak nie zawsze dbamy o nie w odpowiedni sposób. Dlatego chcąc zmienić swoje życie na lepsze, warto zadbać o zmianę swoich codziennych nawyków, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Wtedy nie tylko będzie się zdrowszym, ale też zyska lepsze samopoczucie i odzyska pozytywną energię. Jak się do tego zabrać?

 • Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów

  Próbujesz sobie poradzić z regularnym piciem wody i nawilżaniem organizmu, ale nie lubisz smaku zwykłej wody? Dużo trenujesz i obawiasz się niedoboru składników odżywczych w Twoim organizmie? A może po prostu interesujesz się zdrową żywnością i chcesz wprowadzić do swojego życia więcej zdrowych nawyków? Niezależnie od powodu, poznaj produkt, który znakomicie wpłynie na cały Twój organizm!

 • Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje? Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje?

  W gabinecie podologicznym pracuje podolog, czyli specjalista od stóp. Nadal nie jest to w Polsce zbyt popularny zawód. Chociaż to się stopniowo zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się odwiedzić taki gabinet. Pamiętaj o tym, że podolog to nie jest lekarz. Z czym warto pójść do gabinetu podologicznego?

 • Krzem w organizmie Krzem w organizmie

  Krzem jest pierwiastkiem stanowiącym absolutną podstawę suplementacji organizmu – szczególnie ze względu na jego udział w tkance łącznej. Jego rola w organizmie jest ciągle niedoceniana pomimo wiarygodnych wyników badan klinicznych.