środa, 30 sierpień 2017 16:37

Jak poradzić sobie z pierwszymi dniami dziecka w przedszkolu/żłobku?

Niestety dla wielu rodziców oddanie dziecka na cały dzień do przedszkola, czy też żłobka jest bardzo trudne. Oddanie dziecka w obce ręce wiąże się z ogromnym cierpieniem, zwłaszcza ze strony matek. Ojcowie jednak również bardzo mocno przeżywają ten proces.


Każdy rodzic powinien widzieć, jak zmniejszyć ból odczuwany oddaniem dziecka do przedszkola. Kiedy będziesz czuł ból spowodowany pójściem dziecka do przedszkola lub żłobka pamiętaj:

Inne matki również muszą poradzić sobie z bólem spowodowanym umieszczeniem dziecka na cały dzień w przedszkolu.

To oczywiste. Każdy pracuje i musi zapewnić byt swojej rodzinie. Inne matki również mają taki sam problem. Nie czuj z tego powodu wyrzutów sumienia. To niewarte.

Dziecko będzie miało kontakt z rówieśnikami

Kontakt z rówieśnikami jest ważny na każdym etapie życia. Rozmowa z dziećmi w tym samym wieku sprawia, że dziecko może lepiej się rozwijać i staje się bardziej szczęśliwe. Dzieci dzięki wspólnej zabawie mogą cieszyć się wzajemną obecnością. To oczywiste.

Nauczycielki są przyjaźnie nastawione

Pedagogikę wybierają zazwyczaj kobiety, które kochają dzieci. Pomimo że dzieci są obce. Nauczycielki są zazwyczaj bardzo miłe dla wszystkich dzieci.

Dziecko przyzwyczai się do nowej sytuacji po kilku dniach

Na początku oczywiście dziecko będzie płakało. To oczywiste. Niestety rozłąka rodzica i dziecka jest niezwykle trudna. Dziecko przyzwyczaja się do sytuacji, kiedy każdego dnia nie widzi swojej mamy. Na szczęście po kilku dniach ból spowodowany rozłąką mija.

Oczywiście dla każdej mamy rozłąka z własnym dzieckiem jest bardzo trudna. To uczucie, które sprawia, że czujemy się źle. To tak, jakby spod skrzydeł wyleciał nasz najcenniejszy ptak. Na szczęście po kilku dniach wizyta dziecka w przedszkolu staje się rytuałem dla matki i dla dziecka. Nie można o tym zapominać. Dzieci po czasie przyzwyczajają się do nowej sytuacji. Kontakt z rówieśnikami jest niezbędny, aby dziecko miało możliwość szybkiego i efektywnego rozwoju. Obecnie wiele przedszkoli gwarantuje dzieciom kilka dni próbnych. Zanim rodzice oddają dziecko do przedszkola, posyłają je co kilka dni mówiąc, że dziecko idzie się po prostu pobawić. To daje możliwość nawiązania nowych przyjaźni.

Czytany 427 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.