Polecane artykuły

 • 1
piątek, 15 wrzesień 2017 17:18

Jak otworzyć mobilną firmę ultrasonograficzną?

Osoba obsługująca aparaturę USG jest specjalistą medycznym, który asystuje lekarzom, zapewniając wsparcie pacjenta poprzez obsługę i konserwację sprzętu do obrazowania medycznego.

 Badanie ultrasonograficzne jest niezbędnym narzędziem do określania postępu rozwoju noworodków oraz diagnozowania pewnych stanów chorobowych. Działanie udanej mobilnej usługi ultrasonograficznej zależy w dużym stopniu od negocjacji skomplikowanych szczegółów związanych z często wymagającym procesem uruchamiania przedsiębiorstwa.

Rzeczy, których potrzebujesz:

Telefon

Samochód

Komputer z dostępem do internetu

Rozpocznij od zdobycia wiedzy branżowej. Chociaż odpowiednie wykształcenie nie jest potrzebne do rozpoczęcia tego typu działalności, szkolenie w diagnostycznej sonografii medycznej będzie  oczywiście dużym plusem. Wiele informacji na temat szkoleń i certyfikacji, które są dostępne, znajdziesz online

Zabezpiecz finanse na rozpoczęcie działalności. Zacznij od określenia swoich wydatków początkowych, tworząc listę wszystkich potrzebnych urządzeń, wynagrodzenia ewentualnych pracowników, kosztów podróży, paliwa, utrzymania, wynajmu i kosztów operacyjnych. Następnie zbadaj dostępne sposoby finansowania w bankach, instytucjach kredytowych i biurach pomocy biznesowej. Możesz zacząć korzystać z istniejących oszczędności w celu rozpoczęcia działalności lub poszukać pożyczki, dotacji lub finansowania karty kredytowej. Informacje dotyczące pomocy na rozpoczęcie działalności gospodarczej są dostępne online i na stronach rządowych.

Zarejestruj swoją firmę. Wybierz typ działalności, który najlepiej pasuje do Twoich celów początkowych.  Spółka cywilna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i korporacja to tylko niektóre z wybranych struktur biznesowych.

Zakup sprzęt. Mobilne usługi ultradźwiękowe polegają w dużym stopniu na transporcie urządzeń diagnostycznych do miejsc, w których odbywa się obrazowanie i konsultacje. Musisz zdecydować, jaki typ obrazowania będziesz przeprowadzał (2D, 3D lub 4D) oraz jaki typ sprzętu może być potrzebny do przechwytywania i tworzenia zdjęć dla klientów. Musisz także zakupić komputery, urządzenia peryferyjne, oprogramowanie i sprzęt komunikacyjny, aby prawidłowo obsługiwać usługę. Możesz zakupić nowy lub używany sprzęt lub prowadzić umowę najmu z dystrybutorem sprzętu medycznego.

Aparatem, który doskonale nadaje się do tego celu jest Vivid i od Ge Healthcare. Vivid i jest pionierem nowej generacji przenośnych aparatów echokardiograficznych najwyższej klasy. Dzięki niewielkiej wadze (około 5 kilogramów) doskonale sprawdzi się w mobilnym serwisie echokardiograficznym. Ten i wiele innych modeli echokardiografów można zakupić w firmie Medinco, autoryzowanym dystrybutorze  GE Healthcare w Polsce. Odwiedź stronę www.medinco.pl i zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi aktualnej oferty.

Czytany 714 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.