Polecane artykuły

  • 1

poniedziałek, 26 luty 2018 09:34

Ile kosztuje catering dla przedszkoli?

Coraz mniej przedszkoli ma własne stołówki. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich utrzymanie jest dość drogie i przy niewielkiej liczbie dzieci staje się nieopłacalne. Zamiast własnych stołówek przedszkola wybierają obsługę firm cateringowych. Jak prezentują się wtedy koszty wyżywienia? 

Catering dla przedszkoli jest obecnie bardzo popularną usługą. Zarówno państwowe, jak i prywatne przedszkola decyduj się na korzystanie z usług firm cateringowych. Jak wspomnieliśmy na wstępie, głównym powodem są tutaj koszty, ponieważ placówki rzadko kiedy mogą utrzymać swoje stołówki.

W wielu miejscowościach w kraju powstają firmy cateringowe, które specjalizują się właśnie w żywieniu dzieci i młodzieży. Swoje usługi kierują w szczególności do żłobków, przedszkoli oraz do szkół, a także do innych placówek edukacyjnych. Zatrudniają specjalistów posiadających wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu potraw przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych.

Wbrew pozorom, posiłki przygotowane przez firmy cateringowe wcale nie są gorszej jakości. W przeważającej liczbie przypadków są one świeże, smaczne, prawidłowo skomponowane pod względem liczby kalorii oraz ilości składników odżywczych. Są także przygotowywane bez wykorzystywania polepszaczy smaku, w oparciu o świeże, sezonowe i lokalne produkty.

Z jakimi cenami trzeba się wtedy liczyć? Jeśli chodzi o catering dla przedszkoli cennik Warszawa ma ceny podobne do tych w innych miastach. Zwykle koszt wyżywienia na jeden dzień wynosi od około 4 do 10 złotych, niemniej jednak może być on wyższy w przypadku dodatkowych opcji. Dużo zależy między innymi od tego, jaka firma cateringowa zostanie wybrana, jaki jest dystans dostawy, jakie dania mają wchodzić w skład usługi.

Dokładne informacje związane z kosztami cateringu można znaleźć na stronach internetowych firm cateringowych albo po skontaktowaniu się z firmami bezpośrednio. W celu wyboru optymalnej oferty wiele przedszkoli decyduje się na wysłanie szeregu zapytań ofertowych, a potem wyselekcjonowanie optymalnej oferty z otrzymanych wycen.

Czytany 2184 razy

Artykuły powiązane