Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 26 luty 2018 08:34

Ile kosztuje catering dla przedszkoli?

Coraz mniej przedszkoli ma własne stołówki. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich utrzymanie jest dość drogie i przy niewielkiej liczbie dzieci staje się nieopłacalne. Zamiast własnych stołówek przedszkola wybierają obsługę firm cateringowych. Jak prezentują się wtedy koszty wyżywienia? 

Catering dla przedszkoli jest obecnie bardzo popularną usługą. Zarówno państwowe, jak i prywatne przedszkola decyduj się na korzystanie z usług firm cateringowych. Jak wspomnieliśmy na wstępie, głównym powodem są tutaj koszty, ponieważ placówki rzadko kiedy mogą utrzymać swoje stołówki.

W wielu miejscowościach w kraju powstają firmy cateringowe, które specjalizują się właśnie w żywieniu dzieci i młodzieży. Swoje usługi kierują w szczególności do żłobków, przedszkoli oraz do szkół, a także do innych placówek edukacyjnych. Zatrudniają specjalistów posiadających wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu potraw przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych.

Wbrew pozorom, posiłki przygotowane przez firmy cateringowe wcale nie są gorszej jakości. W przeważającej liczbie przypadków są one świeże, smaczne, prawidłowo skomponowane pod względem liczby kalorii oraz ilości składników odżywczych. Są także przygotowywane bez wykorzystywania polepszaczy smaku, w oparciu o świeże, sezonowe i lokalne produkty.

Z jakimi cenami trzeba się wtedy liczyć? Jeśli chodzi o catering dla przedszkoli cennik Warszawa ma ceny podobne do tych w innych miastach. Zwykle koszt wyżywienia na jeden dzień wynosi od około 4 do 10 złotych, niemniej jednak może być on wyższy w przypadku dodatkowych opcji. Dużo zależy między innymi od tego, jaka firma cateringowa zostanie wybrana, jaki jest dystans dostawy, jakie dania mają wchodzić w skład usługi.

Dokładne informacje związane z kosztami cateringu można znaleźć na stronach internetowych firm cateringowych albo po skontaktowaniu się z firmami bezpośrednio. W celu wyboru optymalnej oferty wiele przedszkoli decyduje się na wysłanie szeregu zapytań ofertowych, a potem wyselekcjonowanie optymalnej oferty z otrzymanych wycen.

Czytany 1730 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.