Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 26 luty 2018 08:34

Ile kosztuje catering dla przedszkoli?

Coraz mniej przedszkoli ma własne stołówki. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich utrzymanie jest dość drogie i przy niewielkiej liczbie dzieci staje się nieopłacalne. Zamiast własnych stołówek przedszkola wybierają obsługę firm cateringowych. Jak prezentują się wtedy koszty wyżywienia? 

Catering dla przedszkoli jest obecnie bardzo popularną usługą. Zarówno państwowe, jak i prywatne przedszkola decyduj się na korzystanie z usług firm cateringowych. Jak wspomnieliśmy na wstępie, głównym powodem są tutaj koszty, ponieważ placówki rzadko kiedy mogą utrzymać swoje stołówki.

W wielu miejscowościach w kraju powstają firmy cateringowe, które specjalizują się właśnie w żywieniu dzieci i młodzieży. Swoje usługi kierują w szczególności do żłobków, przedszkoli oraz do szkół, a także do innych placówek edukacyjnych. Zatrudniają specjalistów posiadających wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu potraw przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych.

Wbrew pozorom, posiłki przygotowane przez firmy cateringowe wcale nie są gorszej jakości. W przeważającej liczbie przypadków są one świeże, smaczne, prawidłowo skomponowane pod względem liczby kalorii oraz ilości składników odżywczych. Są także przygotowywane bez wykorzystywania polepszaczy smaku, w oparciu o świeże, sezonowe i lokalne produkty.

Z jakimi cenami trzeba się wtedy liczyć? Jeśli chodzi o catering dla przedszkoli cennik Warszawa ma ceny podobne do tych w innych miastach. Zwykle koszt wyżywienia na jeden dzień wynosi od około 4 do 10 złotych, niemniej jednak może być on wyższy w przypadku dodatkowych opcji. Dużo zależy między innymi od tego, jaka firma cateringowa zostanie wybrana, jaki jest dystans dostawy, jakie dania mają wchodzić w skład usługi.

Dokładne informacje związane z kosztami cateringu można znaleźć na stronach internetowych firm cateringowych albo po skontaktowaniu się z firmami bezpośrednio. W celu wyboru optymalnej oferty wiele przedszkoli decyduje się na wysłanie szeregu zapytań ofertowych, a potem wyselekcjonowanie optymalnej oferty z otrzymanych wycen.

Czytany 1503 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?