Polecane artykuły

 • 1

środa, 01 czerwiec 2016 17:08

Gdy czar nagle pryska. Jak walczyć z problemami z erekcją?

Gdy czar nagle pryska. Jak walczyć z problemami z erekcją? Źródło zdjęcia: shutterstock.

Miało być spontanicznie, namiętnie i zmysłowo. Były czułe gesty, pocałunki i wymowne spojrzenia, jednak czar nagle prysł. Obawiasz się, że jesteś kiepską kochanką? Zamiast załamywać ręce, dowiedz się, jak skutecznie wyprosić problemy z erekcją z waszej sypialni.

 

Kłopoty z erekcją nie dotyczą tylko mężczyzn w podeszłym wieku. Coraz częściej dotykają one również młodszych osób, które z powodu trudności z wywołaniem i utrzymaniem wzwodu zaczynają unikać zbliżeń z partnerką czy nawet zupełnie tracą ochotę na seks.

Co jest przyczyną problemów z erekcją?

Jak wskazują seksuolodzy, kłopoty z erekcją należą do najczęściej występujących męskich problemów intymnych. Bardziej doskwiera panom jedynie przedwczesny wytrysk, a na trzecim miejscu plasuje się brak apetytu na seks. Jakie jednak jest źródło tych problemów?

Przyczyną braku erekcji lub trudności z jej utrzymaniem są głównie warunki naszego życia, w tym choroby cywilizacyjne, zanieczyszczenie środowiska, niewłaściwa dieta, mała ilość snu, stres, zaburzenia hormonalne bądź nieodpowiednie warunki w pracy. Problemy z erekcją są szczególnie widoczne wśród pracowników korporacyjnych, u których napięcie emocjonalne, a nierzadko też częste przebywanie w hałasie, odbijają się na jakości życia seksualnego.

Oczywiście kłopoty ze wzwodem mogą być także spowodowane problemami zdrowotnymi, przykładowo z układem krążenia, które mogą skutkować spadkiem libido lub brakiem erekcji.

Jak rozwiązać problemy z erekcją?

Wbrew pozorom kuracja farmakologiczna nie jest jedyną receptą na nawracające problemy z erekcją. Owszem, preparaty przepisywane przez lekarza pomagają w ich rozwiązaniu, lecz przede wszystkim w przypadku zdiagnozowania wspomnianych już kłopotów z krążeniem, które zazwyczaj rozwijają się i pogłębiają wraz z wiekiem. Co zatem można zrobić?

Ciekawą propozycją, z której można skorzystać niezależnie od stanu zdrowia, wieku czy przyjmowanych stale leków, jest pierścień erekcyjny. Choć w Polsce jest jeszcze nowością, zdążył zdobyć już ogromną popularność na Zachodzie. Pierścień erekcyjny można stosować po prostu dla przyjemności lub podtrzymania erekcji. Warto wiedzieć, że pierścień wzwodu nie wywoła, ale skutecznie go utrzyma, co z pewnością doda mężczyźnie pewności siebie.

Jeśli źródłem problemów jest nieodpowiednie środowisko pracy, powinniśmy pomyśleć o zmianie otoczenia. Niewykluczone, że to właśnie ucieczka od codzienności i weekendowy wyjazd we dwoje jest tym, czego potrzebujesz, by znów cieszyć się seksem.

Czy warto sięgać po alkohol?

Niektórzy mężczyźni problemy z erekcją próbują też rozwiązywać z pomocą alkoholu, który jednak może zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Zasadniczo w niewielkich ilościach alkohol może zadziałać rozluźniająco i pobudzająco, niemniej gdy wypijemy o kilka drinków za dużo, alkohol może rozbudzić ochotę na seks, lecz jednocześnie obniżyć możliwości organizmu.

Czytany 1247 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.