środa, 01 czerwiec 2016 19:08

Gdy czar nagle pryska. Jak walczyć z problemami z erekcją?

Gdy czar nagle pryska. Jak walczyć z problemami z erekcją? Źródło zdjęcia: shutterstock.

Miało być spontanicznie, namiętnie i zmysłowo. Były czułe gesty, pocałunki i wymowne spojrzenia, jednak czar nagle prysł. Obawiasz się, że jesteś kiepską kochanką? Zamiast załamywać ręce, dowiedz się, jak skutecznie wyprosić problemy z erekcją z waszej sypialni.

 

Kłopoty z erekcją nie dotyczą tylko mężczyzn w podeszłym wieku. Coraz częściej dotykają one również młodszych osób, które z powodu trudności z wywołaniem i utrzymaniem wzwodu zaczynają unikać zbliżeń z partnerką czy nawet zupełnie tracą ochotę na seks.

Co jest przyczyną problemów z erekcją?

Jak wskazują seksuolodzy, kłopoty z erekcją należą do najczęściej występujących męskich problemów intymnych. Bardziej doskwiera panom jedynie przedwczesny wytrysk, a na trzecim miejscu plasuje się brak apetytu na seks. Jakie jednak jest źródło tych problemów?

Przyczyną braku erekcji lub trudności z jej utrzymaniem są głównie warunki naszego życia, w tym choroby cywilizacyjne, zanieczyszczenie środowiska, niewłaściwa dieta, mała ilość snu, stres, zaburzenia hormonalne bądź nieodpowiednie warunki w pracy. Problemy z erekcją są szczególnie widoczne wśród pracowników korporacyjnych, u których napięcie emocjonalne, a nierzadko też częste przebywanie w hałasie, odbijają się na jakości życia seksualnego.

Oczywiście kłopoty ze wzwodem mogą być także spowodowane problemami zdrowotnymi, przykładowo z układem krążenia, które mogą skutkować spadkiem libido lub brakiem erekcji.

Jak rozwiązać problemy z erekcją?

Wbrew pozorom kuracja farmakologiczna nie jest jedyną receptą na nawracające problemy z erekcją. Owszem, preparaty przepisywane przez lekarza pomagają w ich rozwiązaniu, lecz przede wszystkim w przypadku zdiagnozowania wspomnianych już kłopotów z krążeniem, które zazwyczaj rozwijają się i pogłębiają wraz z wiekiem. Co zatem można zrobić?

Ciekawą propozycją, z której można skorzystać niezależnie od stanu zdrowia, wieku czy przyjmowanych stale leków, jest pierścień erekcyjny. Choć w Polsce jest jeszcze nowością, zdążył zdobyć już ogromną popularność na Zachodzie. Pierścień erekcyjny można stosować po prostu dla przyjemności lub podtrzymania erekcji. Warto wiedzieć, że pierścień wzwodu nie wywoła, ale skutecznie go utrzyma, co z pewnością doda mężczyźnie pewności siebie.

Jeśli źródłem problemów jest nieodpowiednie środowisko pracy, powinniśmy pomyśleć o zmianie otoczenia. Niewykluczone, że to właśnie ucieczka od codzienności i weekendowy wyjazd we dwoje jest tym, czego potrzebujesz, by znów cieszyć się seksem.

Czy warto sięgać po alkohol?

Niektórzy mężczyźni problemy z erekcją próbują też rozwiązywać z pomocą alkoholu, który jednak może zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Zasadniczo w niewielkich ilościach alkohol może zadziałać rozluźniająco i pobudzająco, niemniej gdy wypijemy o kilka drinków za dużo, alkohol może rozbudzić ochotę na seks, lecz jednocześnie obniżyć możliwości organizmu.

Czytany 1363 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.