Polecane artykuły

 • 1

środa, 01 czerwiec 2016 17:08

Gdy czar nagle pryska. Jak walczyć z problemami z erekcją?

Gdy czar nagle pryska. Jak walczyć z problemami z erekcją? Źródło zdjęcia: shutterstock.

Miało być spontanicznie, namiętnie i zmysłowo. Były czułe gesty, pocałunki i wymowne spojrzenia, jednak czar nagle prysł. Obawiasz się, że jesteś kiepską kochanką? Zamiast załamywać ręce, dowiedz się, jak skutecznie wyprosić problemy z erekcją z waszej sypialni.

 

Kłopoty z erekcją nie dotyczą tylko mężczyzn w podeszłym wieku. Coraz częściej dotykają one również młodszych osób, które z powodu trudności z wywołaniem i utrzymaniem wzwodu zaczynają unikać zbliżeń z partnerką czy nawet zupełnie tracą ochotę na seks.

Co jest przyczyną problemów z erekcją?

Jak wskazują seksuolodzy, kłopoty z erekcją należą do najczęściej występujących męskich problemów intymnych. Bardziej doskwiera panom jedynie przedwczesny wytrysk, a na trzecim miejscu plasuje się brak apetytu na seks. Jakie jednak jest źródło tych problemów?

Przyczyną braku erekcji lub trudności z jej utrzymaniem są głównie warunki naszego życia, w tym choroby cywilizacyjne, zanieczyszczenie środowiska, niewłaściwa dieta, mała ilość snu, stres, zaburzenia hormonalne bądź nieodpowiednie warunki w pracy. Problemy z erekcją są szczególnie widoczne wśród pracowników korporacyjnych, u których napięcie emocjonalne, a nierzadko też częste przebywanie w hałasie, odbijają się na jakości życia seksualnego.

Oczywiście kłopoty ze wzwodem mogą być także spowodowane problemami zdrowotnymi, przykładowo z układem krążenia, które mogą skutkować spadkiem libido lub brakiem erekcji.

Jak rozwiązać problemy z erekcją?

Wbrew pozorom kuracja farmakologiczna nie jest jedyną receptą na nawracające problemy z erekcją. Owszem, preparaty przepisywane przez lekarza pomagają w ich rozwiązaniu, lecz przede wszystkim w przypadku zdiagnozowania wspomnianych już kłopotów z krążeniem, które zazwyczaj rozwijają się i pogłębiają wraz z wiekiem. Co zatem można zrobić?

Ciekawą propozycją, z której można skorzystać niezależnie od stanu zdrowia, wieku czy przyjmowanych stale leków, jest pierścień erekcyjny. Choć w Polsce jest jeszcze nowością, zdążył zdobyć już ogromną popularność na Zachodzie. Pierścień erekcyjny można stosować po prostu dla przyjemności lub podtrzymania erekcji. Warto wiedzieć, że pierścień wzwodu nie wywoła, ale skutecznie go utrzyma, co z pewnością doda mężczyźnie pewności siebie.

Jeśli źródłem problemów jest nieodpowiednie środowisko pracy, powinniśmy pomyśleć o zmianie otoczenia. Niewykluczone, że to właśnie ucieczka od codzienności i weekendowy wyjazd we dwoje jest tym, czego potrzebujesz, by znów cieszyć się seksem.

Czy warto sięgać po alkohol?

Niektórzy mężczyźni problemy z erekcją próbują też rozwiązywać z pomocą alkoholu, który jednak może zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Zasadniczo w niewielkich ilościach alkohol może zadziałać rozluźniająco i pobudzająco, niemniej gdy wypijemy o kilka drinków za dużo, alkohol może rozbudzić ochotę na seks, lecz jednocześnie obniżyć możliwości organizmu.

Czytany 1227 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?