wtorek, 19 listopad 2019 11:12

Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje?

Podolog Podolog

W gabinecie podologicznym pracuje podolog, czyli specjalista od stóp. Nadal nie jest to w Polsce zbyt popularny zawód. Chociaż to się stopniowo zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się odwiedzić taki gabinet. Pamiętaj o tym, że podolog to nie jest lekarz. Z czym warto pójść do gabinetu podologicznego?

 

Czym zajmuje się podolog?

Chociaż podologia w Polsce jest jeszcze mało znana, to na przykład w Niemczech, bardzo szybko się rozwija. Podolog współpracuje z dermatologami, chirurgami, diabetologami oraz flebologami. Jego zajęcie jest bardzo mocno związane z kosmetologią. Żeby zostać podologiem, należy skończyć studia wyższe o odpowiedniej specjalizacji. Można też iść na specjalistyczny kurs. Organizuje się również kongresy oraz seminaria podologiczne. Zanim wybierzesz się do konkretnego gabinetu podologicznego, to lepiej sprawdź, czy pracujące tam osoby mają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Najlepiej jest pójść do kogoś, kto nie tylko ukończył studia i kursy, ale również współpracuje z lekarzami.

Jakie usługi można spotkać w gabinecie podologicznym?

Podolog w gabinecie podologicznym zajmuje się dobieraniem właściwego rodzaju terapii dla konkretnych pacjentów oraz wykonywaniem różnorodnych zabiegów. W podologii chodzi o to, żeby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie stóp i ich wygląd. Podolog zajmuje się obcinaniem, szlifowaniem oraz korygowaniem kształtu paznokci. Usuwa również odciski i zgrubienia. Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji, polecamy kontakt z specjalistami z gabinetu Stopy Medical – Łódzkie Centrum Zdrowych Stóp.

Kompleksowe leczenie stóp w Łodzi

Zadaniem podologa jest również informowanie pacjentów o tym, w jaki sposób powinni prawidłowo dbać o paznokcie u stóp. W gabinecie podologicznym często można spotkać starsze osoby, które mają już poważne problemy ze stopami, osoby, które chorują na przykład na cukrzycę. Dolegliwości eliminowane w gabinecie podologicznym to między innymi: stopa cukrzycowa, wrastający paznokieć, grzybica paznokcia, odciski, modzele, nagniotki, zmiany kształtu czy struktury paznokcia, wykonywanie opatrunków na stopach, piętach, dobór ortez. Jeżeli szukasz dobrego gabinetu podologicznego w Łodzi, zajrzyj tutaj: http://podolog-lodz.pl/

Czytany 150 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.