Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 08 październik 2015 09:15

Firma Golden Rose sponsorem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Diagnostyka jajnika"

Od lewej stoją: Anna Dereszowska, Ida Karpińska, Orina Krajewska Od lewej stoją: Anna Dereszowska, Ida Karpińska, Orina Krajewska

Wystartowała pierwsza Ogólnopolska Kampania Społeczna „Diagnostyka jajnika”. Zainaugurowano ją pod hasłem: „Rzuć cień podejrzenia na swoje jajniki”. Jej celem ma być przekonanie kobiet do regularnych badań ginekologicznych oraz sprawdzania swoich rodzinnych obciążeń nowotworowych.

Ambasadorką kampanii jest aktorka, Anna Dereszowska. Nieprzypadkowo właśnie ona – w wieku dziewięciu lat straciła matkę z powodu raka jajnika. Firma Golden Rose została sponsorem akcji, bo po latach upiększania kobiet postanowiła, że chce też towarzyszyć im w codziennej walce o zdrowie i życie. Cele, jakie stawia sobie organizator kampanii, czyli Organizacja Kwiat Kobiecości, idealnie wpisują się w to, czego potrzebują współczesne Polki: informacji, edukacji, pomocy i wsparcia.

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, która zorganizowała kampanię, przekonuje, że bardzo ważne jest wzajemne mobilizowanie się kobiet oraz edukacja w zakresie objawów i wczesnego wykrywania choroby. Zachęca do rozmów z siostrą, mamą, babcią na temat nowotworów kobiecych, które zdarzały się w rodzinie. A co robić, jeżeli choroba pojawiała się wcześniej u naszych przodków? Powinnyśmy wykonać badania w kierunku mutacji w genie BRCA1 i BRCA2.

Każdego roku w Polsce rozpoznaje się około 3500 nowych zachorowań na raka jajnika, a umiera około 2500 kobiet. Można powiedzieć, że statystycznie każdego dnia 9 Polek dowiaduje się, że ma raka jajnika. Nowotwory złośliwe jajnika są na piątym miejscu pod względem częstości zgonów u kobiet. Pamiętajmy, że najskuteczniejszym sposobem wykrycia tej choroby jest proste, szybkie i bezbolesne badanie: usg dopochwowe.

Kampanię zainaugurowano 22 września 2015 r. na konferencji w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z badaniem społecznym przeprowadzonym przez Instytut badawczy IQS na temat świadomości Polek o raku jajnika i konieczności wykonywania badań ginekologicznych. Podczas konferencji wystąpili m.in. prof. dr hab. n .med. Jan Lubiński – założyciel i kierownik Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie oraz prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – związany ze Szpitalem Praskim p. w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie, wykładowca na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJK w Kielcach oraz Anna Dereszowska i Marlena Zasadni – która sama zmagała się z nowotworem.

Na potrzeby kampanii została stworzona wyjątkowa koszulka, której zadaniem jest przekonanie kobiet o tym, żeby zaczęły dbać o swoje zdrowie.

 prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, Ida Karpińska, prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, Anna Dereszowska
Od lewej siedzą: prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, Ida Karpińska, prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, Anna Dereszowska 
Od lewej siedzą: prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, Anna Dereszowska

Od lewej siedzą: prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, Anna Dereszowska

Przed sesją, do której Annę Dereszowską przygotowała marka Golden Rose

Przed sesją, do której Annę Dereszowską przygotowała marka Golden Rose

Sponsor, firma Golden Rose przygotowała Annę Dereszowską do sesji zdjęciowej poprzedzającej inaugurację kampanii. Aktorkę w makijażu wykonanym kosmetykami tej marki zobaczymy na promującym ją plakacie.

Czytany 1457 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.