Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 17 listopad 2016 18:06

Fakty odnośnie prostowania zębów

Zdrowy i piękny uśmiech jest czymś, o czym z pewnością marzy każdy z nas. Niestety, nie zawsze jest on nam dany przez naturę i trzeba nieco nad nim popracować. Warto przedstawić kilka faktów odnośnie prostowania zębów, które z pewnością rozwieją wiele pytań i niedopowiedzeń.

 

Najważniejsza sprawa – nigdy nie jest zbyt późno na aparat ortodontyczny. Nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe dla zabiegów ortodontycznych, więc można je wykonywać zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Aparat ortodontyczny przy okazji odmłodzi rysy twarzy w trwały sposób. Co więcej, wyleczenie wady zgryzu prowadzi do poprawy owalu twarzy, zredukowania bruzd oraz wysmuklenia twarzy.

Nie zawsze jest też prawdą to, że przed założeniem aparatu należy usuwać zdrowe zęby. Faktycznie, dawniej stosowano taki zabieg, jeżeli zęby nie mieściły się w zbyt małej szczęce, lecz nowoczesne gabinety dentystyczne stosują rozbudowę łuków zębowych. Dzięki temu mamy pewność, że w naszej szczęce zmieszczą się wszystkie zęby.

Wiele osób spotyka się również z opinią, że aparat na zęby wywołuje próchnicę – nic podobnego! Sytuacja wygląda nawet odwrotnie, gdyż większość wad zgryzu tworzy bardzo dobre środowisko do rozwoju próchnicy zębowej. Odpowiednie ustawienie zębów przy pomocy aparatu pomaga leczyć próchnicę i ułatwia utrzymanie higieny w jamie ustnej.

Przed założeniem aparatu ortodontycznego należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim, powinniśmy dokładnie oczyścić zęby z kamienia i osadów. Nieodzowna może również okazać się kontrola radiologiczna zębów oraz kości szczęk – ortodonta musi mieć pewność, że zęby są zdrowe pod każdym względem i nie ma w nich żadnych schorzeń.

Każdy pacjent ma realny wpływ na długość leczenie ortodontycznego. Pierwszym krokiem będzie wybór lekarza, który wykonuje krótkie terapie. Kolejna sprawa to zapewnienie sobie takiego aparatu, który zapewni szybkie leczenie. Na koniec ostatnia kwestia i chyba najważniejsza – słuchaj zaleceń swojego lekarza ortodonty. Jeżeli będziesz się stosować do poleceń specjalisty, to całe leczenie przebiegnie szybko i bez niepotrzebnych kłopotów.

Czytany 901 razy

Artykuły powiązane

 • Miej olej w… szafce! Gdzie przechowywać olej kokosowy? Miej olej w… szafce! Gdzie przechowywać olej kokosowy?

  Coraz częściej kupujemy olejek kokosowy zachęceni jego właściwościami i szerokim wachlarzem zastosowań. Właściwości oleju kokosowego są znane od niedawna i mogą okazać się posiadać zbawienny wpływ na organizm każdego z nas. Pojawia się jednak pytanie: gdzie przechowywać olej kokosowy, żeby nie stracił swoich właściwości? Jeśli do tej pory zastanawiałeś się gdzie kupić olej kokosowy i jak przechowywać ten produkt to doskonale się składa. Dziś, mamy zaszczyt zaprezentować rozwiązanie, które pozwala na potwierdzenie, że przechowywanie oleju kokosowego nie należy do skomplikowanych i wymagających rzeczy.

 • Refundacja implantów zębowych w Polsce - czy jest możliwa? Refundacja implantów zębowych w Polsce - czy jest możliwa?

  Implanty zębowe – rozwiązanie problemów uzębienia

  Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość dofinansowania do implantów zębowych z Narodowego Funduszu Zdrowia? Jesteś w gronie pacjentów, którzy od dłuższego czasu poszukują rozwiązania w formie implantów zębów? Jeśli tak, z pewnością wiesz, że Twój przypadek nie jest odosobniony. Obecnie, pacjenci na całym świecie, w tym także i w Polsce, borykają się z problemami natury stomatologicznej. Jednym z takich problemów jest utrata zęba/zębów w wyniku choroby czy jakiegoś wypadku. W takich przypadkach nowoczesna stomatologia przychodzi z pomocą w postaci implantów. Aktualnie możliwości dziedziny medycznej, jaką jest stomatologia gwarantuje możliwość zarówno leczenia zębów z zachowaniem obecnie obowiązujących standardów, jak i wstawienia implantów zębów.

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Kalendarz ciąży: dowiedz się, kiedy dziecko w Twoim brzuchu zaczyna słyszeć Kalendarz ciąży: dowiedz się, kiedy dziecko w Twoim brzuchu zaczyna słyszeć

  Jesteś w ciąży i chcesz nawiązać lepszy kontakt z noworodkiem zaraz po porodzie? Zastanawiasz się, kiedy dziecko zaczyna słyszeć? Chcesz wiedzieć, czy dziecko jeśli jest jeszcze w Twoim brzuchu słyszy to, co do niego mówisz i możesz je w jakikolwiek sposób uspokoić własnym głosem? Jak się okazuje, komunikacja z dzieckiem, które znajduje się jeszcze w brzuchu własnej mamy jest bardzo dobrą praktyką polecaną przez lekarzy. O ile umiejętnie podejdziesz do całego tematu, Twoje starania mogą okazać się kluczowym elementem w trakcie rozwoju dziecka. Możesz zauważyć, że dzięki temu że zastanawiasz się, kiedy dziecko zaczyna słyszeć w brzuchu i rozpoczęłaś jest znacznie bardziej rozwinięte niż jego rówieśnicy w dalszych fazach wzrostu. Już w drugim trymestrze zacznij mówić do brzucha, by dziecko poznawało twój głos.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.