Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 17 listopad 2016 18:06

Fakty odnośnie prostowania zębów

Zdrowy i piękny uśmiech jest czymś, o czym z pewnością marzy każdy z nas. Niestety, nie zawsze jest on nam dany przez naturę i trzeba nieco nad nim popracować. Warto przedstawić kilka faktów odnośnie prostowania zębów, które z pewnością rozwieją wiele pytań i niedopowiedzeń.

 

Najważniejsza sprawa – nigdy nie jest zbyt późno na aparat ortodontyczny. Nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe dla zabiegów ortodontycznych, więc można je wykonywać zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Aparat ortodontyczny przy okazji odmłodzi rysy twarzy w trwały sposób. Co więcej, wyleczenie wady zgryzu prowadzi do poprawy owalu twarzy, zredukowania bruzd oraz wysmuklenia twarzy.

Nie zawsze jest też prawdą to, że przed założeniem aparatu należy usuwać zdrowe zęby. Faktycznie, dawniej stosowano taki zabieg, jeżeli zęby nie mieściły się w zbyt małej szczęce, lecz nowoczesne gabinety dentystyczne stosują rozbudowę łuków zębowych. Dzięki temu mamy pewność, że w naszej szczęce zmieszczą się wszystkie zęby.

Wiele osób spotyka się również z opinią, że aparat na zęby wywołuje próchnicę – nic podobnego! Sytuacja wygląda nawet odwrotnie, gdyż większość wad zgryzu tworzy bardzo dobre środowisko do rozwoju próchnicy zębowej. Odpowiednie ustawienie zębów przy pomocy aparatu pomaga leczyć próchnicę i ułatwia utrzymanie higieny w jamie ustnej.

Przed założeniem aparatu ortodontycznego należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim, powinniśmy dokładnie oczyścić zęby z kamienia i osadów. Nieodzowna może również okazać się kontrola radiologiczna zębów oraz kości szczęk – ortodonta musi mieć pewność, że zęby są zdrowe pod każdym względem i nie ma w nich żadnych schorzeń.

Każdy pacjent ma realny wpływ na długość leczenie ortodontycznego. Pierwszym krokiem będzie wybór lekarza, który wykonuje krótkie terapie. Kolejna sprawa to zapewnienie sobie takiego aparatu, który zapewni szybkie leczenie. Na koniec ostatnia kwestia i chyba najważniejsza – słuchaj zaleceń swojego lekarza ortodonty. Jeżeli będziesz się stosować do poleceń specjalisty, to całe leczenie przebiegnie szybko i bez niepotrzebnych kłopotów.

Czytany 886 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?