Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 17 listopad 2016 19:06

Fakty odnośnie prostowania zębów

Zdrowy i piękny uśmiech jest czymś, o czym z pewnością marzy każdy z nas. Niestety, nie zawsze jest on nam dany przez naturę i trzeba nieco nad nim popracować. Warto przedstawić kilka faktów odnośnie prostowania zębów, które z pewnością rozwieją wiele pytań i niedopowiedzeń.

 

Najważniejsza sprawa – nigdy nie jest zbyt późno na aparat ortodontyczny. Nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe dla zabiegów ortodontycznych, więc można je wykonywać zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Aparat ortodontyczny przy okazji odmłodzi rysy twarzy w trwały sposób. Co więcej, wyleczenie wady zgryzu prowadzi do poprawy owalu twarzy, zredukowania bruzd oraz wysmuklenia twarzy.

Nie zawsze jest też prawdą to, że przed założeniem aparatu należy usuwać zdrowe zęby. Faktycznie, dawniej stosowano taki zabieg, jeżeli zęby nie mieściły się w zbyt małej szczęce, lecz nowoczesne gabinety dentystyczne stosują rozbudowę łuków zębowych. Dzięki temu mamy pewność, że w naszej szczęce zmieszczą się wszystkie zęby.

Wiele osób spotyka się również z opinią, że aparat na zęby wywołuje próchnicę – nic podobnego! Sytuacja wygląda nawet odwrotnie, gdyż większość wad zgryzu tworzy bardzo dobre środowisko do rozwoju próchnicy zębowej. Odpowiednie ustawienie zębów przy pomocy aparatu pomaga leczyć próchnicę i ułatwia utrzymanie higieny w jamie ustnej.

Przed założeniem aparatu ortodontycznego należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim, powinniśmy dokładnie oczyścić zęby z kamienia i osadów. Nieodzowna może również okazać się kontrola radiologiczna zębów oraz kości szczęk – ortodonta musi mieć pewność, że zęby są zdrowe pod każdym względem i nie ma w nich żadnych schorzeń.

Każdy pacjent ma realny wpływ na długość leczenie ortodontycznego. Pierwszym krokiem będzie wybór lekarza, który wykonuje krótkie terapie. Kolejna sprawa to zapewnienie sobie takiego aparatu, który zapewni szybkie leczenie. Na koniec ostatnia kwestia i chyba najważniejsza – słuchaj zaleceń swojego lekarza ortodonty. Jeżeli będziesz się stosować do poleceń specjalisty, to całe leczenie przebiegnie szybko i bez niepotrzebnych kłopotów.

Czytany 964 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.