Polecane artykuły

  • 1

środa, 16 listopad 2016 18:52

Dlaczego kolagen rybi jest najlepszy?

Produkty kolagenowe biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Stosują je gwiazdy, polecają specjaliści. Na półkach sklepowych znajdziemy kolagen do picia, tabletki z kolagenem i kosmetyki zawierające kolagen. Jednak badania pokazują, że nie wszystkie preparaty charakteryzują się taką samą skutecznością. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać kolagen, podpowiemy Ci!

 

Kolagen a budowa skóry

Nasza skóra w 75% zbudowana jest z białka o nazwie kolagen, który odpowiada za jej elastyczność. Jednak po 25 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu. Co roku jego ilość w naszej skórze zmniejsza się o ok. 1.5%.

Za jego spadek odpowiedzialne są też inne czynniki, m.in. zbyt intensywne opalanie. Niedobór ten powinien zostać uzupełniony przez fibroblasty, nasze osobiste fabryki kolagenu znajdujące się w tkance łącznej. Jednak one również zaczynają z wiekiem pracować coraz wolniej. W konsekwencji, skóra się starzeje i traci jędrność. Jako że praktyczne niemożliwe jest dostarczenie kolagenu w pożywieniu, warto sięgnąć po suplement diety z kolagenem.

Rodzaje kolagenu

Produkty kolagenowe dostępne na rynku mogą zawierać jeden z trzech rodzajów kolagenu: rybi, bydlęcy i wieprzowy. Te dwa ostatnie typy są najczęściej stosowane przez producentów, ponieważ są tanie i łatwo dostępne. Jednak nie charakteryzują się one wysoką skutecznością.

Badania wykazały, że najlepszy kolagen jest pozyskiwany z łusek ryb. Jest to związane z jego budową, która najbardziej przypomina nasz, ludzki kolagen. Dlatego jest tak dobrze wchłaniany i w błyskawicznym tempie aktywuje fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Kolagen rybi a jego wpływ na skórę

Chociaż bohater dzisiejszego artykułu poprawia wygląd włosów i paznokci oraz doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów ze stawami, najczęściej mówi się o nim w kontekście jego wpływu na skórę. Eliksir młodość czy białko młodości to inne jego nazwy. Oto jak działa:

- wygładza skórę i sprawia, że wygląda młodziej;

- pomaga skórze zachować odpowiedni stopień nawilżenia;

- zapobiega powstawaniu zmarszczek;

- zwiększa elastyczność skóry.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od formy czy przeznaczenia suplementu, tylko taki produkt, który zawiera kolagen morski może spełnić obietnice producenta!

Czytany 965 razy

Artykuły powiązane