środa, 16 listopad 2016 18:52

Dlaczego kolagen rybi jest najlepszy?

Produkty kolagenowe biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Stosują je gwiazdy, polecają specjaliści. Na półkach sklepowych znajdziemy kolagen do picia, tabletki z kolagenem i kosmetyki zawierające kolagen. Jednak badania pokazują, że nie wszystkie preparaty charakteryzują się taką samą skutecznością. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać kolagen, podpowiemy Ci!

 

Kolagen a budowa skóry

Nasza skóra w 75% zbudowana jest z białka o nazwie kolagen, który odpowiada za jej elastyczność. Jednak po 25 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu. Co roku jego ilość w naszej skórze zmniejsza się o ok. 1.5%.

Za jego spadek odpowiedzialne są też inne czynniki, m.in. zbyt intensywne opalanie. Niedobór ten powinien zostać uzupełniony przez fibroblasty, nasze osobiste fabryki kolagenu znajdujące się w tkance łącznej. Jednak one również zaczynają z wiekiem pracować coraz wolniej. W konsekwencji, skóra się starzeje i traci jędrność. Jako że praktyczne niemożliwe jest dostarczenie kolagenu w pożywieniu, warto sięgnąć po suplement diety z kolagenem.

Rodzaje kolagenu

Produkty kolagenowe dostępne na rynku mogą zawierać jeden z trzech rodzajów kolagenu: rybi, bydlęcy i wieprzowy. Te dwa ostatnie typy są najczęściej stosowane przez producentów, ponieważ są tanie i łatwo dostępne. Jednak nie charakteryzują się one wysoką skutecznością.

Badania wykazały, że najlepszy kolagen jest pozyskiwany z łusek ryb. Jest to związane z jego budową, która najbardziej przypomina nasz, ludzki kolagen. Dlatego jest tak dobrze wchłaniany i w błyskawicznym tempie aktywuje fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Kolagen rybi a jego wpływ na skórę

Chociaż bohater dzisiejszego artykułu poprawia wygląd włosów i paznokci oraz doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów ze stawami, najczęściej mówi się o nim w kontekście jego wpływu na skórę. Eliksir młodość czy białko młodości to inne jego nazwy. Oto jak działa:

- wygładza skórę i sprawia, że wygląda młodziej;

- pomaga skórze zachować odpowiedni stopień nawilżenia;

- zapobiega powstawaniu zmarszczek;

- zwiększa elastyczność skóry.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od formy czy przeznaczenia suplementu, tylko taki produkt, który zawiera kolagen morski może spełnić obietnice producenta!

Czytany 1082 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.