Polecane artykuły

 • 1

środa, 16 listopad 2016 17:52

Dlaczego kolagen rybi jest najlepszy?

Produkty kolagenowe biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Stosują je gwiazdy, polecają specjaliści. Na półkach sklepowych znajdziemy kolagen do picia, tabletki z kolagenem i kosmetyki zawierające kolagen. Jednak badania pokazują, że nie wszystkie preparaty charakteryzują się taką samą skutecznością. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać kolagen, podpowiemy Ci!

 

Kolagen a budowa skóry

Nasza skóra w 75% zbudowana jest z białka o nazwie kolagen, który odpowiada za jej elastyczność. Jednak po 25 roku życia nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu. Co roku jego ilość w naszej skórze zmniejsza się o ok. 1.5%.

Za jego spadek odpowiedzialne są też inne czynniki, m.in. zbyt intensywne opalanie. Niedobór ten powinien zostać uzupełniony przez fibroblasty, nasze osobiste fabryki kolagenu znajdujące się w tkance łącznej. Jednak one również zaczynają z wiekiem pracować coraz wolniej. W konsekwencji, skóra się starzeje i traci jędrność. Jako że praktyczne niemożliwe jest dostarczenie kolagenu w pożywieniu, warto sięgnąć po suplement diety z kolagenem.

Rodzaje kolagenu

Produkty kolagenowe dostępne na rynku mogą zawierać jeden z trzech rodzajów kolagenu: rybi, bydlęcy i wieprzowy. Te dwa ostatnie typy są najczęściej stosowane przez producentów, ponieważ są tanie i łatwo dostępne. Jednak nie charakteryzują się one wysoką skutecznością.

Badania wykazały, że najlepszy kolagen jest pozyskiwany z łusek ryb. Jest to związane z jego budową, która najbardziej przypomina nasz, ludzki kolagen. Dlatego jest tak dobrze wchłaniany i w błyskawicznym tempie aktywuje fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Kolagen rybi a jego wpływ na skórę

Chociaż bohater dzisiejszego artykułu poprawia wygląd włosów i paznokci oraz doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów ze stawami, najczęściej mówi się o nim w kontekście jego wpływu na skórę. Eliksir młodość czy białko młodości to inne jego nazwy. Oto jak działa:

- wygładza skórę i sprawia, że wygląda młodziej;

- pomaga skórze zachować odpowiedni stopień nawilżenia;

- zapobiega powstawaniu zmarszczek;

- zwiększa elastyczność skóry.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od formy czy przeznaczenia suplementu, tylko taki produkt, który zawiera kolagen morski może spełnić obietnice producenta!

Czytany 913 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.