Polecane artykuły

 • 1

środa, 02 grudzień 2015 12:18

Dlaczego warto wykonać USG 3d?

USG 3d to wyjątkowe badanie oferowane kobietom w ciąży. Pozwala ono uzyskać trójwymiarowy obraz dziecka w brzuchu matki, co dla rodziców stanowi niezwykle emocjonujące doświadczenie. Ogromnie ważna jest także wartość diagnostyczna takiego badania.

Na czym polega USG 3d?

USG 3d jest obecnie wykonywane w wielu gabinetach ginekologicznych w Warszawie, a także w mniejszych miastach. Jest ono ciekawą alternatywą dla badania ultrasonograficznego wykonywanego klasyczną metodą 2d, które daje płaski, dwuwymiarowy obraz płodu w trakcie ciąży. Taki obraz ma nieocenioną wartość medyczną, ponieważ lekarz ginekolog na jego podstawie może zdiagnozować wiele schorzeń, zaburzeń i wad wrodzonych już na wczesnym etapie ciąży.

Przeprowadzenie USG metodą 3d ma natomiast ogromne znaczenie dla pacjentki oraz jej partnera, ponieważ pozwala zobaczyć obraz dziecka w trzech wymiarach, zupełnie jak na fotografii wykonanej we wnętrzu macicy. Taka wizualizacja ma ogromną wartość dla przyszłych rodziców, pozwala nawiązać więź emocjonalną z maleństwem, a wydrukowany zapis obrazu z USG stanowi niesamowitą pamiątkę dla nich oraz dla przyszłego potomka. W wielu sytuacjach podczas wykonywania badania ultrasonograficznego metodą 3d można zaobserwować gesty i zachowanie dziecka, np. uśmiech na jego twarzy, trzymanie się za stopę lub ssanie kciuka, co dla rodziców stanowi trudną do opisania wartość emocjonalną.

Jak przebiega badanie i gdzie można je wykonać?

USG 3d można wykonać w Specjalistycznym Centrum Medycznym ADAD w Warszawie, wyposażonym w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zatrudniającym lekarzy, którzy mają doświadczenie w przeprowadzaniu tego badania. Wykonuje się je podobnie do tradycyjnego, za pomocą aparatu ultrasonograficznego wyposażonego w odpowiednią technologię 3d.

Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, nie wymaga także specjalnych przygotowań ze strony pacjentki.

Podczas badania lekarz ginekolog używa sondy z ochronną nakładką, a pacjentka może obserwować trójwymiarowy obraz na monitorze urządzenia. Poza wartością emocjonalną dla rodziców USG 3d ma też duże znaczenie diagnostyczne. Za jego pomocą można wykryć takie schorzenia jak rozszczepiona warga oraz nieprawidłowa budowa kości nosowych, która może świadczyć o występowaniu Zespołu Downa. Metoda 3d umożliwia także dużo dokładniejszą ocenę przezierności karkowej płodu, która pozwala na bardzo wczesne zdiagnozowanie rozszczepienia kręgosłupa.

USG 3d można wykonać praktycznie na każdym etapie ciąży, może ono także być wielokrotnie powtarzane, ponieważ jest w pełni bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i dla ciężarnej. Ze względu na intymny charakter badania warto wykonać je w zaufanym gabinecie, polecanym przez inne pacjentki. Taką przychodnią jest działające w Warszawie Specjalistyczne Centrum Medyczne ADAD, w którym pracują lekarze ginekologii posiadający odpowiednie przeszkolenie medyczne, ale także empatyczne podejście do pacjentek. Warto pamiętać, że podczas USG w trakcie ciąży komfortowa atmosfera w trakcie badania jest co najmniej tak samo ważna, jak profesjonalna wiedza lekarza.

Czytany 3768 razy

Artykuły powiązane

 • Miej olej w… szafce! Gdzie przechowywać olej kokosowy? Miej olej w… szafce! Gdzie przechowywać olej kokosowy?

  Coraz częściej kupujemy olejek kokosowy zachęceni jego właściwościami i szerokim wachlarzem zastosowań. Właściwości oleju kokosowego są znane od niedawna i mogą okazać się posiadać zbawienny wpływ na organizm każdego z nas. Pojawia się jednak pytanie: gdzie przechowywać olej kokosowy, żeby nie stracił swoich właściwości? Jeśli do tej pory zastanawiałeś się gdzie kupić olej kokosowy i jak przechowywać ten produkt to doskonale się składa. Dziś, mamy zaszczyt zaprezentować rozwiązanie, które pozwala na potwierdzenie, że przechowywanie oleju kokosowego nie należy do skomplikowanych i wymagających rzeczy.

 • Refundacja implantów zębowych w Polsce - czy jest możliwa? Refundacja implantów zębowych w Polsce - czy jest możliwa?

  Implanty zębowe – rozwiązanie problemów uzębienia

  Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość dofinansowania do implantów zębowych z Narodowego Funduszu Zdrowia? Jesteś w gronie pacjentów, którzy od dłuższego czasu poszukują rozwiązania w formie implantów zębów? Jeśli tak, z pewnością wiesz, że Twój przypadek nie jest odosobniony. Obecnie, pacjenci na całym świecie, w tym także i w Polsce, borykają się z problemami natury stomatologicznej. Jednym z takich problemów jest utrata zęba/zębów w wyniku choroby czy jakiegoś wypadku. W takich przypadkach nowoczesna stomatologia przychodzi z pomocą w postaci implantów. Aktualnie możliwości dziedziny medycznej, jaką jest stomatologia gwarantuje możliwość zarówno leczenia zębów z zachowaniem obecnie obowiązujących standardów, jak i wstawienia implantów zębów.

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Kalendarz ciąży: dowiedz się, kiedy dziecko w Twoim brzuchu zaczyna słyszeć Kalendarz ciąży: dowiedz się, kiedy dziecko w Twoim brzuchu zaczyna słyszeć

  Jesteś w ciąży i chcesz nawiązać lepszy kontakt z noworodkiem zaraz po porodzie? Zastanawiasz się, kiedy dziecko zaczyna słyszeć? Chcesz wiedzieć, czy dziecko jeśli jest jeszcze w Twoim brzuchu słyszy to, co do niego mówisz i możesz je w jakikolwiek sposób uspokoić własnym głosem? Jak się okazuje, komunikacja z dzieckiem, które znajduje się jeszcze w brzuchu własnej mamy jest bardzo dobrą praktyką polecaną przez lekarzy. O ile umiejętnie podejdziesz do całego tematu, Twoje starania mogą okazać się kluczowym elementem w trakcie rozwoju dziecka. Możesz zauważyć, że dzięki temu że zastanawiasz się, kiedy dziecko zaczyna słyszeć w brzuchu i rozpoczęłaś jest znacznie bardziej rozwinięte niż jego rówieśnicy w dalszych fazach wzrostu. Już w drugim trymestrze zacznij mówić do brzucha, by dziecko poznawało twój głos.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.