Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 20 marzec 2018 08:52

Dieta pudełkowa w Warszawie

Prędkość życia w wielkim mieście nie ułatwia utrzymania zdrowej diety. Często jemy w pośpiechu, na mieście, sami nie przygotowując posiłków w domu. To może powodować problemy natury zdrowotnej – od rozregulowania pracy układu trawiennego, po otyłość i choroby jej towarzyszące. To w połączeniu z brakiem ruchu powoduje, że nasze zdrowie znacznie się pogarsza. Czy jest sposób na to, aby wyjść z tego błędnego koła?

Zdrowa dieta – czyli jaka?

Coraz częściej zalewają nas informacje o różnorodnych dietach, które są cudowne i mają sprawić, że będziemy wyglądać szczupło i pięknie. Jednak trzeba pamiętać, że właściwa dieta powinna przede wszystkim wspierać nasze zdrowie, a większość popularnych diet często nie tylko nie przynosi efektu, ale wręcz może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Jaka, więc powinna być prawidłowa dieta?

Zdrowa dieta to przede wszystkim zbilansowana dieta, która będzie dostarczała wszelkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników mineralnych i witamin. Dlatego w codziennym jadłospisie powinny znaleźć się warzywa, owoce, kasze, ryż, ryby i chude mięso. Im bardziej urozmaicona dieta, tym lepiej dla nas.

Jak zadbać o prawidłową dietę?

Jak to zostało wyżej wspomniane, mieszkanie w dużym mieście i intensywne tempo życia, jakie temu towarzyszy coraz częściej przestaje sprzyjać utrzymaniu zdrowej diety. Jednak z drugiej strony pojawiają się rozwiązania, które pomagają zabieganym utrzymać zdrową dietę. Przykładem może być tutaj tak zwana dieta pudełkowa z dowozem do domu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wybrać firmę, która przed przygotowaniem diety umożliwia konsultacje z dietetykiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu opracuje kompletny jadłospis. Firma będzie dostarczać w określonych dniach przygotowane wcześniej jedzenie, które będzie stanowiło kompletny jadłospis na jeden dzień. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko wśród osób zabieganych, ale także dla sportowców, czy takich, które chcą uzyskać określony cel np. schudnąć czy poprawić swój stan zdrowia. Więcej informacji na temat diety pudełkowej można przeczytać na stronie internetowej www.pogotowiekulinarne.com.

Czytany 182 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?