Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 20 marzec 2018 08:52

Dieta pudełkowa w Warszawie

Prędkość życia w wielkim mieście nie ułatwia utrzymania zdrowej diety. Często jemy w pośpiechu, na mieście, sami nie przygotowując posiłków w domu. To może powodować problemy natury zdrowotnej – od rozregulowania pracy układu trawiennego, po otyłość i choroby jej towarzyszące. To w połączeniu z brakiem ruchu powoduje, że nasze zdrowie znacznie się pogarsza. Czy jest sposób na to, aby wyjść z tego błędnego koła?

Zdrowa dieta – czyli jaka?

Coraz częściej zalewają nas informacje o różnorodnych dietach, które są cudowne i mają sprawić, że będziemy wyglądać szczupło i pięknie. Jednak trzeba pamiętać, że właściwa dieta powinna przede wszystkim wspierać nasze zdrowie, a większość popularnych diet często nie tylko nie przynosi efektu, ale wręcz może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Jaka, więc powinna być prawidłowa dieta?

Zdrowa dieta to przede wszystkim zbilansowana dieta, która będzie dostarczała wszelkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników mineralnych i witamin. Dlatego w codziennym jadłospisie powinny znaleźć się warzywa, owoce, kasze, ryż, ryby i chude mięso. Im bardziej urozmaicona dieta, tym lepiej dla nas.

Jak zadbać o prawidłową dietę?

Jak to zostało wyżej wspomniane, mieszkanie w dużym mieście i intensywne tempo życia, jakie temu towarzyszy coraz częściej przestaje sprzyjać utrzymaniu zdrowej diety. Jednak z drugiej strony pojawiają się rozwiązania, które pomagają zabieganym utrzymać zdrową dietę. Przykładem może być tutaj tak zwana dieta pudełkowa z dowozem do domu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wybrać firmę, która przed przygotowaniem diety umożliwia konsultacje z dietetykiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu opracuje kompletny jadłospis. Firma będzie dostarczać w określonych dniach przygotowane wcześniej jedzenie, które będzie stanowiło kompletny jadłospis na jeden dzień. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko wśród osób zabieganych, ale także dla sportowców, czy takich, które chcą uzyskać określony cel np. schudnąć czy poprawić swój stan zdrowia. Więcej informacji na temat diety pudełkowej można przeczytać na stronie internetowej www.pogotowiekulinarne.com.

Czytany 196 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.