środa, 25 listopad 2015 12:28

Dbaj o swój wygląd odpowiednią dietą

Dzisiejszy świat wymaga od współczesnych kobiet perfekcji. Maja być idealnymi córkami, żonami, matkami, a także pracownicami. Kobiety chcą realizować się na wszystkich powyżej wymienionych obszarach pozostając piękne i nie rezygnując z dbania o siebie i swój wygląd. Warto więc dietetycznie, a więc naturalnie wspomóc swoja skórę i cieszyć się świeżym, młodym wyglądem w czasie pełnym wyzwań i zmagań z losem.

Skóra jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała. Towarzyszy nam przez całe życie i jest nasza barierą, która odgranicza nas od świata zewnętrznego i pozwala na funkcjonowanie w nim. Dodatkowo, skóra spełnia wiele innych, korzystnych dla nas funkcji:

-Chroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych (promieniowania UV)
-Zabezpiecza i stanowi barierę dla patogennych mikroorganizmów tj. wirusów, bakterii i grzybów oraz ich toksyn
-Zapewnia odpowiednie środowisko wewnątrz naszego organizmu
-Odpowiada za regulację temperatury ustroju poprzez wydzielanie poru
-Znajdują się w niej receptory bólu, dzięki czemu możemy uniknąć wiele sytuacji zagrażających życiu
-Jest wyznacznikiem stanu zdrowia i kondycji organizmu
-Mając na względzie powyższe informacje, prawidłowa pielęgnacja skóry powinna wpisać się na stałe w kalendarz każdej kobiety troszczącej się o swoje zdrowie i młody wygląd. Najlepsze sposoby leżą w naturze. Dlatego warto zadbać o swą skórę „od środka” dzięki prawidłowej diecie, która to wg niektórych naukowców daje najlepsze efekty.

Składniki mające znaczenie w odnowie naszej skóry

Zadany, świeży i wypoczęty wygląd skóry podłoże ma zawsze z naszym stylu życia i sposobie żywienia. Znaczenie ma zarówno odpowiednia jej pielęgnacja i czas oraz jakoś snu, ale także sposób żywienia, nasze nawyki żywieniowe, nałogi i zwyczaje. Jednym z najlepszych dietetycznych składników, działających na stan naszej skóry są witaminy, ze szczególnym uwzględnieniem antyoksydantów. Należą do nich witaminy A, E, C, beta-karoten. Redukują one powstawanie wolnych rodników – substancji, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek i starzenie się poprzez procesy niszczenia włókien kolagenowych. Niedobory witamin antyoksydacyjnych są także odpowiedzialne za niedostateczne nawilżenie skóry, a także jej zwiększoną podatność na uszkodzenia, różowe plamy i wybroczyny. Dobrym pokarmowym źródłem tych składników są:

-natka pietruszki, kiwi, czerwona papryka, owoce jagodowe, brokuły, jarmuż, pomarańcza, cytryna i truskawki,
-oleje roślinne nierafinowane, które są stosowane „na zimno” do sałatek i surówek
-orzechy, nasiona słonecznika, dyni, awokado, kiełki, margaryny roślinne

Na skórę głowy, a także strukturę włosów i paznokci bardzo dobrze działa cynk i selen. Te dwa składniki mineralne zapobiegają jej łuszczeniu się i wysychaniu. Również wykazują one działanie ochronne przed wolnymi rodnikami. Dobre źródła pokarmowe są zarówno dla cynku, jak i selenu bardzo podobne i są nimi: ostrygi, a także sery żółte, orzechy – szczególnie brazylijskie, ryby i pełnoziarniste produkty zbożowe typu chleb, kasze i makarony kaszy gryczanej oraz mięso i wędliny.

Warto też pamiętać, że w 60% organizm ludzki składa się z wody. Mając to na uwadze, należy spożywać odpowiednią liczbę płynów, by nawodnić każdą komórkę ustroju. Odpowiedni jego stopień gwarantuje świeży i zdrowy kolor i wygląd skóry, spłycenie zmarszczek, a także szybkie pozbycie się toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Warto więc postarać się wypijać około 2 litrów na dobę dobrej jakości wodę mineralną wysokozmineralizowaną.

Podsumowując prawidłowo zbilansowana dieta bogata głownie z witaminy i składniki mineralne, a także odpowiedni poziom płynów zapewnia dobry, zdrowy wygląd skóry, a także stan włosów i paznokci. Warto więc zmodyfikować nieco swój jadłospis wzbogacając go w te produkty, które zapewnią nam idealny, zadbany wygląd. Wzmocni to poczucie własnej wartości i pewność siebie każdej kobiety. Bo dieta to podstawa.

Czytany 4292 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.