Polecane artykuły

 • 1
środa, 25 listopad 2015 12:28

Dbaj o swój wygląd odpowiednią dietą

Dzisiejszy świat wymaga od współczesnych kobiet perfekcji. Maja być idealnymi córkami, żonami, matkami, a także pracownicami. Kobiety chcą realizować się na wszystkich powyżej wymienionych obszarach pozostając piękne i nie rezygnując z dbania o siebie i swój wygląd. Warto więc dietetycznie, a więc naturalnie wspomóc swoja skórę i cieszyć się świeżym, młodym wyglądem w czasie pełnym wyzwań i zmagań z losem.

Skóra jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała. Towarzyszy nam przez całe życie i jest nasza barierą, która odgranicza nas od świata zewnętrznego i pozwala na funkcjonowanie w nim. Dodatkowo, skóra spełnia wiele innych, korzystnych dla nas funkcji:

-Chroni nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych (promieniowania UV)
-Zabezpiecza i stanowi barierę dla patogennych mikroorganizmów tj. wirusów, bakterii i grzybów oraz ich toksyn
-Zapewnia odpowiednie środowisko wewnątrz naszego organizmu
-Odpowiada za regulację temperatury ustroju poprzez wydzielanie poru
-Znajdują się w niej receptory bólu, dzięki czemu możemy uniknąć wiele sytuacji zagrażających życiu
-Jest wyznacznikiem stanu zdrowia i kondycji organizmu
-Mając na względzie powyższe informacje, prawidłowa pielęgnacja skóry powinna wpisać się na stałe w kalendarz każdej kobiety troszczącej się o swoje zdrowie i młody wygląd. Najlepsze sposoby leżą w naturze. Dlatego warto zadbać o swą skórę „od środka” dzięki prawidłowej diecie, która to wg niektórych naukowców daje najlepsze efekty.

Składniki mające znaczenie w odnowie naszej skóry

Zadany, świeży i wypoczęty wygląd skóry podłoże ma zawsze z naszym stylu życia i sposobie żywienia. Znaczenie ma zarówno odpowiednia jej pielęgnacja i czas oraz jakoś snu, ale także sposób żywienia, nasze nawyki żywieniowe, nałogi i zwyczaje. Jednym z najlepszych dietetycznych składników, działających na stan naszej skóry są witaminy, ze szczególnym uwzględnieniem antyoksydantów. Należą do nich witaminy A, E, C, beta-karoten. Redukują one powstawanie wolnych rodników – substancji, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek i starzenie się poprzez procesy niszczenia włókien kolagenowych. Niedobory witamin antyoksydacyjnych są także odpowiedzialne za niedostateczne nawilżenie skóry, a także jej zwiększoną podatność na uszkodzenia, różowe plamy i wybroczyny. Dobrym pokarmowym źródłem tych składników są:

-natka pietruszki, kiwi, czerwona papryka, owoce jagodowe, brokuły, jarmuż, pomarańcza, cytryna i truskawki,
-oleje roślinne nierafinowane, które są stosowane „na zimno” do sałatek i surówek
-orzechy, nasiona słonecznika, dyni, awokado, kiełki, margaryny roślinne

Na skórę głowy, a także strukturę włosów i paznokci bardzo dobrze działa cynk i selen. Te dwa składniki mineralne zapobiegają jej łuszczeniu się i wysychaniu. Również wykazują one działanie ochronne przed wolnymi rodnikami. Dobre źródła pokarmowe są zarówno dla cynku, jak i selenu bardzo podobne i są nimi: ostrygi, a także sery żółte, orzechy – szczególnie brazylijskie, ryby i pełnoziarniste produkty zbożowe typu chleb, kasze i makarony kaszy gryczanej oraz mięso i wędliny.

Warto też pamiętać, że w 60% organizm ludzki składa się z wody. Mając to na uwadze, należy spożywać odpowiednią liczbę płynów, by nawodnić każdą komórkę ustroju. Odpowiedni jego stopień gwarantuje świeży i zdrowy kolor i wygląd skóry, spłycenie zmarszczek, a także szybkie pozbycie się toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Warto więc postarać się wypijać około 2 litrów na dobę dobrej jakości wodę mineralną wysokozmineralizowaną.

Podsumowując prawidłowo zbilansowana dieta bogata głownie z witaminy i składniki mineralne, a także odpowiedni poziom płynów zapewnia dobry, zdrowy wygląd skóry, a także stan włosów i paznokci. Warto więc zmodyfikować nieco swój jadłospis wzbogacając go w te produkty, które zapewnią nam idealny, zadbany wygląd. Wzmocni to poczucie własnej wartości i pewność siebie każdej kobiety. Bo dieta to podstawa.

Czytany 4250 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.