Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 26 luty 2018 15:23

Czynniki wpływające na udane życie seksualne

Seks nie jest niczym mechanicznym, nie jest czynnością, którą należy wykonać i przejść do kolejnej. Seks to bliskość dwóch osób i tak powinna być traktowana. Oczywiście mamy także do czynienia z seksem za pieniądze, w którym trudno jest mówić o jakiejkolwiek bliskości, ale to zupełnie odrębna kwestia.

 

My zajmiemy się seksem w związku, który stanowi integralną jego część, który stanowi bardzo istotną jego część, a przez który związek może się cementować lub też może nawet się rozpaść. O tę sferę musimy koniecznie dbać każdego dnia, tego elementu nie można zaniedbać.

Seks to nie tylko przyjemność

Mówiąc o seksie, nie możemy wskazywać na to, że jest to tylko i wyłącznie kwestia zbliżenia, kwestia kilku, kilkunastu minut przyjemności, ale tenże seks wpływa na cały nas dzień. Na jakie zatem funkcje seksu w naszej codzienności możemy wskazać?

 • seks wpływa na nasze życie psychiczne, na samopoczucie psychiczne, powoduje zwiększenie wydzielania endorfin, przez co mamy lepszy nastrój, lepsze nastawienie do otaczającej rzeczywistości,

 • seks poprawia nasze zdrowie fizyczne. Owe endorfiny wpływają na różne funkcje naszego organizmu, wpływają na różne aspekty naszego zdrowia, na zdrowie naszych narządów intymnych,

 • seks, który nie jest udany, powoduje frustrację, powoduje zamknięcie w sobie, powoduje problemy natury psychicznej.

Seks spełnia zatem bardzo istotne funkcje w naszej codzienności, a zatem jeśli nie jest on udany, jeśli cokolwiek nie jest w porządku, to wówczas będziemy mieli do czynienia z określonymi problemami zdrowotnymi, możemy mieć do czynienia z oddalaniem się od siebie, a nawet z rozpadem danego związku.

Jak kochać się, by czerpać pełną przyjemność?

Czynników udanego seksu jest wiele. Na pierwsze miejsce wysuwa się w tym miejscu szczera rozmowa pomiędzy partnerami. Ta rozmowa nie powinna odbywać się w trakcie samego stosunku, ale w innym czasie. Musimy rozmawiać o tym, co nam pasuje, co nam nie pasuje, czego oczekujemy, co nas denerwuje, a to wszystko oczywiście z pełnym poszanowaniem uczuć partnera, gdyż sfera seksualna na pewno jest jedną z tych najbardziej delikatnych. Musimy także pamiętać, że na udany seks wpływ ma nasza dieta, nasz styl życia. Gdy pracujemy dużo, gdy odżywiamy się w niewłaściwy sposób, to owe czynniki na pewno mają bardzo duży wpływ na nasze życie seksualne. Nie mamy zbyt wiele energii, jesteśmy zmęczeni, a seks może ograniczać się do samego stosunku i może przestać dawać przyjemność. Dieta to element kluczowy, a tym samym tenże element nie może być na boku, musimy o niego bezwzględnie zadbać.

Afrodyzjaki jak również i inne składniki pożywienia sprawiające, że funkcje naszego organizmu znacząco się poprawią to bardzo istotny element.

Najlepsze leki na potencję

Jest jeszcze jeden ważny czynnik, a mianowicie chodzi nam o to, iż po trzydziestym roku życia nasz organizm powoli zaczyna się starzeć i tym samym w sferze seksualnej mogą wystąpić różnego rodzaju problemy. Brak erekcji, niemożliwość utrzymania wzwodu, przedwczesny wytrysk, obniżone libido to elementy, z którymi mamy do czynienia coraz częściej. Przyczyn tego zjawiska może być bardzo wiele, a ich znalezienie jest w tym miejscu kluczowe. Poza tym oczywiście dobrym rozwiązaniem może okazać się sięgnięcie po leki na potencję, których to leków mamy obecnie na rynku coraz więcej. Polecamy sprawdzone rozwiązania, do zakupu bez recepty w sklepach kopkamagra.com i onlinekamagra.org.

Mogą nas one znacząco wspomóc, pomóc zwiększyć erekcję w pożądanym momencie, aczkolwiek ważne jest także to, aby zażyć leki bezpieczne, a poza tym aby równocześnie też wyeliminować ze swojej codzienności to, co powoduje pogorszenie się sprawności seksualnej.

Czytany 336 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.