Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 02 styczeń 2020 12:43

Czy można naturalnie przyspieszyć proces odchudzania?

Suplementy na odchudzanie

Wiele osób rozpoczynając swoją przygodę z redukcją tkanki tłuszczowej dokonuje poszukiwań jak najlepszych suplementów, które im w tym pomogą. Suplementy na odchudzanie są pomocne oraz potrafią skrócić czas redukcji, jednak powinny być one wybierane i stosowane w sposób rozsądny. Są one jednak tylko dodatkiem do racjonalnej diety i ciężkiego plany treningowego, bez których niewiele one zdziałają. Co powinny zawierać skuteczne suplementy wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej?

 

Suplementy na odchudzanie – bez diety niewiele pomogą

Dieta wraz z treningiem odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu wyznaczonego celu. To właśnie ona jest najważniejsza w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej. To właśnie dzięki utrzymaniu ujemnego bilansu kalorycznego oraz podaży białka, utrata zbędnych kilogramów jest możliwa. Trening podczas redukcji powinien wyglądać tak samo jak na masie, tak więc nie wpłynie on znacząco na odchudzanie. Ma on za zadanie utrzymać masę mięśniową oraz zapewnić spory wydatek energetyczny.

Suplementy na odchudzanie – co powinny zawierać?

Substancji, które wspierają spalanie tkanki tłuszczowej jest wiele. Jedne posiadają wyraźne działanie, inne znikome, a jeszcze inne tylko na ulotce. Poniżej przedstawione zostały te, które w najznaczniejszy sposób wspierają walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową:

 • Kapsaicyna – jest substancją o działaniu termogenicznym, jej źródłem są papryczki chilli. To właśnie ona jest odpowiedzialna za ich ostry smak. Jest ona alkaloidem, który silnie działa na receptory bólu będące bezpośrednimi receptorami układu nerwowego. Reguluje metabolizm, wpływając tym samym na zwiększenie tempa spalania tkanki tłuszczowej.

 • Piperyna – jest substancją pochodzącą z pieprzu. To właśnie ona odpowiada za jego ostry smak i zapach. Jest ona alkaloidem pobudzającym zakończenia czuciowe w układzie pokarmowym, który intensywnie polepsza trawienie. Wyraźnie nasila ona rozkład tkanki tłuszczowej (lipolizę), wpływając na zawarte w tkance tłuszczowej receptory adrenergiczne.

 • Kofeina – jest ona organicznym związkiem chemicznym występującym w wielu roślinach. Jest to alkaloid purynowy, który można syntetyzować. Wspomaga ona proces utraty tłuszczu dzięki zwiększeniu tętna oraz temperatury ciała. Stymuluje termogenezę, przyspieszając metabolizm kwasów tłuszczowych.

 • Johimbina – jest substancją znaną od zarania dziejów jako afrodyzjak. Działa ona termogenicznie i jako jedyna posiada zdolność do miejscowego spalania tkanki tłuszczowej. Uzyskiwana jest z liści i kory drzewa johimbina. Powoduje ona wyraźne podwyższenie ciśnienia krwi, temperatury ciała i rytmu serca. Nasila termogenezę oraz blokuje receptory alfa-2-adrenergiczne,przeciwdziałając ich połączeniu z noradrenaliną i adrenaliną, co powoduje silną lipolizę.

Czytany 12 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • O co kobiety dbają najbardziej? O co kobiety dbają najbardziej?

  Uważa się, iż panowie nie poświęcają zbyt wiele uwagi na swój własny wygląd, jednak tak naprawdę kobiety nie są od nich lepsze w tej kwestii. Jednak wśród tych dbających o siebie można wyszczególnić pewne rzeczy, o które dbają najbardziej. Oczywiście są w tym gronie kosmetyki niezbędne do makijażu (np. 4 lashes), preparaty do włosów, a także buty. Co jeszcze?

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.