Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 19 kwiecień 2018 15:31

Co na ból gardła

Każdy z nas, zwłaszcza w okresie jesienno–zimowym, doświadczył stanu, który powszechnie nazwany jest przeziębieniem. Pierwsze objawy są różne, katar, ból głowy, jednak najbardziej uciążliwe zdają się być dolegliwości związane z gardłem, chrypka, swędzenie, drapanie. Co może być najskuteczniejszym panaceum na ból gardła?

 

Infekcja górnych dróg oddechowych może być wirusowa lub bakteryjna. Leczenie tej drugiej kończy się zazwyczaj zażywaniem antybiotyków, natomiast problem wirusa można rozwiązać nawet domowymi sposobami. Co na ból gardła zatem proponuje domowa medycyna? Jednym z najbardziej powszechnych sposobów jest płukanie organu wodą z solą lub innymi substancjami, takimi jak wyciąg z tymianku czy rumianku. Inne, babcine sposoby? Proszę bardzo:

• napoje z miodem, który łagodzi dolegliwości,
• czosnek, naturalny antybiotyk można go spożywać niemal w każdej postaci.

Nie wszyscy, jednak zdają się być zwolennikami domowych sposobów na przeziębienie, firmy farmaceutyczne prześcigają się w ofertach, wskazując klientom co na ból gardła, może być najskuteczniejsze. Część z tych preparatów oparta jest zresztą na substancjach wspomnianych wyżej. Są to zatem na przykład pastylki do ssania z propolisem, miodem czy prawoślazem, występujące pod nazwą Api Gardin Forte. Inne, bardziej znane specyfiki to Cholinex czy, jeden ze starszych preparatów do ssania, Chlorochinaldin. Na rynku znajdziemy również różnego rodzaju areozole.

Należy jednak pamiętać, że nie zawsze możemy leczyć się sami. Jeśli dolegliwości związane z przeziębieniem się przedłużają należy udać się do lekarza. Nie jesteśmy przecież w stanie sami stwierdzić jakie były przyczyny naszych problemów i co na ból gardła będzie najskuteczniejsze. Ponadto, podejmując decyzję jaki specyfik zastosujemy w walce z infekcją, należy bezsprzecznie zapoznać się z ulotką, załączoną do preparatu. Możemy przecież cierpieć na inne choroby i przyjmować leki, które wejdą w interakcję, co z kolei przyczyni się do reakcji niepożądanych.

Czytany 103 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.