Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 19 kwiecień 2018 17:31

Co na ból gardła

Każdy z nas, zwłaszcza w okresie jesienno–zimowym, doświadczył stanu, który powszechnie nazwany jest przeziębieniem. Pierwsze objawy są różne, katar, ból głowy, jednak najbardziej uciążliwe zdają się być dolegliwości związane z gardłem, chrypka, swędzenie, drapanie. Co może być najskuteczniejszym panaceum na ból gardła?

 

Infekcja górnych dróg oddechowych może być wirusowa lub bakteryjna. Leczenie tej drugiej kończy się zazwyczaj zażywaniem antybiotyków, natomiast problem wirusa można rozwiązać nawet domowymi sposobami. Co na ból gardła zatem proponuje domowa medycyna? Jednym z najbardziej powszechnych sposobów jest płukanie organu wodą z solą lub innymi substancjami, takimi jak wyciąg z tymianku czy rumianku. Inne, babcine sposoby? Proszę bardzo:

• napoje z miodem, który łagodzi dolegliwości,
• czosnek, naturalny antybiotyk można go spożywać niemal w każdej postaci.

Nie wszyscy, jednak zdają się być zwolennikami domowych sposobów na przeziębienie, firmy farmaceutyczne prześcigają się w ofertach, wskazując klientom co na ból gardła, może być najskuteczniejsze. Część z tych preparatów oparta jest zresztą na substancjach wspomnianych wyżej. Są to zatem na przykład pastylki do ssania z propolisem, miodem czy prawoślazem, występujące pod nazwą Api Gardin Forte. Inne, bardziej znane specyfiki to Cholinex czy, jeden ze starszych preparatów do ssania, Chlorochinaldin. Na rynku znajdziemy również różnego rodzaju areozole.

Należy jednak pamiętać, że nie zawsze możemy leczyć się sami. Jeśli dolegliwości związane z przeziębieniem się przedłużają należy udać się do lekarza. Nie jesteśmy przecież w stanie sami stwierdzić jakie były przyczyny naszych problemów i co na ból gardła będzie najskuteczniejsze. Ponadto, podejmując decyzję jaki specyfik zastosujemy w walce z infekcją, należy bezsprzecznie zapoznać się z ulotką, załączoną do preparatu. Możemy przecież cierpieć na inne choroby i przyjmować leki, które wejdą w interakcję, co z kolei przyczyni się do reakcji niepożądanych.

Czytany 156 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • O co kobiety dbają najbardziej? O co kobiety dbają najbardziej?

  Uważa się, iż panowie nie poświęcają zbyt wiele uwagi na swój własny wygląd, jednak tak naprawdę kobiety nie są od nich lepsze w tej kwestii. Jednak wśród tych dbających o siebie można wyszczególnić pewne rzeczy, o które dbają najbardziej. Oczywiście są w tym gronie kosmetyki niezbędne do makijażu (np. 4 lashes), preparaty do włosów, a także buty. Co jeszcze?

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.