wtorek, 28 kwiecień 2020 10:39

Chirurgia plastyczna - kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

odsysanie tłuszczu odsysanie tłuszczu

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że chirurgiczne ingerencje w nasz naturalny wygląd, stają się coraz popularniejsze. Od lat nagminnie korzystają z nich celebryci, dla których ciało jest wizytówką i narzędziem pracy. Czy żyjąc z dala od szołbiznesu, warto w ogóle rozważać opcję skorzystania z usług chirurga plastycznego?

Dla zdrowia i komfortu życia

Pierwszą i najważniejszą przesłanką, o której należy myśleć przed wizytą u specjalisty jest nasze zdrowie. I to właśnie ono jest najczęstszym argumentem przy wykonywaniu operacji. Zabiegi takie jak odsysanie tłuszczu czy redukcja objętości piersi będą miały realny wpływ na jakość i komfort życia pacjentów. O ile zmniejszenie biustu, może być finansowane przez NFZ, po uzyskaniu odpowiedniego skierowania, za liposukcję - będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. W takich wypadkach, warto wziąć pod uwagę powszechnie dostępne i popularne systemy płatności ratalnych. Jeśli planowany zabieg będzie miał pozytywny wpływ na resztę naszego życia - nie warto na nim oszczędzać.

Innym rodzajem operacji plastycznych są zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej. Ich historia sięga czasów starożytnych- ze względu na powszechne kary obcinania uszu i nosów złapanym przestępcom, miejscowi medycy starali się umożliwić im powrót do normalnego funkcjonowania próbując zrekonstruować utracone elementy ciała. Ogromny rozwój tej dyscypliny nastąpił podczas pierwszej wojny światowej i uratował wielu rannych żołnierzy przed całkowitym kalectwem. Dziś zabiegi rekonstrukcyjne takie jak: usuwanie rozległych blizn i poparzeń, rekonstrukcja piersi, czy plastyka wrodzonych wad twarzy pozwalają pacjentom wyzbyć się kompleksów dotyczących ciała i podnoszą ich komfort związany z codziennym funkcjonowaniem.

W pogoni za perfekcją

Oczywiście ogromną grupę pacjentów korzystających ze skalpela chirurga stanowią osoby chcące poprawić swoją urodę. Do najczęściej wykonywanych zabiegów wciąż należy powiększanie piersi, ale zmieniające się kanony piękna sprawiają, że coraz większą popularność zyskują innego rodzaju usługi. Są to np. powiększanie pośladków czy plastyka warg sromowych. W większości przypadków operacje plastyczne znacząco poprawiają samoocenę i komfort życia pacjentów. Należy jednak pamiętać, że odpowiedzialny specjalista ma prawo odmówić nam wykonania zabiegu, jeśli jego zdaniem nie ma ku niemu odpowiednich wskazań.

Najważniejszą rzeczą na którą musimy zwrócić szczególną uwagę jako pacjenci to wybór odpowiedniego, wykwalifikowanego specjalisty z doświadczeniem i placówki medycznej cieszącej się nieposzlakowaną opinią. W walce o nasze zdrowe życie i urodę nie powinniśmy chodzić na skróty i korzystać z promocyjnych ofert z niesprawdzonych źródeł. 

Więcej informacji na: https://zagielmed.pl/oferta/zabiegi-medyczne/o/7/118/

Czytany 223 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.