Polecane artykuły

 • 1

piątek, 19 październik 2018 08:35

Centrum miasta czy przedmieścia? Gdzie zamieszkać?

Decydując się na zakup mieszkania, stajemy przed wieloma dylematami. Pierwszy z nich jest dość oczywisty i zarazem szalenie popularny. Rozterka niczym dzwonek w głowie stale daje o sobie znać – wybrać mieszkanie w centrum miasta czy jednak zdecydować się na zakup apartamentu na przedmieściach?

To pytanie nawiązujące do słynnego „Być albo nie być”. Nic dziwnego, ponieważ sama decyzja ma znaczący wpływ na przyszłe życie domowników. Postanowiliśmy więc stworzyć poradnik, w którym odpowiemy, jakie korzyści wynikają z zakupu mieszkania na przedmieściach, a jakie z nabycia apartamentu w centrum miasta.

Sielanka na przedmieściach

Początkowo zakup mieszkania czy też domu na przedmieściach kojarzy się z sielanką, wolnością i swobodą. Tutaj panuje cisza i spokój. Z dala od miejskiego zgiełku, ciągłego pośpiechu i atmosferycznych zanieczyszczeń, otoczenie kusi parkowymi krajobrazami, placami zabaw i uwielbianymi przez wielu, rozbudowanymi ścieżkami rowerowymi. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bajkowo, wręcz doskonale. Pierwsze niedogodności jednak pojawiają się, gdy przychodzi czas na codzienność i związaną z nią rutynowe wyzwania. Pracujesz w centrum miasta? Dojazd z przedmieścia na pewno zajmie więcej czasu, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę stanie w znienawidzonych korkach. To samo dotyczy zawiezienia pociech do szkoły, czy też zrobienia zakupów w bardzo dobrze wyposażonym supermarkecie. Perspektywa sielanki świetnie prezentuje się w wiosenno-letnim klimacie. Co w przypadku gdy nadejdzie kapryśna jesień i sroga zima? Dojazdy staną się jeszcze dłuższe, a zmęczenie i rutynowe zatory na drodze skutecznie doprowadzą do ponownego przeanalizowania podjętej decyzji o zakupie mieszkania na przedmieściach.

Atrakcyjne centrum miasta

Pierwsza myśl, która nasuwa się podczas podejmowania decyzji o zakupie apartamentu w centrum miasta to aspekt związany z możliwościami finansowymi. Mieszkanie położone w atrakcyjnej lokalizacji może skutecznie odstraszyć potencjalnych nabywców. Niemniej jednak grupa deweloperska APM Development przygotowała oferty dla wymagających klientów i ich spersonalizowanych oczekiwań finansowych. Warto odwiedzić stronę www.apm-development.com.pl i zapoznać się z ofertą budowaną na miarę!

Skoro aspekt związany z możliwościami finansowymi za nami, przyszedł czas na zapoznanie się z innymi walorami oraz mankamentami mieszkania położonego w centrum miasta. Lokalizacja ta jest szalenie wygodna szczególnie dla osób, które uwielbiają szybkość codziennych wyzwań. „Wszędzie blisko” – takimi sloganami reklamowymi promowane są apartamenty. Nic dziwnego, wystarczy bowiem zwrócić uwagę na fakt, iż w pobliżu mieszkania znajdują się liczne centra handlowe, a co za tym idzie również restauracje, kreatywne przestrzenie do pracy, placówki państwowe i medyczne, kina i kawiarnie. Sam dojazd do pracy jest przyjemniejszy, szczególnie gdy zwróci się uwagę na fakt, iż bezcenny czas został właśnie zaoszczędzony. Stanie w korkach z powodzeniem wypierane jest przez powszechny dostęp do komunikacji miejskiej czy prężnie rozwijające się trasy rowerowe dla osób ekologicznie świadomych.

Niemniej jednak mieszkanie w centrum miasta nie jest zupełnie sielankowe. Codzienny zgiełk, szum za oknem, rwetes i hałas nie sprzyja wyciszeniu. Spokój i cisza jest możliwa, aczkolwiek zazwyczaj za zamkniętymi drzwiami i oknami. Zanieczyszczenia są na porządku dziennym, dlatego też we wnętrzu instalowane są specjalne systemy, dzięki którym niebezpieczne substancje usuwane są z powietrza.

Czytany 107 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?