piątek, 19 październik 2018 10:35

Centrum miasta czy przedmieścia? Gdzie zamieszkać?

Decydując się na zakup mieszkania, stajemy przed wieloma dylematami. Pierwszy z nich jest dość oczywisty i zarazem szalenie popularny. Rozterka niczym dzwonek w głowie stale daje o sobie znać – wybrać mieszkanie w centrum miasta czy jednak zdecydować się na zakup apartamentu na przedmieściach?

To pytanie nawiązujące do słynnego „Być albo nie być”. Nic dziwnego, ponieważ sama decyzja ma znaczący wpływ na przyszłe życie domowników. Postanowiliśmy więc stworzyć poradnik, w którym odpowiemy, jakie korzyści wynikają z zakupu mieszkania na przedmieściach, a jakie z nabycia apartamentu w centrum miasta.

Sielanka na przedmieściach

Początkowo zakup mieszkania czy też domu na przedmieściach kojarzy się z sielanką, wolnością i swobodą. Tutaj panuje cisza i spokój. Z dala od miejskiego zgiełku, ciągłego pośpiechu i atmosferycznych zanieczyszczeń, otoczenie kusi parkowymi krajobrazami, placami zabaw i uwielbianymi przez wielu, rozbudowanymi ścieżkami rowerowymi. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bajkowo, wręcz doskonale. Pierwsze niedogodności jednak pojawiają się, gdy przychodzi czas na codzienność i związaną z nią rutynowe wyzwania. Pracujesz w centrum miasta? Dojazd z przedmieścia na pewno zajmie więcej czasu, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę stanie w znienawidzonych korkach. To samo dotyczy zawiezienia pociech do szkoły, czy też zrobienia zakupów w bardzo dobrze wyposażonym supermarkecie. Perspektywa sielanki świetnie prezentuje się w wiosenno-letnim klimacie. Co w przypadku gdy nadejdzie kapryśna jesień i sroga zima? Dojazdy staną się jeszcze dłuższe, a zmęczenie i rutynowe zatory na drodze skutecznie doprowadzą do ponownego przeanalizowania podjętej decyzji o zakupie mieszkania na przedmieściach.

Atrakcyjne centrum miasta

Pierwsza myśl, która nasuwa się podczas podejmowania decyzji o zakupie apartamentu w centrum miasta to aspekt związany z możliwościami finansowymi. Mieszkanie położone w atrakcyjnej lokalizacji może skutecznie odstraszyć potencjalnych nabywców. Niemniej jednak grupa deweloperska APM Development przygotowała oferty dla wymagających klientów i ich spersonalizowanych oczekiwań finansowych. Warto odwiedzić stronę www.apm-development.com.pl i zapoznać się z ofertą budowaną na miarę!

Skoro aspekt związany z możliwościami finansowymi za nami, przyszedł czas na zapoznanie się z innymi walorami oraz mankamentami mieszkania położonego w centrum miasta. Lokalizacja ta jest szalenie wygodna szczególnie dla osób, które uwielbiają szybkość codziennych wyzwań. „Wszędzie blisko” – takimi sloganami reklamowymi promowane są apartamenty. Nic dziwnego, wystarczy bowiem zwrócić uwagę na fakt, iż w pobliżu mieszkania znajdują się liczne centra handlowe, a co za tym idzie również restauracje, kreatywne przestrzenie do pracy, placówki państwowe i medyczne, kina i kawiarnie. Sam dojazd do pracy jest przyjemniejszy, szczególnie gdy zwróci się uwagę na fakt, iż bezcenny czas został właśnie zaoszczędzony. Stanie w korkach z powodzeniem wypierane jest przez powszechny dostęp do komunikacji miejskiej czy prężnie rozwijające się trasy rowerowe dla osób ekologicznie świadomych.

Niemniej jednak mieszkanie w centrum miasta nie jest zupełnie sielankowe. Codzienny zgiełk, szum za oknem, rwetes i hałas nie sprzyja wyciszeniu. Spokój i cisza jest możliwa, aczkolwiek zazwyczaj za zamkniętymi drzwiami i oknami. Zanieczyszczenia są na porządku dziennym, dlatego też we wnętrzu instalowane są specjalne systemy, dzięki którym niebezpieczne substancje usuwane są z powietrza.

Czytany 305 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.