Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 11 maj 2017 14:06

Zdrowotne korzyści płynące z jazdy konnej

Jazda konna niesie ze sobą nie tylko perspektywę wyjątkowej przygody na łonie natury, ale również szereg prozdrowotnych korzyści. Poprzez kontakt z końmi możemy zadbać o swoje dobre samopoczucie, polepszyć swoją kondycję oraz zredukować stres.

 

Dzisiaj zainteresowanie jazdą konną jest coraz większe. To już nie tylko sport przeznaczony dla wybranych, ale zasadniczo każdy z nas może w nim zasmakować. Musimy tylko wybrać odpowiedni ośrodek, w którym będziemy mogli zacząć jazdę pod okiem doświadczonego instruktora. Niezależnie od tego, ile mamy lat, jazda konna to zawsze świetny wybór!

Jeździectwo, także to rekreacyjne, które nie jest skoncentrowane na osiąganiu jak najlepszych wyników, niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Rozpocznijmy od tej pierwszej.

Podczas jazdy na koniu jesteśmy zmuszeni do tego, aby angażować różne partie mięśni, między innymi te w rękach, nogach, na pośladkach oraz na brzuch i plecach. Do utrzymania się w siodle wymagana jest przy tym prosta postawa, więc jednocześnie możemy zmniejszyć wady postawy. Oczywiście, fakt, że w trakcie jazdy konnej pracują różne mięśnie, przekłada się też pozytywne na sylwetkę – możemy ją wymodelować i stracić zbędne kilogramy.

Również jazda konna pozwala na polepszenie pracy różnych układów wewnętrznych. Warto wskazać tutaj na działanie serca oraz prac układu krwionośnego. Poprzez jazdę na koniu możemy ustabilizować swoje ciśnienie krwi i poprawić wydolność serca, co jest ważne szczególnie w starszym wieku. Ponadto jazda konna wspomaga metabolizm, dlatego dzięki niej nasz układ pokarmowy działa prawidłowo.

Oczywiście, nie możemy też zapomnieć o wskazaniu, że jazda konna ma zbawienny wpływ na psychikę człowieka. W trakcie obcowania z naturą oraz ze zwierzęciem możemy zapomnieć o swoim stresie, zdenerwowaniu, poczuć się komfortowo. Delikatne kołysanie powstające podczas jazdy na końskim grzebiecie ukoi nerwy każdego.

Gdy zainteresowała cię jazda konna, odwiedź gospodarstwo agroturystyczne Stary Młyn (Starymlynstrzeszyn.pl) w Strzeszynie na Pojezierzu Drawskim. Dokładna oferta czeka pod adresem: Starymlynstrzeszyn.pl.

Czytany 433 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.