Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 11 maj 2017 14:06

Zdrowotne korzyści płynące z jazdy konnej

Jazda konna niesie ze sobą nie tylko perspektywę wyjątkowej przygody na łonie natury, ale również szereg prozdrowotnych korzyści. Poprzez kontakt z końmi możemy zadbać o swoje dobre samopoczucie, polepszyć swoją kondycję oraz zredukować stres.

 

Dzisiaj zainteresowanie jazdą konną jest coraz większe. To już nie tylko sport przeznaczony dla wybranych, ale zasadniczo każdy z nas może w nim zasmakować. Musimy tylko wybrać odpowiedni ośrodek, w którym będziemy mogli zacząć jazdę pod okiem doświadczonego instruktora. Niezależnie od tego, ile mamy lat, jazda konna to zawsze świetny wybór!

Jeździectwo, także to rekreacyjne, które nie jest skoncentrowane na osiąganiu jak najlepszych wyników, niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Rozpocznijmy od tej pierwszej.

Podczas jazdy na koniu jesteśmy zmuszeni do tego, aby angażować różne partie mięśni, między innymi te w rękach, nogach, na pośladkach oraz na brzuch i plecach. Do utrzymania się w siodle wymagana jest przy tym prosta postawa, więc jednocześnie możemy zmniejszyć wady postawy. Oczywiście, fakt, że w trakcie jazdy konnej pracują różne mięśnie, przekłada się też pozytywne na sylwetkę – możemy ją wymodelować i stracić zbędne kilogramy.

Również jazda konna pozwala na polepszenie pracy różnych układów wewnętrznych. Warto wskazać tutaj na działanie serca oraz prac układu krwionośnego. Poprzez jazdę na koniu możemy ustabilizować swoje ciśnienie krwi i poprawić wydolność serca, co jest ważne szczególnie w starszym wieku. Ponadto jazda konna wspomaga metabolizm, dlatego dzięki niej nasz układ pokarmowy działa prawidłowo.

Oczywiście, nie możemy też zapomnieć o wskazaniu, że jazda konna ma zbawienny wpływ na psychikę człowieka. W trakcie obcowania z naturą oraz ze zwierzęciem możemy zapomnieć o swoim stresie, zdenerwowaniu, poczuć się komfortowo. Delikatne kołysanie powstające podczas jazdy na końskim grzebiecie ukoi nerwy każdego.

Gdy zainteresowała cię jazda konna, odwiedź gospodarstwo agroturystyczne Stary Młyn (Starymlynstrzeszyn.pl) w Strzeszynie na Pojezierzu Drawskim. Dokładna oferta czeka pod adresem: Starymlynstrzeszyn.pl.

Czytany 423 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?