Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 11 maj 2017 16:06

Zdrowotne korzyści płynące z jazdy konnej

Jazda konna niesie ze sobą nie tylko perspektywę wyjątkowej przygody na łonie natury, ale również szereg prozdrowotnych korzyści. Poprzez kontakt z końmi możemy zadbać o swoje dobre samopoczucie, polepszyć swoją kondycję oraz zredukować stres.

 

Dzisiaj zainteresowanie jazdą konną jest coraz większe. To już nie tylko sport przeznaczony dla wybranych, ale zasadniczo każdy z nas może w nim zasmakować. Musimy tylko wybrać odpowiedni ośrodek, w którym będziemy mogli zacząć jazdę pod okiem doświadczonego instruktora. Niezależnie od tego, ile mamy lat, jazda konna to zawsze świetny wybór!

Jeździectwo, także to rekreacyjne, które nie jest skoncentrowane na osiąganiu jak najlepszych wyników, niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Rozpocznijmy od tej pierwszej.

Podczas jazdy na koniu jesteśmy zmuszeni do tego, aby angażować różne partie mięśni, między innymi te w rękach, nogach, na pośladkach oraz na brzuch i plecach. Do utrzymania się w siodle wymagana jest przy tym prosta postawa, więc jednocześnie możemy zmniejszyć wady postawy. Oczywiście, fakt, że w trakcie jazdy konnej pracują różne mięśnie, przekłada się też pozytywne na sylwetkę – możemy ją wymodelować i stracić zbędne kilogramy.

Również jazda konna pozwala na polepszenie pracy różnych układów wewnętrznych. Warto wskazać tutaj na działanie serca oraz prac układu krwionośnego. Poprzez jazdę na koniu możemy ustabilizować swoje ciśnienie krwi i poprawić wydolność serca, co jest ważne szczególnie w starszym wieku. Ponadto jazda konna wspomaga metabolizm, dlatego dzięki niej nasz układ pokarmowy działa prawidłowo.

Oczywiście, nie możemy też zapomnieć o wskazaniu, że jazda konna ma zbawienny wpływ na psychikę człowieka. W trakcie obcowania z naturą oraz ze zwierzęciem możemy zapomnieć o swoim stresie, zdenerwowaniu, poczuć się komfortowo. Delikatne kołysanie powstające podczas jazdy na końskim grzebiecie ukoi nerwy każdego.

Gdy zainteresowała cię jazda konna, odwiedź gospodarstwo agroturystyczne Stary Młyn (Starymlynstrzeszyn.pl) w Strzeszynie na Pojezierzu Drawskim. Dokładna oferta czeka pod adresem: Starymlynstrzeszyn.pl.

Czytany 460 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.