Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 07:55

Zakup butów ortopedycznych. O tym nie wolno zapominać!

Zakup butów nigdy nie powinien być przypadkowy, ponieważ w dużej mierze decydują one nie tylko o naszej wygodzie, ale również zdrowiu stóp.

 

W niektórych sytuacjach lekarze zalecają noszenie specjalnych butów ortopedycznych. O czym nie można zapominać, jeśli decydujemy się na ich zakup? Jak wybrać najlepszy dla siebie egzemplarz?

Z jakich materiałów zostało wykonane obuwie?

Priorytetową kwestią jest oczywiście jakość i staranność wykonania obuwia. Warto zwrócić uwagę na materiały, z których buty ortopedyczne zostały wykonane. Tworzywo powinno być odporne na uszkodzenia, a jednocześnie zapewniać komfort użytkowania. Obuwie tego rodzaju należy kupować w specjalistycznych sklepach ortopedycznych, które zajmują się sprzedażą produktów zastosowania medycznego, jak chociażby gorsety ortopedyczne. Wyborowi obuwia trzeba poświęcić dłuższą chwilę, żeby mieć pewność, że ich użytkowanie nie będzie problematyczne i da możliwość uzyskania wystarczających efektów.

Czy wygląd butów nas zadowala?

Oczywiście, zdrowie to absolutna podstawa i to właśnie na funkcjonalność butów powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności, ale z racji tego, że mamy wybór, możemy pokusić się też o zakup butów, które będą nam odpowiadały pod względem wyglądu. Zasada jest taka sama jak w przypadku wybierania jakiegokolwiek innego obuwia – warto decydować się na buty, które będą klasyczne, o kroju i kolorze dopasowanym do większości kreacji, jakie mamy w planach zakładać.

Rozmiar butów

Rozmiar to kolejna kwestia, która powinna decydować o wyborze butów ortopedycznych. Absolutnie nie należy kupować butów, których rozmiar nie będzie dla nas odpowiedni. Jeśli mamy problemy z dopasowaniem wielkości obuwia, o pomoc trzeba poprosić obsługę sklepu ortopedycznego. W przeciwnym wypadku niestety ryzykujemy, że chodzenie w butach nie będzie wystarczająco komfortowe. Może to mieć też negatywny wpływ na efekty leczenia. Bardzo ważne jest też, żeby buty zostały dopasowane do konkretnych schorzeń pacjenta.

Zakup butów ortopedycznych to duże wyzwanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Na wizytę w sklepie ortopedycznym warto przeznaczyć więcej czasu, by mieć pewność, że ostatecznie dokonaliśmy zadowalającego wyboru.

Czytany 380 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.