Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 07:55

Zakup butów ortopedycznych. O tym nie wolno zapominać!

Zakup butów nigdy nie powinien być przypadkowy, ponieważ w dużej mierze decydują one nie tylko o naszej wygodzie, ale również zdrowiu stóp.

 

W niektórych sytuacjach lekarze zalecają noszenie specjalnych butów ortopedycznych. O czym nie można zapominać, jeśli decydujemy się na ich zakup? Jak wybrać najlepszy dla siebie egzemplarz?

Z jakich materiałów zostało wykonane obuwie?

Priorytetową kwestią jest oczywiście jakość i staranność wykonania obuwia. Warto zwrócić uwagę na materiały, z których buty ortopedyczne zostały wykonane. Tworzywo powinno być odporne na uszkodzenia, a jednocześnie zapewniać komfort użytkowania. Obuwie tego rodzaju należy kupować w specjalistycznych sklepach ortopedycznych, które zajmują się sprzedażą produktów zastosowania medycznego, jak chociażby gorsety ortopedyczne. Wyborowi obuwia trzeba poświęcić dłuższą chwilę, żeby mieć pewność, że ich użytkowanie nie będzie problematyczne i da możliwość uzyskania wystarczających efektów.

Czy wygląd butów nas zadowala?

Oczywiście, zdrowie to absolutna podstawa i to właśnie na funkcjonalność butów powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności, ale z racji tego, że mamy wybór, możemy pokusić się też o zakup butów, które będą nam odpowiadały pod względem wyglądu. Zasada jest taka sama jak w przypadku wybierania jakiegokolwiek innego obuwia – warto decydować się na buty, które będą klasyczne, o kroju i kolorze dopasowanym do większości kreacji, jakie mamy w planach zakładać.

Rozmiar butów

Rozmiar to kolejna kwestia, która powinna decydować o wyborze butów ortopedycznych. Absolutnie nie należy kupować butów, których rozmiar nie będzie dla nas odpowiedni. Jeśli mamy problemy z dopasowaniem wielkości obuwia, o pomoc trzeba poprosić obsługę sklepu ortopedycznego. W przeciwnym wypadku niestety ryzykujemy, że chodzenie w butach nie będzie wystarczająco komfortowe. Może to mieć też negatywny wpływ na efekty leczenia. Bardzo ważne jest też, żeby buty zostały dopasowane do konkretnych schorzeń pacjenta.

Zakup butów ortopedycznych to duże wyzwanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Na wizytę w sklepie ortopedycznym warto przeznaczyć więcej czasu, by mieć pewność, że ostatecznie dokonaliśmy zadowalającego wyboru.

Czytany 362 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?