Polecane artykuły

 • 1

środa, 14 marzec 2018 11:13

Wizyty domowe lekarza we Wrocławiu

Sezon jesienno-zimowy jest bardzo ciężkim okresem dla naszego zdrowia. Najbardziej narażeni na choroby są ci, którzy mają obniżoną lub jeszcze niecałkowicie wykształconą odporność. Mowa przede wszystkim o dzieciach, osobach starczych i chorujących na przewlekłe choroby.

Niepokojące jest także to, że bardzo często pogorszenie samopoczucia chorego następuje w weekend, kiedy nie mamy tak swobodnego dostępu do lekarzy na NFZ, ponieważ przychodnie są zamknięte. Wtedy zazwyczaj w ogromnym stresie zaczynamy szukać specjalisty, który byłby gotowy nas przyjąć. Najczęściej pierwszym naszym krokiem jest szukanie np. pediatry w wyszukiwarce internetowej. Nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli dziecko gorączkuje, ma problemy z oddychaniem czy uciążliwy kaszel, ponieważ w ten sposób tracimy cenny czas i nerwy. Większość lekarzy mających swoje strony internetowe nie pracuje w weekendy, nie jest w stanie przyjechać w nocy czy w ogóle nie prowadzi wizyt domowych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest znalezienie specjalnego portalu internetowego, w którym znajdują się kontakty do pediatrów świadczących takie usługi 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Wizyty domowe - Wrocław pediatra

Rodzice mieszkający we Wrocławiu lub w okolicach powinni poznać portal Lekarzbook. To tam znajduje się spis specjalistów gotowych do odbycia wizyty domowych nawet w środku nocy. Co ważniejsze, portal umożliwia automatyczne wezwanie wybranego lekarza za pomocą jednego kliknięcia. Dodatkowo można zapoznać się z opisem każdego pediatry, poznając jego doświadczenie zawodowe i obszary medycyny, w których się specjalizuje. Na stronie widnieją również opinie o lekarzach zamieszczane przez jego wcześniejszych pacjentów, którzy mieli już okazję wezwać danego specjalistę na wizytę domową.

Warto korzystać z wizyt domowych pediatrów zawsze wtedy, gdy zauważamy pogorszenie się stanu zdrowia naszego dziecka i obawiamy się czekać na wizytę na NFZ do poniedziałku. Lekarze jeżdżący po domach prywatnie świadczą swoje usługi również w tygodniu, więc jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie chcemy wychodzić z gorączkującym dzieckiem.

Czytany 178 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.