środa, 14 marzec 2018 12:13

Wizyty domowe lekarza we Wrocławiu

Sezon jesienno-zimowy jest bardzo ciężkim okresem dla naszego zdrowia. Najbardziej narażeni na choroby są ci, którzy mają obniżoną lub jeszcze niecałkowicie wykształconą odporność. Mowa przede wszystkim o dzieciach, osobach starczych i chorujących na przewlekłe choroby.

Niepokojące jest także to, że bardzo często pogorszenie samopoczucia chorego następuje w weekend, kiedy nie mamy tak swobodnego dostępu do lekarzy na NFZ, ponieważ przychodnie są zamknięte. Wtedy zazwyczaj w ogromnym stresie zaczynamy szukać specjalisty, który byłby gotowy nas przyjąć. Najczęściej pierwszym naszym krokiem jest szukanie np. pediatry w wyszukiwarce internetowej. Nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli dziecko gorączkuje, ma problemy z oddychaniem czy uciążliwy kaszel, ponieważ w ten sposób tracimy cenny czas i nerwy. Większość lekarzy mających swoje strony internetowe nie pracuje w weekendy, nie jest w stanie przyjechać w nocy czy w ogóle nie prowadzi wizyt domowych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest znalezienie specjalnego portalu internetowego, w którym znajdują się kontakty do pediatrów świadczących takie usługi 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Wizyty domowe - Wrocław pediatra

Rodzice mieszkający we Wrocławiu lub w okolicach powinni poznać portal Lekarzbook. To tam znajduje się spis specjalistów gotowych do odbycia wizyty domowych nawet w środku nocy. Co ważniejsze, portal umożliwia automatyczne wezwanie wybranego lekarza za pomocą jednego kliknięcia. Dodatkowo można zapoznać się z opisem każdego pediatry, poznając jego doświadczenie zawodowe i obszary medycyny, w których się specjalizuje. Na stronie widnieją również opinie o lekarzach zamieszczane przez jego wcześniejszych pacjentów, którzy mieli już okazję wezwać danego specjalistę na wizytę domową.

Warto korzystać z wizyt domowych pediatrów zawsze wtedy, gdy zauważamy pogorszenie się stanu zdrowia naszego dziecka i obawiamy się czekać na wizytę na NFZ do poniedziałku. Lekarze jeżdżący po domach prywatnie świadczą swoje usługi również w tygodniu, więc jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie chcemy wychodzić z gorączkującym dzieckiem.

Czytany 322 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.