Polecane artykuły

 • 1

środa, 14 marzec 2018 11:13

Wizyty domowe lekarza we Wrocławiu

Sezon jesienno-zimowy jest bardzo ciężkim okresem dla naszego zdrowia. Najbardziej narażeni na choroby są ci, którzy mają obniżoną lub jeszcze niecałkowicie wykształconą odporność. Mowa przede wszystkim o dzieciach, osobach starczych i chorujących na przewlekłe choroby.

Niepokojące jest także to, że bardzo często pogorszenie samopoczucia chorego następuje w weekend, kiedy nie mamy tak swobodnego dostępu do lekarzy na NFZ, ponieważ przychodnie są zamknięte. Wtedy zazwyczaj w ogromnym stresie zaczynamy szukać specjalisty, który byłby gotowy nas przyjąć. Najczęściej pierwszym naszym krokiem jest szukanie np. pediatry w wyszukiwarce internetowej. Nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli dziecko gorączkuje, ma problemy z oddychaniem czy uciążliwy kaszel, ponieważ w ten sposób tracimy cenny czas i nerwy. Większość lekarzy mających swoje strony internetowe nie pracuje w weekendy, nie jest w stanie przyjechać w nocy czy w ogóle nie prowadzi wizyt domowych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest znalezienie specjalnego portalu internetowego, w którym znajdują się kontakty do pediatrów świadczących takie usługi 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Wizyty domowe - Wrocław pediatra

Rodzice mieszkający we Wrocławiu lub w okolicach powinni poznać portal Lekarzbook. To tam znajduje się spis specjalistów gotowych do odbycia wizyty domowych nawet w środku nocy. Co ważniejsze, portal umożliwia automatyczne wezwanie wybranego lekarza za pomocą jednego kliknięcia. Dodatkowo można zapoznać się z opisem każdego pediatry, poznając jego doświadczenie zawodowe i obszary medycyny, w których się specjalizuje. Na stronie widnieją również opinie o lekarzach zamieszczane przez jego wcześniejszych pacjentów, którzy mieli już okazję wezwać danego specjalistę na wizytę domową.

Warto korzystać z wizyt domowych pediatrów zawsze wtedy, gdy zauważamy pogorszenie się stanu zdrowia naszego dziecka i obawiamy się czekać na wizytę na NFZ do poniedziałku. Lekarze jeżdżący po domach prywatnie świadczą swoje usługi również w tygodniu, więc jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie chcemy wychodzić z gorączkującym dzieckiem.

Czytany 162 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?