Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 27 marzec 2018 08:56

Urządzenia przeznaczone do zastosowań laboratoryjnych

Szkło znane jest ludzkości od niepamiętnych czasów – najstarsze ślady jego użytkowania sięgają ponad 3,5 tys. lat. Technika wytwarzania szkła została udoskonalona w Normandii w XIV wieku. Stosowane obecnie metody zostały wprowadzone do masowego wytwarzania przemysłowego w XIX wieku w USA. Idealnie płaskie i pozbawione wad optycznych jest szkło wytwarzane metodą float. Właśnie w ten sposób powstaje szkło laboratoryjne, oferowane przez markę DanLab.

 

Czym jest szkło laboratoryjne?

Szkło laboratoryjne to podstawowe produkty niezbędne w każdym laboratorium. Bez niego codzienna praca laborantów byłaby niemożliwa. Pojęcie to obejmuje zarówno szkło, z którego powstają podstawowe naczynia laboratoryjnej, np. zlewki, jak i inne przedmioty stosowane na co dzień w laboratoriach wykonane np. z wysokogatunkowego tworzywa lub porcelany. Pełną ofertę szkła laboratoryjnego marki DanLab można znaleźć na stronie https://danlab.pl/szklo-laboratoryjne/.

Biurety szklane proste lub Schilinga, nazywane również biuretami szybkiego napełniania, to sprzęt podstawowy, którego nie może zabraknąć w żadnym laboratorium. Powstają z zachowaniem najwyższych standardów i kalibrowane są na wylew. Wszystkie lakiery, które stosowane są do barwienia biuret, są zasado i kwasoodporne. Oprócz biuret niezbędne są również butelki z korkiem i butle laboratoryjne do długotrwałego przechowywania próbek, które dostępne są w różnych pojemnościach.

Cylindry miarowe DanLab wytwarzane są z zachowaniem odpowiednich standardów, a proces kalibracji sterowany jest komputerowo. Zapobiega to powstawaniu nawet najmniejszych odstępstw od nominalnej objętości. Zgodnie z normą DIN wykonywane są również eksykatory, do których produkcji wykorzystywane jest wysokiej jakości szkło borokrzemowe.

Szkło laboratoryjne DanLab to również zlewki ze szkła borokorzemowego, kolby laboratoryjne i krystalizatory o różnych pojemnościach. W ofercie marki są też szklane lejki, korki czy bagietki i chłodnice laboratoryjne. Bardzo przydatnym sprzętem jest także szklany palnik o pojemności 150 ml lub 250 ml.

Szkło laboratoryjne DanLab to również różnego rodzaju pipety i próbówki, a także rozdzielacze szalki Petriego. Oferta obejmuje także szkiełka nakrywkowe i podstawowe, które dostępne są różnych rodzajach, np. matowione, szlifowane i nieszlifowane.

Jakie zalety ma szkło laboratoryjne DanLab?

DanLab to stale rozwijająca się firma, która dostarcza najwyższej jakości sprzęt laboratoryjny. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów marka jest otwarta na nowe wyzwania i zapewnia swoim klientom najwyższy poziom obsługi. Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie https://danlab.pl/.

Szkło laboratoryjne oferowane przez markę DanLab jest najwyższej jakości. Zarówno biurety szklane, jak i chłodnice laboratoryjne czy cylindry miarowe spełniają normy DIN i mogą być stosowane w trakcie badań laboratoryjnych. Niektóre z naczyń wytwarzane są ze szkła borokrzemowego, a stosowane do pokrycia szkła lakiery są odporne na działanie kwasów i zasad. Ofertę naczyń uzupełniają m.in. moździerze szklane czy szklane termometry.

Czytany 98 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.