Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 27 marzec 2018 08:56

Urządzenia przeznaczone do zastosowań laboratoryjnych

Szkło znane jest ludzkości od niepamiętnych czasów – najstarsze ślady jego użytkowania sięgają ponad 3,5 tys. lat. Technika wytwarzania szkła została udoskonalona w Normandii w XIV wieku. Stosowane obecnie metody zostały wprowadzone do masowego wytwarzania przemysłowego w XIX wieku w USA. Idealnie płaskie i pozbawione wad optycznych jest szkło wytwarzane metodą float. Właśnie w ten sposób powstaje szkło laboratoryjne, oferowane przez markę DanLab.

 

Czym jest szkło laboratoryjne?

Szkło laboratoryjne to podstawowe produkty niezbędne w każdym laboratorium. Bez niego codzienna praca laborantów byłaby niemożliwa. Pojęcie to obejmuje zarówno szkło, z którego powstają podstawowe naczynia laboratoryjnej, np. zlewki, jak i inne przedmioty stosowane na co dzień w laboratoriach wykonane np. z wysokogatunkowego tworzywa lub porcelany. Pełną ofertę szkła laboratoryjnego marki DanLab można znaleźć na stronie https://danlab.pl/szklo-laboratoryjne/.

Biurety szklane proste lub Schilinga, nazywane również biuretami szybkiego napełniania, to sprzęt podstawowy, którego nie może zabraknąć w żadnym laboratorium. Powstają z zachowaniem najwyższych standardów i kalibrowane są na wylew. Wszystkie lakiery, które stosowane są do barwienia biuret, są zasado i kwasoodporne. Oprócz biuret niezbędne są również butelki z korkiem i butle laboratoryjne do długotrwałego przechowywania próbek, które dostępne są w różnych pojemnościach.

Cylindry miarowe DanLab wytwarzane są z zachowaniem odpowiednich standardów, a proces kalibracji sterowany jest komputerowo. Zapobiega to powstawaniu nawet najmniejszych odstępstw od nominalnej objętości. Zgodnie z normą DIN wykonywane są również eksykatory, do których produkcji wykorzystywane jest wysokiej jakości szkło borokrzemowe.

Szkło laboratoryjne DanLab to również zlewki ze szkła borokorzemowego, kolby laboratoryjne i krystalizatory o różnych pojemnościach. W ofercie marki są też szklane lejki, korki czy bagietki i chłodnice laboratoryjne. Bardzo przydatnym sprzętem jest także szklany palnik o pojemności 150 ml lub 250 ml.

Szkło laboratoryjne DanLab to również różnego rodzaju pipety i próbówki, a także rozdzielacze szalki Petriego. Oferta obejmuje także szkiełka nakrywkowe i podstawowe, które dostępne są różnych rodzajach, np. matowione, szlifowane i nieszlifowane.

Jakie zalety ma szkło laboratoryjne DanLab?

DanLab to stale rozwijająca się firma, która dostarcza najwyższej jakości sprzęt laboratoryjny. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów marka jest otwarta na nowe wyzwania i zapewnia swoim klientom najwyższy poziom obsługi. Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie https://danlab.pl/.

Szkło laboratoryjne oferowane przez markę DanLab jest najwyższej jakości. Zarówno biurety szklane, jak i chłodnice laboratoryjne czy cylindry miarowe spełniają normy DIN i mogą być stosowane w trakcie badań laboratoryjnych. Niektóre z naczyń wytwarzane są ze szkła borokrzemowego, a stosowane do pokrycia szkła lakiery są odporne na działanie kwasów i zasad. Ofertę naczyń uzupełniają m.in. moździerze szklane czy szklane termometry.

Czytany 83 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?