wtorek, 27 marzec 2018 10:56

Urządzenia przeznaczone do zastosowań laboratoryjnych

Szkło znane jest ludzkości od niepamiętnych czasów – najstarsze ślady jego użytkowania sięgają ponad 3,5 tys. lat. Technika wytwarzania szkła została udoskonalona w Normandii w XIV wieku. Stosowane obecnie metody zostały wprowadzone do masowego wytwarzania przemysłowego w XIX wieku w USA. Idealnie płaskie i pozbawione wad optycznych jest szkło wytwarzane metodą float. Właśnie w ten sposób powstaje szkło laboratoryjne, oferowane przez markę DanLab.

 

Czym jest szkło laboratoryjne?

Szkło laboratoryjne to podstawowe produkty niezbędne w każdym laboratorium. Bez niego codzienna praca laborantów byłaby niemożliwa. Pojęcie to obejmuje zarówno szkło, z którego powstają podstawowe naczynia laboratoryjnej, np. zlewki, jak i inne przedmioty stosowane na co dzień w laboratoriach wykonane np. z wysokogatunkowego tworzywa lub porcelany. Pełną ofertę szkła laboratoryjnego marki DanLab można znaleźć na stronie https://danlab.pl/szklo-laboratoryjne/.

Biurety szklane proste lub Schilinga, nazywane również biuretami szybkiego napełniania, to sprzęt podstawowy, którego nie może zabraknąć w żadnym laboratorium. Powstają z zachowaniem najwyższych standardów i kalibrowane są na wylew. Wszystkie lakiery, które stosowane są do barwienia biuret, są zasado i kwasoodporne. Oprócz biuret niezbędne są również butelki z korkiem i butle laboratoryjne do długotrwałego przechowywania próbek, które dostępne są w różnych pojemnościach.

Cylindry miarowe DanLab wytwarzane są z zachowaniem odpowiednich standardów, a proces kalibracji sterowany jest komputerowo. Zapobiega to powstawaniu nawet najmniejszych odstępstw od nominalnej objętości. Zgodnie z normą DIN wykonywane są również eksykatory, do których produkcji wykorzystywane jest wysokiej jakości szkło borokrzemowe.

Szkło laboratoryjne DanLab to również zlewki ze szkła borokorzemowego, kolby laboratoryjne i krystalizatory o różnych pojemnościach. W ofercie marki są też szklane lejki, korki czy bagietki i chłodnice laboratoryjne. Bardzo przydatnym sprzętem jest także szklany palnik o pojemności 150 ml lub 250 ml.

Szkło laboratoryjne DanLab to również różnego rodzaju pipety i próbówki, a także rozdzielacze szalki Petriego. Oferta obejmuje także szkiełka nakrywkowe i podstawowe, które dostępne są różnych rodzajach, np. matowione, szlifowane i nieszlifowane.

Jakie zalety ma szkło laboratoryjne DanLab?

DanLab to stale rozwijająca się firma, która dostarcza najwyższej jakości sprzęt laboratoryjny. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów marka jest otwarta na nowe wyzwania i zapewnia swoim klientom najwyższy poziom obsługi. Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie https://danlab.pl/.

Szkło laboratoryjne oferowane przez markę DanLab jest najwyższej jakości. Zarówno biurety szklane, jak i chłodnice laboratoryjne czy cylindry miarowe spełniają normy DIN i mogą być stosowane w trakcie badań laboratoryjnych. Niektóre z naczyń wytwarzane są ze szkła borokrzemowego, a stosowane do pokrycia szkła lakiery są odporne na działanie kwasów i zasad. Ofertę naczyń uzupełniają m.in. moździerze szklane czy szklane termometry.

Czytany 240 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.