wtorek, kwiecień 16, 2024
poniedziałek, 06 listopad 2017 12:30

Sprzęt rehabilitacyjny

Wsparcie bliskich, lekarstwa i kolejne zalecenia od zastępów medycznych specjalistów to nie jedyne czynniki wpływające na poprawę stanu zdrowia pacjenta.

Oprócz tego niezwykle istotnym aspektem staje się sprzęt rehabilitacyjny, który wraz z postępem w różnych dziedzinach, a także rozwojem świata medycyny wyposażany jest w coraz więcej przydatnych funkcji pozwalających na efektywną, krótkotrwałą rekonwalescencję. 

Obecnie na rynku pojawia się mnóstwo miejsc, które zajmują się sprzedażą takich artykułów. Wśród nich oczywiście widnieją te najbardziej elementarne (np. kule, czy wózki inwalidzkie), ale także te o nieco okrojonym zakresie użytkowania. Niestety, nie wszystkie dolegliwości są tak łatwe do wyleczenia- niektóre wymagają wielu poświęceń oraz kontynuacji w zaciszu domowym. I ile sprzęt do rehabilitacji fizycznych dolegliwości jest dość powszechny i łatwy do przeniesienia na dowolną płaszczyznę, to przy chorobach układu neurologicznego, zaczynają się pewne utrudnienia.

Warto pamiętać, że przy dolegliwościach neurologicznych, trzeba kłaść nacisk zarówno na wysiłek umysłowy, jak i wysiłek fizyczny. To niezwykle istotne, by te dwa czynniki równoważyły się ze sobą, gdyż tylko w ten sposób pacjent może dojść do pełni zdrowia i sił w stosunkowo krótkim czasie. Przykładowym narzędziem, które wspomaga całościową rehabilitację w domu, jest program komputerowy Neuroforma. To bardzo dogodna, komfortowa forma rehabilitacji, w której każde ćwiczenie jest prowadzone w konkretnym celu. Do jej podstawowych zalet należą:

  • wpieranie koordynacji ruchowej,
  • rozwijanie wytrzymałości i siły mięśni,
  • rozwijanie zdolności pamięciowej i uwagowej,
  • wspomaganie i notoryczne zwiększanie zakresu ruchu.

Ćwicząc w podobny sposób, można całkowicie zrezygnować z tradycyjnego sprzętu rehabilitacyjnego- jest to połączenie, które zawiera w sobie multifunkcyjne urządzenia. Dzięki temu nie musisz już więcej zabierać swojej wolnej przestrzeni i poświęcać ją na umieszczenie tam zwykle nieporęcznego, i dość drogiego sprzętu do ćwiczeń. Na rynku pojawia się coraz więcej takich alternatywnych rozwiązań, co pozwala myśleć, że niedługo całkowicie zrewolucjonizują one system ćwiczeń i całkowicie wyprą konserwatywne poglądy dotyczące formy rehabilitacji domowej. Z korzyścią dla pacjentów.