niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 19 październik 2023 12:12

Rezonans magnetyczny - najważniejsze informacje na jego temat

REX MEDICA REX MEDICA canva premium

Rezonans cieszy się coraz większą popularnością w społeczeństwie. To innowacyjne badanie jest wykorzystywane do profesjonalnego obrazowania, które umożliwia szybkie i bezpieczne sprawdzanie stanu narządów bądź tkanek bez konieczności prześwietlania. Rezonans wykorzystuje przede wszystkim silne pole magnetyczne, fale radiowe oraz komputer do tworzenia specjalnych obrazów.

Czym jest rezonans magnetyczny?

Choć rezonans magnetyczny to relatywnie popularny termin, to wiele osób po dziś dzień nie wie, jakie są jego główne założenia. W rzeczywistości, rezonans to rodzaj badania, które umożliwia uzyskanie szczegółowych obrazów tkanek i nie tylko. Do wykonania rezonansu magnetycznego wykorzystywana jest specjalna tuba, która posiada otwory po obydwu stronach. Co istotne, rezonans jest badaniem w pełni bezpiecznym i bezbolesnym, w efekcie czego nie trzeba się go obawiać. Podczas jego wykonywania pacjent nie pochłania promieniowania jonizującego, co oznacza, że rezonans praktycznie nigdy nie jest szkodliwy. Badanie to jest jednym z najlepszych sposobów na diagnozowanie chorób układu nerwowego i kostno-stawowego. 

Jak się przygotować do rezonansu magnetycznego?

Rezonans to nieinwazyjne badanie, które praktycznie zawsze jest w pełni bezpieczne. Z jego pomocą można badać zarówno mózg, jak i kręgosłup, stawy, piersi, a nawet serce. Spektrum zastosowań rezonansu jest więc niebywale szerokie. Aby badanie dało prawdziwy wynik, niezbędne jest jednak odpowiednie przygotowanie. Przed rezonansem wymagane jest bycie na czczo, o ile podawany jest środek kontrastowy. Jeżeli pacjent ma przyjąć środek kontrastowy, to niezbędne jest także zgłoszenie się na pobranie krwi, które umożliwi szybkie ocenienie pracy nerek. Zanim poddasz się rezonansowi, zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Najlepiej spożywaj wodę niegazowaną, aby nie zaburzyć wyniku badania. Do gabinetu lekarskiego najlepiej wejść w luźnej i wygodnej odzieży. Pamiętaj, aby tego nie dnia nie ubierać metalowych przedmiotów. Kobiety powinny także wystrzegać się robienia makijażu. Przed gabinetem należy zostawić też telefon, który wniesiony do środka mógłby zniekształcić otrzymane wyniki.

Gdzie wykonać rezonans magnetyczny?

Posiadasz objawy, które mogą świadczyć o rozwijaniu się chorób w Twoim organizmie? Jeżeli chcesz wykonać rezonans magnetyczny i upewnić się, że z Twoim zdrowiem jest wszystko w porządku, to warto zaufać klinice REX MEDICA - https://rexmedica.pl/rezonans-magnetyczny/. Wyróżnia się ona nowoczesnym sprzętem i doświadczoną kadrą pracowników, dzięki czemu jej usługi są idealne nawet dla szczególnie wymagających osób. REX MEDICA zapewnia profesjonalne podejście do każdego klienta, w efekcie czego rezonans zawsze daje wiarygodne wyniki. Firma ta specjalizuje się w wykonywaniu rezonansu zarówno głowy, jak i szyi, barku, kręgosłupa, jamy brzusznej czy nawet stopy. Dzięki temu z jej pomocą każdy klient szybko dowie się, jak wygląda jego stan zdrowia. Jeżeli cenisz sobie profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pacjenta, REX MEDICA jest doskonałym wyborem.