Polecane artykuły

 • 1

środa, 28 styczeń 2015 15:53

Przez żołądek do…

Angelini Pharm-Ruskorex Angelini Pharm-Ruskorex

Dolegliwości związane z hemoroidami, pomimo tego, że są najpopularniejszym schorzeniem proktologicznym, są również jednym z najbardziej wstydliwych problemów zdrowotnych człowieka.  Szacuje się, że co druga osoba po 50-tym roku życia cierpi na chorobę hemoroidalną. Niewiele osób decyduje się na szczerą rozmowę z lekarzem lub farmaceutą i poinformowaniu o uporczywym problemie.

Wstyd, milczenie, zakłopotanie nie mają najmniejszego sensu w sytuacji gdy decydują o komforcie życia codziennego. W tej sytuacji problem bywa lekceważony a wizyta u specjalisty odwlekana. Nieleczona i bagatelizowana może prowadzić do licznych powikłań, wymagających konsultacji a nawet interwencji chirurgicznej.

Hemoroidy, prawidłowo zwane guzkami krwawniczymi, to nic innego jak naturalne struktury anatomiczne, znajdujące się wewnątrz kanału odbytu. Ich zadaniem jest m. in. uszczelnianie końca przewodu pokarmowego.
Jednym z czynników sprzyjających rozwojowi choroby hemoroidalnej jest niewłaściwe odżywianie. Dlatego tak ważne jest skomponowanie odpowiedniej diety, regulującej czynność jelit, która pozwoli uniknąć powstawania zaparć, będących jedną z przyczyn przerostu guzków krwawniczych.
Do złych nawyków żywieniowych zaliczamy nie tylko zbyt małą ilość owoców i warzyw w codziennej diecie, ale także spożywanie ostrych potraw, alkoholu oraz innych używek, np. kawy. Powstawaniu zaparć sprzyja również zbyt mała ilość wypijanych płynów. Są to nawyki, których trudno się ich wyzbyć, należy jednak mieć świadomość, że to głównie one są przyczyną zaprać, które mają znaczny wpływ na rozwój choroby hemoroidalnej. O czym należy pamiętać, aby pomóc swojemu organizmowi?

Największy sprzymierzeniec – błonnik!
Prawidłowa dieta powinna opierać się na dużej ilości błonnika, który jest zawarty głównie w pełnych ziarnach oraz w zewnętrznej części nasion, owoców i w roślinach strączkowych. Przykładami są m.in.: razowe pieczywo (zamiast białego), różnego rodzaju kasze, płatki owsiane, otręby, brązowy ryż, porzeczki, maliny, grejpfruty, pomarańcze, marchew, jabłka. Błonnik ma zdolność wiązania wody – oznacza to, że zmiękcza masy kałowe i przyspiesza ich eliminację, dzięki czemu ułatwia wypróżnianie, nie podrażniając guzków krwawniczych.


Zdrowo komponuj posiłki!
Pamiętaj, aby jeść często lecz mniejsze porcje. Znacznie mniej obciążamy wtedy układ pokarmowy co pozwala na lepszą regulację pracy jelit. Co zrobić, aby Twoje posiłki były zdrowsze?

Poniżej przykładowy jadłospis:
• Śniadanie - zamień białe bułki i pieczywo pszenne na razowe i pełnoziarniste, najlepiej z dodatkiem nasion. Kanapkę można popić jogurtem, maślanką lub herbatą ziołową;
• Lunch – sałatka warzywna z razowym makaronem;
• Obiad – zastąp ciężkostrawną, smażoną potrawę na rybę gotowaną na parze z kaszą i surówką;
• Podwieczorek – koktajl mleczno-owocowy na polepszenie trawienia;
• Kolacja – talerz owoców, zjedzony minimum 3 godziny przed pójściem spać.

Z codziennego jadłospisu należy wyeliminować potrawy silnie powodujące wzdęcia np. rośliny strączkowe, cebula, kapusta.

Co oprócz jedzenia?
Pamiętaj, aby dziennie wypijać min. 2 litry płynów. Idealnie, gdyby była to woda mineralna, herbata owocowa lub napary ziołowe (bez cukru). Ograniczyć należy spożywanie używek sprzyjających powstawaniu zaparć, np. czekolady, napojów gazowanych, kakao, kawy lub czarnej herbaty.

Jeśli podejrzewasz lub już odczuwasz dyskomfort związany z rozwojem choroby hemoroidalnej, odpowiednio dobrany preparat, to podstawa skutecznej terapii. Wskazane jest aby wykazywał działanie przeciwzapalnie, ściągające i miejscowo znieczulające, aby korzystnie wpływać na stan błon śluzowych odbytu.

Do grupy leków OTC stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy Ruskorex, dystrybuowany przez Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie substancji czynnych: ruskogeniny i chlorowodorku tetrakainy. Ruskorex działa znieczulająco i kompleksowo leczy objawy choroby hemoroidalnej.


Substancje czynne:
Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco, przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja otrzymywana z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.
Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy o bardzo silnym działaniu znieczulającym, przynoszącym ulgę nawet do 2 godzin. Substancja ta nie podrażnia tkanek. Ruskorex jest lekiem dostosowanym do potrzeb pacjenta, występuje w postaci czopków oraz maści.

RUSKOREX:
- Silne miejscowe znieczulenie;
- Nie podrażnia tkanek;
- Działa do 2 godzin;
- W postaci czopków i maści;
Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 sztuk – 33,50 zł; Ruskorex maść 40g – 33,40 zł
Podmiot odpowiedzialny: Angelini Pharma Polska
Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC

Dossier:
1. NAZWA WŁASNA PRODUKTU LECZNICZEGO RUSKOREX, (10 mg + 10 mg)/g, maść, RUSKOREX, (25 mg+25 mg)/2 g, czopki
2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNYCH
Jeden gram maści zawiera: 10 mg ruskogeniny (Ruscogenin) i 10 mg tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum)
Jeden czopek zawiera: 0,025 g ruskogenin (Ruscogenin) i 0,025 g tetrakainy chlorowodorku (Tetracainum hydrochloridum)
3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: maść lub czopki
4. WSKAZANIA DO STOSOWANIA: Objawy bólu i świądu w okolicy odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn. Leczenie uzupełniające po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.
5. PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na ruskogeninę, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.
6. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Czytany 1480 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?