Polecane artykuły

 • 1

sobota, 05 maj 2018 09:54

Poznaj zabiegi podologiczne i sprawdź jak mogą ci pomóc

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym samopoczuciem i atrakcyjnym wyglądem. Aby uzyskać taki efekt robimy naprawdę sporo. Często jednak zapominamy o częściach ciała, których znaczenie jest bardzo ważne, a które na co dzień zostają ukryte. Mowa tu między innymi o stopach.

Często nie przejmujemy się ich wyglądem i stanem, tymczasem drobne zaniedbania, noszenie niewygodnego obuwia czy błędy w codziennej higienie mogą doprowadzić do powstawania stanów chorobowych. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiej oferty zabiegów podologicznych. Poznajmy je lepiej.

Profilaktyczny zabieg podologiczny

To idealne rozwiązanie dla osób, które nie zmagają się jeszcze z zaawansowanymi problemami stóp ale chcą odpowiednio o nie zadbać. Zabieg tego typu obejmuje złuszczanie zrogowaciałego naskórka, pielęgnację paznokci a także zastosowanie preparatów nawilżających, które poprawiają stan skóry. Złuszczanie naskórka u podologa odbywa się za pomocą sterylnych narzędzi, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne.

Zabieg zapobiegający nadpotliwości

Nie da się ukryć, że nadmierna potliwość stóp jest przypadłością, która daje się we znaki. Co więcej, może doprowadzić do rozwoju infekcji różnego rodzaju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej gabinetów podologicznych (m.in. Centrum Podologiczno-Medyczne Deremapes w Warszawie) oferuje swoim pacjentom zabiegi, których celem jest zablokowanie nadmiernego wydzielania potu. Polegają one na nałożeniu na skórę stóp nowoczesnych preparatów, które powstrzymują działanie kanalików potowych.

Leczenie grzybicy paznokcia

Kolejnym rodzajem zabiegów podologicznych są te, które związane są z leczeniem grzybicy paznokci. Do niedawna jedynym skutecznym sposobem na zlikwidowanie tego problemu było usunięcie paznokcia co niestety wiązało się z długim okresem rekonwalescencji. Obecnie dobre gabinety podologiczne coraz częściej opierają leczenie wrastających paznokci na stosowaniu preparatów zmniejszających stan zapalny oraz zmiękczających płytkę paznokciową, dzięki czemu o wiele łatwiej można pozbyć się jedynie wrastającego elementu. Często zakłada się również specjalne klamry podologiczne, których zadaniem jest utrzymanie paznokcia w prawidłowej pozycji.

Usuwanie kurzajek i brodawek

Te nieestetyczne i bolesne zmiany spowodowane są rozwojem wirusa HPV. Na szczęście, w dzisiejszych czasach podolodzy są w stanie usunąć kurzajki w sposób bezbolesny i nieinwazyjny. W tego typu zabiegach stosuje się różnego rodzaju metody - od mechanicznego usuwania zmian, poprzez wymrażanie ich ciekłym azotem aż do stosowania różnego rodzaju preparatów, które mają pomóc w likwidacji zmiany oraz regeneracji skóry.

Usuwanie odcisków

Odciski to zmiany skórne polegające na nadmiernym rogowaceniu naskórka, które spowodowane jest min. przez ucisk niewygodnego obuwia. Terapia tego typu schorzenia przebiega dwutorowo - po pierwsze podolog mechanicznie usuwa zrogowaciały naskórek oraz nanosi na skórę specjalne preparaty, po drugie podpowiada jakie zmiany warto wprowadzić, by problem ten nie pojawiał się więcej, a więc doradza wybór odpowiedniego obuwia czy wkładek.

Czytany 163 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.