Polecane artykuły

 • 1

sobota, 05 maj 2018 09:54

Poznaj zabiegi podologiczne i sprawdź jak mogą ci pomóc

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym samopoczuciem i atrakcyjnym wyglądem. Aby uzyskać taki efekt robimy naprawdę sporo. Często jednak zapominamy o częściach ciała, których znaczenie jest bardzo ważne, a które na co dzień zostają ukryte. Mowa tu między innymi o stopach.

Często nie przejmujemy się ich wyglądem i stanem, tymczasem drobne zaniedbania, noszenie niewygodnego obuwia czy błędy w codziennej higienie mogą doprowadzić do powstawania stanów chorobowych. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiej oferty zabiegów podologicznych. Poznajmy je lepiej.

Profilaktyczny zabieg podologiczny

To idealne rozwiązanie dla osób, które nie zmagają się jeszcze z zaawansowanymi problemami stóp ale chcą odpowiednio o nie zadbać. Zabieg tego typu obejmuje złuszczanie zrogowaciałego naskórka, pielęgnację paznokci a także zastosowanie preparatów nawilżających, które poprawiają stan skóry. Złuszczanie naskórka u podologa odbywa się za pomocą sterylnych narzędzi, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne.

Zabieg zapobiegający nadpotliwości

Nie da się ukryć, że nadmierna potliwość stóp jest przypadłością, która daje się we znaki. Co więcej, może doprowadzić do rozwoju infekcji różnego rodzaju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej gabinetów podologicznych (m.in. Centrum Podologiczno-Medyczne Deremapes w Warszawie) oferuje swoim pacjentom zabiegi, których celem jest zablokowanie nadmiernego wydzielania potu. Polegają one na nałożeniu na skórę stóp nowoczesnych preparatów, które powstrzymują działanie kanalików potowych.

Leczenie grzybicy paznokcia

Kolejnym rodzajem zabiegów podologicznych są te, które związane są z leczeniem grzybicy paznokci. Do niedawna jedynym skutecznym sposobem na zlikwidowanie tego problemu było usunięcie paznokcia co niestety wiązało się z długim okresem rekonwalescencji. Obecnie dobre gabinety podologiczne coraz częściej opierają leczenie wrastających paznokci na stosowaniu preparatów zmniejszających stan zapalny oraz zmiękczających płytkę paznokciową, dzięki czemu o wiele łatwiej można pozbyć się jedynie wrastającego elementu. Często zakłada się również specjalne klamry podologiczne, których zadaniem jest utrzymanie paznokcia w prawidłowej pozycji.

Usuwanie kurzajek i brodawek

Te nieestetyczne i bolesne zmiany spowodowane są rozwojem wirusa HPV. Na szczęście, w dzisiejszych czasach podolodzy są w stanie usunąć kurzajki w sposób bezbolesny i nieinwazyjny. W tego typu zabiegach stosuje się różnego rodzaju metody - od mechanicznego usuwania zmian, poprzez wymrażanie ich ciekłym azotem aż do stosowania różnego rodzaju preparatów, które mają pomóc w likwidacji zmiany oraz regeneracji skóry.

Usuwanie odcisków

Odciski to zmiany skórne polegające na nadmiernym rogowaceniu naskórka, które spowodowane jest min. przez ucisk niewygodnego obuwia. Terapia tego typu schorzenia przebiega dwutorowo - po pierwsze podolog mechanicznie usuwa zrogowaciały naskórek oraz nanosi na skórę specjalne preparaty, po drugie podpowiada jakie zmiany warto wprowadzić, by problem ten nie pojawiał się więcej, a więc doradza wybór odpowiedniego obuwia czy wkładek.

Czytany 146 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?