Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 07 grudzień 2017 17:27

Poważne wypadki to nie koniec świata

Każdy z nas chciałby mieć ułożone życie i aby wszystko przebiegało tak jak sobie to zaplanowaliśmy. W zasadzie to życzylibyśmy sobie wszystkiego od A do Z. Nie chcemy, aby coś pokrzyżowało nasze plany.

Niestety bardzo często coś takiego ma miejsce. Tym czymś niestety bardzo często są wypadki. Wypadki zdarzają się w zasadzie na każdym kroku. Możemy zostać pokrzywdzeni w zasadzie zarówno w naszym domu, w trasie jak i także w każdym innym miejscu. Zagrożenia czyhają na każdym kroku. W zasadzie, to nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie, ale jednocześnie nie można także popadać w paranoję.

Wypadek jest czymś co może zmienić nie tylko nasze najbliższe plany, ale może pokrzyżować i przewartościować całe nasze życie. Wiadomo, że nikt nie chce jeździć z powodu głupiego wypadku na wózku inwalidzkim, ale niekiedy, to tylko wózek inwalidzki nam pozostaje. Nie jest to dobra perspektywa, ale należy także jednocześnie mieć na uwadze, że medycyna rozwija się wciąż i zawsze jest szansa, że z tego przeklętego wózka się wstanie. Bardzo duże znaczenie ma rehabilitacja. Rehabilitacja musi być wykonywana pod okiem profesjonalisty. Musi być także wykonywana regularnie. Rehabilitant decyduje o tempie wykonywania ćwiczeń oraz o akcesoriach do ich wykonywania. U osób z porażeniem kończyn dolnych bardzo często wykorzystywane są piłki rehabilitacyjne. Piłki rehabilitacyjne świetnie się także sprawdzają u osób, które miały udar. Wiadomo, że po wypadku bardzo długo na rehabilitacje się czeka. Jest to nieuniknione. Warto jednak, aby skorzystać z rehabilitacji prywatnej. Termin na takową otrzymamy czasem z dnia na dzień, co jest wiadomością bardzo pocieszającą dla osób poszkodowanych. Nie można czekać w nieskończoność na rehabilitację, ponieważ każdy dzień zwłoki działa na naszą niekorzyść. Musimy walczyć o lepsze jutro i powinniśmy mieć odpowiedni zapał oraz motywację.

Tylko i wyłącznie motywacją oraz ciężką pracą jesteśmy w stanie wrócić do sprawności. Nie należy się nigdy poddawać. Zawsze zdarzają się jakieś gorsze dni, ale należy myśleć tylko o swoim celu i że kiedyś będzie on w zasięgu naszych rąk. Przy ciężkiej pracy będzie to możliwe już niedługo. Pamiętajmy o tym.

Czytany 431 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.