czwartek, 07 grudzień 2017 17:27

Poważne wypadki to nie koniec świata

Każdy z nas chciałby mieć ułożone życie i aby wszystko przebiegało tak jak sobie to zaplanowaliśmy. W zasadzie to życzylibyśmy sobie wszystkiego od A do Z. Nie chcemy, aby coś pokrzyżowało nasze plany.

Niestety bardzo często coś takiego ma miejsce. Tym czymś niestety bardzo często są wypadki. Wypadki zdarzają się w zasadzie na każdym kroku. Możemy zostać pokrzywdzeni w zasadzie zarówno w naszym domu, w trasie jak i także w każdym innym miejscu. Zagrożenia czyhają na każdym kroku. W zasadzie, to nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie, ale jednocześnie nie można także popadać w paranoję.

Wypadek jest czymś co może zmienić nie tylko nasze najbliższe plany, ale może pokrzyżować i przewartościować całe nasze życie. Wiadomo, że nikt nie chce jeździć z powodu głupiego wypadku na wózku inwalidzkim, ale niekiedy, to tylko wózek inwalidzki nam pozostaje. Nie jest to dobra perspektywa, ale należy także jednocześnie mieć na uwadze, że medycyna rozwija się wciąż i zawsze jest szansa, że z tego przeklętego wózka się wstanie. Bardzo duże znaczenie ma rehabilitacja. Rehabilitacja musi być wykonywana pod okiem profesjonalisty. Musi być także wykonywana regularnie. Rehabilitant decyduje o tempie wykonywania ćwiczeń oraz o akcesoriach do ich wykonywania. U osób z porażeniem kończyn dolnych bardzo często wykorzystywane są piłki rehabilitacyjne. Piłki rehabilitacyjne świetnie się także sprawdzają u osób, które miały udar. Wiadomo, że po wypadku bardzo długo na rehabilitacje się czeka. Jest to nieuniknione. Warto jednak, aby skorzystać z rehabilitacji prywatnej. Termin na takową otrzymamy czasem z dnia na dzień, co jest wiadomością bardzo pocieszającą dla osób poszkodowanych. Nie można czekać w nieskończoność na rehabilitację, ponieważ każdy dzień zwłoki działa na naszą niekorzyść. Musimy walczyć o lepsze jutro i powinniśmy mieć odpowiedni zapał oraz motywację.

Tylko i wyłącznie motywacją oraz ciężką pracą jesteśmy w stanie wrócić do sprawności. Nie należy się nigdy poddawać. Zawsze zdarzają się jakieś gorsze dni, ale należy myśleć tylko o swoim celu i że kiedyś będzie on w zasięgu naszych rąk. Przy ciężkiej pracy będzie to możliwe już niedługo. Pamiętajmy o tym.

Czytany 497 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.