Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 07 grudzień 2017 16:27

Poważne wypadki to nie koniec świata

Każdy z nas chciałby mieć ułożone życie i aby wszystko przebiegało tak jak sobie to zaplanowaliśmy. W zasadzie to życzylibyśmy sobie wszystkiego od A do Z. Nie chcemy, aby coś pokrzyżowało nasze plany.

Niestety bardzo często coś takiego ma miejsce. Tym czymś niestety bardzo często są wypadki. Wypadki zdarzają się w zasadzie na każdym kroku. Możemy zostać pokrzywdzeni w zasadzie zarówno w naszym domu, w trasie jak i także w każdym innym miejscu. Zagrożenia czyhają na każdym kroku. W zasadzie, to nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie, ale jednocześnie nie można także popadać w paranoję.

Wypadek jest czymś co może zmienić nie tylko nasze najbliższe plany, ale może pokrzyżować i przewartościować całe nasze życie. Wiadomo, że nikt nie chce jeździć z powodu głupiego wypadku na wózku inwalidzkim, ale niekiedy, to tylko wózek inwalidzki nam pozostaje. Nie jest to dobra perspektywa, ale należy także jednocześnie mieć na uwadze, że medycyna rozwija się wciąż i zawsze jest szansa, że z tego przeklętego wózka się wstanie. Bardzo duże znaczenie ma rehabilitacja. Rehabilitacja musi być wykonywana pod okiem profesjonalisty. Musi być także wykonywana regularnie. Rehabilitant decyduje o tempie wykonywania ćwiczeń oraz o akcesoriach do ich wykonywania. U osób z porażeniem kończyn dolnych bardzo często wykorzystywane są piłki rehabilitacyjne. Piłki rehabilitacyjne świetnie się także sprawdzają u osób, które miały udar. Wiadomo, że po wypadku bardzo długo na rehabilitacje się czeka. Jest to nieuniknione. Warto jednak, aby skorzystać z rehabilitacji prywatnej. Termin na takową otrzymamy czasem z dnia na dzień, co jest wiadomością bardzo pocieszającą dla osób poszkodowanych. Nie można czekać w nieskończoność na rehabilitację, ponieważ każdy dzień zwłoki działa na naszą niekorzyść. Musimy walczyć o lepsze jutro i powinniśmy mieć odpowiedni zapał oraz motywację.

Tylko i wyłącznie motywacją oraz ciężką pracą jesteśmy w stanie wrócić do sprawności. Nie należy się nigdy poddawać. Zawsze zdarzają się jakieś gorsze dni, ale należy myśleć tylko o swoim celu i że kiedyś będzie on w zasięgu naszych rąk. Przy ciężkiej pracy będzie to możliwe już niedługo. Pamiętajmy o tym.

Czytany 374 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.