Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 07 grudzień 2017 16:27

Poważne wypadki to nie koniec świata

Każdy z nas chciałby mieć ułożone życie i aby wszystko przebiegało tak jak sobie to zaplanowaliśmy. W zasadzie to życzylibyśmy sobie wszystkiego od A do Z. Nie chcemy, aby coś pokrzyżowało nasze plany.

Niestety bardzo często coś takiego ma miejsce. Tym czymś niestety bardzo często są wypadki. Wypadki zdarzają się w zasadzie na każdym kroku. Możemy zostać pokrzywdzeni w zasadzie zarówno w naszym domu, w trasie jak i także w każdym innym miejscu. Zagrożenia czyhają na każdym kroku. W zasadzie, to nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie, ale jednocześnie nie można także popadać w paranoję.

Wypadek jest czymś co może zmienić nie tylko nasze najbliższe plany, ale może pokrzyżować i przewartościować całe nasze życie. Wiadomo, że nikt nie chce jeździć z powodu głupiego wypadku na wózku inwalidzkim, ale niekiedy, to tylko wózek inwalidzki nam pozostaje. Nie jest to dobra perspektywa, ale należy także jednocześnie mieć na uwadze, że medycyna rozwija się wciąż i zawsze jest szansa, że z tego przeklętego wózka się wstanie. Bardzo duże znaczenie ma rehabilitacja. Rehabilitacja musi być wykonywana pod okiem profesjonalisty. Musi być także wykonywana regularnie. Rehabilitant decyduje o tempie wykonywania ćwiczeń oraz o akcesoriach do ich wykonywania. U osób z porażeniem kończyn dolnych bardzo często wykorzystywane są piłki rehabilitacyjne. Piłki rehabilitacyjne świetnie się także sprawdzają u osób, które miały udar. Wiadomo, że po wypadku bardzo długo na rehabilitacje się czeka. Jest to nieuniknione. Warto jednak, aby skorzystać z rehabilitacji prywatnej. Termin na takową otrzymamy czasem z dnia na dzień, co jest wiadomością bardzo pocieszającą dla osób poszkodowanych. Nie można czekać w nieskończoność na rehabilitację, ponieważ każdy dzień zwłoki działa na naszą niekorzyść. Musimy walczyć o lepsze jutro i powinniśmy mieć odpowiedni zapał oraz motywację.

Tylko i wyłącznie motywacją oraz ciężką pracą jesteśmy w stanie wrócić do sprawności. Nie należy się nigdy poddawać. Zawsze zdarzają się jakieś gorsze dni, ale należy myśleć tylko o swoim celu i że kiedyś będzie on w zasięgu naszych rąk. Przy ciężkiej pracy będzie to możliwe już niedługo. Pamiętajmy o tym.

Czytany 361 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?