Polecane artykuły

 • 1

środa, 04 kwiecień 2018 06:56

Piękny uśmiech - ważny element wielu zawodów !

Szukając pracy, bardzo dużą uwagę powinniśmy przywiązywać nie tylko do skonstruowania dobrego CV i listu motywacyjnego, w którym zawrzemy wszystkie nasze predyspozycje i osiągnięcia zawodowe, ale także do wyglądu zewnętrznego.

 Przez pierwszych kilka sekund nasz potencjalny pracodawca wyrabia sobie opinię o naszej osobie. Jest to bezcenny czas, od którego w dużej mierze będzie zależało to, czy da nam szansę na zatrudnienie. Następnie przez kolejne minuty pracodawca tylko upewnia się w przekonaniu, czy jesteśmy odpowiednią osobą na stanowisko. Czasami umacnia swoje pierwsze wrażenie, a w niektórych wypadkach nieco je koryguje.

Na jakich stanowiskach pracy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny?

Choć istnieją zawody, których wykonywanie nie wymaga posiadania dobrej prezencji, jak np. pracownik produkcyjny, to również w tym przypadku obowiązuje zasada, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Są też takie zawody, w których wygląd zewnętrzny ma równie duże znaczenie jak doświadczenie zawodowe czy umiejętności personalne. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o zawody, w których ewidentnie zarabia się na własnej urodzie, jak np. modeling, praca jako hostessa, prezenter telewizji czy wodzirej. Podobnie jest na innych stanowiskach, na których ma się codzienny kontakt z kontrahentami lub klientami, oraz które wymagają prezentowania swoją osobą danej firmy. To przede wszystkim takie stanowiska jak przedstawiciel handlowy, kelner, recepcjonista czy jakiekolwiek z pionu kierowniczego.

Piękny uśmiech silną zaletą Twojego wyglądu – Centrum Ortodontyczne

Nienaganna prezencja to nie tylko schludny i dostosowany do sytuacji ubiór, ale również piękny zadbany uśmiech. Niestety większość dorosłych osób nie może pochwalić się równymi zębami o śnieżnobiałym kolorze. Na szczęście każdy może to bardzo łatwo zmienić, decydując się na założenie aparatu dentystycznego. Może to być aparat praktycznie niewidoczny gołym okiem, czyli tzw. estetyczny (www.centrum-ortodontyczne.pl). Warto się na niego zdecydować, ponieważ piękny uśmiech to nie tylko inwestycja w naszą samoocenę ale także większe szanse na dobrą pracę.

Czytany 321 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.