Polecane artykuły

 • 1

środa, 04 kwiecień 2018 06:56

Piękny uśmiech - ważny element wielu zawodów !

Szukając pracy, bardzo dużą uwagę powinniśmy przywiązywać nie tylko do skonstruowania dobrego CV i listu motywacyjnego, w którym zawrzemy wszystkie nasze predyspozycje i osiągnięcia zawodowe, ale także do wyglądu zewnętrznego.

 Przez pierwszych kilka sekund nasz potencjalny pracodawca wyrabia sobie opinię o naszej osobie. Jest to bezcenny czas, od którego w dużej mierze będzie zależało to, czy da nam szansę na zatrudnienie. Następnie przez kolejne minuty pracodawca tylko upewnia się w przekonaniu, czy jesteśmy odpowiednią osobą na stanowisko. Czasami umacnia swoje pierwsze wrażenie, a w niektórych wypadkach nieco je koryguje.

Na jakich stanowiskach pracy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny?

Choć istnieją zawody, których wykonywanie nie wymaga posiadania dobrej prezencji, jak np. pracownik produkcyjny, to również w tym przypadku obowiązuje zasada, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Są też takie zawody, w których wygląd zewnętrzny ma równie duże znaczenie jak doświadczenie zawodowe czy umiejętności personalne. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o zawody, w których ewidentnie zarabia się na własnej urodzie, jak np. modeling, praca jako hostessa, prezenter telewizji czy wodzirej. Podobnie jest na innych stanowiskach, na których ma się codzienny kontakt z kontrahentami lub klientami, oraz które wymagają prezentowania swoją osobą danej firmy. To przede wszystkim takie stanowiska jak przedstawiciel handlowy, kelner, recepcjonista czy jakiekolwiek z pionu kierowniczego.

Piękny uśmiech silną zaletą Twojego wyglądu – Centrum Ortodontyczne

Nienaganna prezencja to nie tylko schludny i dostosowany do sytuacji ubiór, ale również piękny zadbany uśmiech. Niestety większość dorosłych osób nie może pochwalić się równymi zębami o śnieżnobiałym kolorze. Na szczęście każdy może to bardzo łatwo zmienić, decydując się na założenie aparatu dentystycznego. Może to być aparat praktycznie niewidoczny gołym okiem, czyli tzw. estetyczny (www.centrum-ortodontyczne.pl). Warto się na niego zdecydować, ponieważ piękny uśmiech to nie tylko inwestycja w naszą samoocenę ale także większe szanse na dobrą pracę.

Czytany 306 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?