Polecane artykuły

 • 1
środa, 04 kwiecień 2018 08:56

Piękny uśmiech - ważny element wielu zawodów !

Szukając pracy, bardzo dużą uwagę powinniśmy przywiązywać nie tylko do skonstruowania dobrego CV i listu motywacyjnego, w którym zawrzemy wszystkie nasze predyspozycje i osiągnięcia zawodowe, ale także do wyglądu zewnętrznego.

 Przez pierwszych kilka sekund nasz potencjalny pracodawca wyrabia sobie opinię o naszej osobie. Jest to bezcenny czas, od którego w dużej mierze będzie zależało to, czy da nam szansę na zatrudnienie. Następnie przez kolejne minuty pracodawca tylko upewnia się w przekonaniu, czy jesteśmy odpowiednią osobą na stanowisko. Czasami umacnia swoje pierwsze wrażenie, a w niektórych wypadkach nieco je koryguje.

Na jakich stanowiskach pracy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny?

Choć istnieją zawody, których wykonywanie nie wymaga posiadania dobrej prezencji, jak np. pracownik produkcyjny, to również w tym przypadku obowiązuje zasada, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Są też takie zawody, w których wygląd zewnętrzny ma równie duże znaczenie jak doświadczenie zawodowe czy umiejętności personalne. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o zawody, w których ewidentnie zarabia się na własnej urodzie, jak np. modeling, praca jako hostessa, prezenter telewizji czy wodzirej. Podobnie jest na innych stanowiskach, na których ma się codzienny kontakt z kontrahentami lub klientami, oraz które wymagają prezentowania swoją osobą danej firmy. To przede wszystkim takie stanowiska jak przedstawiciel handlowy, kelner, recepcjonista czy jakiekolwiek z pionu kierowniczego.

Piękny uśmiech silną zaletą Twojego wyglądu – Centrum Ortodontyczne

Nienaganna prezencja to nie tylko schludny i dostosowany do sytuacji ubiór, ale również piękny zadbany uśmiech. Niestety większość dorosłych osób nie może pochwalić się równymi zębami o śnieżnobiałym kolorze. Na szczęście każdy może to bardzo łatwo zmienić, decydując się na założenie aparatu dentystycznego. Może to być aparat praktycznie niewidoczny gołym okiem, czyli tzw. estetyczny (www.centrum-ortodontyczne.pl). Warto się na niego zdecydować, ponieważ piękny uśmiech to nie tylko inwestycja w naszą samoocenę ale także większe szanse na dobrą pracę.

Czytany 375 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.