środa, 04 kwiecień 2018 08:56

Piękny uśmiech - ważny element wielu zawodów !

Szukając pracy, bardzo dużą uwagę powinniśmy przywiązywać nie tylko do skonstruowania dobrego CV i listu motywacyjnego, w którym zawrzemy wszystkie nasze predyspozycje i osiągnięcia zawodowe, ale także do wyglądu zewnętrznego.

 Przez pierwszych kilka sekund nasz potencjalny pracodawca wyrabia sobie opinię o naszej osobie. Jest to bezcenny czas, od którego w dużej mierze będzie zależało to, czy da nam szansę na zatrudnienie. Następnie przez kolejne minuty pracodawca tylko upewnia się w przekonaniu, czy jesteśmy odpowiednią osobą na stanowisko. Czasami umacnia swoje pierwsze wrażenie, a w niektórych wypadkach nieco je koryguje.

Na jakich stanowiskach pracy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny?

Choć istnieją zawody, których wykonywanie nie wymaga posiadania dobrej prezencji, jak np. pracownik produkcyjny, to również w tym przypadku obowiązuje zasada, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Są też takie zawody, w których wygląd zewnętrzny ma równie duże znaczenie jak doświadczenie zawodowe czy umiejętności personalne. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o zawody, w których ewidentnie zarabia się na własnej urodzie, jak np. modeling, praca jako hostessa, prezenter telewizji czy wodzirej. Podobnie jest na innych stanowiskach, na których ma się codzienny kontakt z kontrahentami lub klientami, oraz które wymagają prezentowania swoją osobą danej firmy. To przede wszystkim takie stanowiska jak przedstawiciel handlowy, kelner, recepcjonista czy jakiekolwiek z pionu kierowniczego.

Piękny uśmiech silną zaletą Twojego wyglądu – Centrum Ortodontyczne

Nienaganna prezencja to nie tylko schludny i dostosowany do sytuacji ubiór, ale również piękny zadbany uśmiech. Niestety większość dorosłych osób nie może pochwalić się równymi zębami o śnieżnobiałym kolorze. Na szczęście każdy może to bardzo łatwo zmienić, decydując się na założenie aparatu dentystycznego. Może to być aparat praktycznie niewidoczny gołym okiem, czyli tzw. estetyczny (www.centrum-ortodontyczne.pl). Warto się na niego zdecydować, ponieważ piękny uśmiech to nie tylko inwestycja w naszą samoocenę ale także większe szanse na dobrą pracę.

Czytany 431 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.