Polecane artykuły

 • 1

środa, 04 kwiecień 2018 08:56

Piękny uśmiech - ważny element wielu zawodów !

Szukając pracy, bardzo dużą uwagę powinniśmy przywiązywać nie tylko do skonstruowania dobrego CV i listu motywacyjnego, w którym zawrzemy wszystkie nasze predyspozycje i osiągnięcia zawodowe, ale także do wyglądu zewnętrznego.

 Przez pierwszych kilka sekund nasz potencjalny pracodawca wyrabia sobie opinię o naszej osobie. Jest to bezcenny czas, od którego w dużej mierze będzie zależało to, czy da nam szansę na zatrudnienie. Następnie przez kolejne minuty pracodawca tylko upewnia się w przekonaniu, czy jesteśmy odpowiednią osobą na stanowisko. Czasami umacnia swoje pierwsze wrażenie, a w niektórych wypadkach nieco je koryguje.

Na jakich stanowiskach pracy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny?

Choć istnieją zawody, których wykonywanie nie wymaga posiadania dobrej prezencji, jak np. pracownik produkcyjny, to również w tym przypadku obowiązuje zasada, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Są też takie zawody, w których wygląd zewnętrzny ma równie duże znaczenie jak doświadczenie zawodowe czy umiejętności personalne. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o zawody, w których ewidentnie zarabia się na własnej urodzie, jak np. modeling, praca jako hostessa, prezenter telewizji czy wodzirej. Podobnie jest na innych stanowiskach, na których ma się codzienny kontakt z kontrahentami lub klientami, oraz które wymagają prezentowania swoją osobą danej firmy. To przede wszystkim takie stanowiska jak przedstawiciel handlowy, kelner, recepcjonista czy jakiekolwiek z pionu kierowniczego.

Piękny uśmiech silną zaletą Twojego wyglądu – Centrum Ortodontyczne

Nienaganna prezencja to nie tylko schludny i dostosowany do sytuacji ubiór, ale również piękny zadbany uśmiech. Niestety większość dorosłych osób nie może pochwalić się równymi zębami o śnieżnobiałym kolorze. Na szczęście każdy może to bardzo łatwo zmienić, decydując się na założenie aparatu dentystycznego. Może to być aparat praktycznie niewidoczny gołym okiem, czyli tzw. estetyczny (www.centrum-ortodontyczne.pl). Warto się na niego zdecydować, ponieważ piękny uśmiech to nie tylko inwestycja w naszą samoocenę ale także większe szanse na dobrą pracę.

Czytany 352 razy

Artykuły powiązane

 • Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód? Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód?

  Jedną z przyczyn pojawienia się problemu ze sztywnością mięśni może być choroba tkanki łącznej o podłożu zapalnym. Polimialgia reumatyczna jest schorzeniem układowym na której obecność mogą wskazywać poranne bóle i sztywność mięśni, zapalenie stawów czy pojawienie się obrzęku stóp i rąk.

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?