Polecane artykuły

 • 1
środa, 28 czerwiec 2017 10:32

Opieka nad twoim dzieckiem – jak wybrać optymalne rozwiązanie?

Rodzice planujący powrót do pracy zazwyczaj stają przed dylematem – jak zapewnić swojemu dziecku najlepszą opiekę?

 

o zrobić, żeby maluch nie odczuł ich nieobecności? Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto szczegółowo przeanalizować kilka istotnych kwestii.

W jakich godzinach dziecko wymaga opieki?

Jeżeli wracamy do pracy na pełen etat, do czasu, który w niej spędzimy należy dodać również czas potrzebny na dojazdy do przedszkola/żłobka, chyba że placówka znajduje się blisko miejsca naszego zatrudnienia. Określenie godzin, w jakim dziecko potrzebuje opieki pomoże nam podczas szukania odpowiedniej oferty i ustalania szczegółów pobytu dziecka w przedszkolu czy żłobku.

Jakie są twoje podstawowe wymagania?

Warto je sobie wcześniej wynotować i od tego punktu zaczynać poszukiwania placówki. Podstawową kwestią jest ewentualne wyżywienie, zwłaszcza jeśli dziecko ma alergie pokarmowe lub musi stosować konkretną dietę. Posiłki powinny być zdrowe, zróżnicowane i przygotowane ze świeżych, sprawdzonych produktów. Ponadto, należy też sprawdzić, jakie zajęcia dodatkowe są oferowane przez przedszkole i jak przedstawia się kwestia nauki języków obcych.

Bardzo duże znaczenie ma też lokal, którym dysponuje przedszkole czy żłobek. Musi być nie tylko bezpieczny i przystosowany do potrzeb dzieci w określonym wieku, ale również atrakcyjny wizualnie. Pod uwagę trzeba wziąć także możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów, na przykład psychologa, jeśli rodzice chcą skonsultować jakiekolwiek problemy związane z zachowaniem malucha.

Jakimi środkami dysponujesz?

Czesne w prywatnych placówkach oznacza konieczność comiesięcznego uiszczania określonej kwoty. Przed wybraniem konkretnej oferty, koniecznie trzeba się zastanowić, jaką sumę możemy właściwie na ten cel przeznaczyć, żeby nie zrujnować swojego budżetu. Jednocześnie, koszty, jakie generuje opieka nad dziećmi powinny być rozpatrywane w stosunku do tego, jaką jakość usług jest w stanie zaoferować placówka.

Wybór formy opieki nad dzieckiem, jest dla rodziców często poważną zagwozdką. Na uwadze należy mieć przede wszystkim własne możliwości finansowe oraz atrakcyjność oferty wybranej placówki.

Czytany 403 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.