Polecane artykuły

 • 1

środa, 28 czerwiec 2017 08:32

Opieka nad twoim dzieckiem – jak wybrać optymalne rozwiązanie?

Rodzice planujący powrót do pracy zazwyczaj stają przed dylematem – jak zapewnić swojemu dziecku najlepszą opiekę?

 

o zrobić, żeby maluch nie odczuł ich nieobecności? Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto szczegółowo przeanalizować kilka istotnych kwestii.

W jakich godzinach dziecko wymaga opieki?

Jeżeli wracamy do pracy na pełen etat, do czasu, który w niej spędzimy należy dodać również czas potrzebny na dojazdy do przedszkola/żłobka, chyba że placówka znajduje się blisko miejsca naszego zatrudnienia. Określenie godzin, w jakim dziecko potrzebuje opieki pomoże nam podczas szukania odpowiedniej oferty i ustalania szczegółów pobytu dziecka w przedszkolu czy żłobku.

Jakie są twoje podstawowe wymagania?

Warto je sobie wcześniej wynotować i od tego punktu zaczynać poszukiwania placówki. Podstawową kwestią jest ewentualne wyżywienie, zwłaszcza jeśli dziecko ma alergie pokarmowe lub musi stosować konkretną dietę. Posiłki powinny być zdrowe, zróżnicowane i przygotowane ze świeżych, sprawdzonych produktów. Ponadto, należy też sprawdzić, jakie zajęcia dodatkowe są oferowane przez przedszkole i jak przedstawia się kwestia nauki języków obcych.

Bardzo duże znaczenie ma też lokal, którym dysponuje przedszkole czy żłobek. Musi być nie tylko bezpieczny i przystosowany do potrzeb dzieci w określonym wieku, ale również atrakcyjny wizualnie. Pod uwagę trzeba wziąć także możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów, na przykład psychologa, jeśli rodzice chcą skonsultować jakiekolwiek problemy związane z zachowaniem malucha.

Jakimi środkami dysponujesz?

Czesne w prywatnych placówkach oznacza konieczność comiesięcznego uiszczania określonej kwoty. Przed wybraniem konkretnej oferty, koniecznie trzeba się zastanowić, jaką sumę możemy właściwie na ten cel przeznaczyć, żeby nie zrujnować swojego budżetu. Jednocześnie, koszty, jakie generuje opieka nad dziećmi powinny być rozpatrywane w stosunku do tego, jaką jakość usług jest w stanie zaoferować placówka.

Wybór formy opieki nad dzieckiem, jest dla rodziców często poważną zagwozdką. Na uwadze należy mieć przede wszystkim własne możliwości finansowe oraz atrakcyjność oferty wybranej placówki.

Czytany 324 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?