Polecane artykuły

 • 1

środa, 28 czerwiec 2017 08:32

Opieka nad twoim dzieckiem – jak wybrać optymalne rozwiązanie?

Rodzice planujący powrót do pracy zazwyczaj stają przed dylematem – jak zapewnić swojemu dziecku najlepszą opiekę?

 

o zrobić, żeby maluch nie odczuł ich nieobecności? Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto szczegółowo przeanalizować kilka istotnych kwestii.

W jakich godzinach dziecko wymaga opieki?

Jeżeli wracamy do pracy na pełen etat, do czasu, który w niej spędzimy należy dodać również czas potrzebny na dojazdy do przedszkola/żłobka, chyba że placówka znajduje się blisko miejsca naszego zatrudnienia. Określenie godzin, w jakim dziecko potrzebuje opieki pomoże nam podczas szukania odpowiedniej oferty i ustalania szczegółów pobytu dziecka w przedszkolu czy żłobku.

Jakie są twoje podstawowe wymagania?

Warto je sobie wcześniej wynotować i od tego punktu zaczynać poszukiwania placówki. Podstawową kwestią jest ewentualne wyżywienie, zwłaszcza jeśli dziecko ma alergie pokarmowe lub musi stosować konkretną dietę. Posiłki powinny być zdrowe, zróżnicowane i przygotowane ze świeżych, sprawdzonych produktów. Ponadto, należy też sprawdzić, jakie zajęcia dodatkowe są oferowane przez przedszkole i jak przedstawia się kwestia nauki języków obcych.

Bardzo duże znaczenie ma też lokal, którym dysponuje przedszkole czy żłobek. Musi być nie tylko bezpieczny i przystosowany do potrzeb dzieci w określonym wieku, ale również atrakcyjny wizualnie. Pod uwagę trzeba wziąć także możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów, na przykład psychologa, jeśli rodzice chcą skonsultować jakiekolwiek problemy związane z zachowaniem malucha.

Jakimi środkami dysponujesz?

Czesne w prywatnych placówkach oznacza konieczność comiesięcznego uiszczania określonej kwoty. Przed wybraniem konkretnej oferty, koniecznie trzeba się zastanowić, jaką sumę możemy właściwie na ten cel przeznaczyć, żeby nie zrujnować swojego budżetu. Jednocześnie, koszty, jakie generuje opieka nad dziećmi powinny być rozpatrywane w stosunku do tego, jaką jakość usług jest w stanie zaoferować placówka.

Wybór formy opieki nad dzieckiem, jest dla rodziców często poważną zagwozdką. Na uwadze należy mieć przede wszystkim własne możliwości finansowe oraz atrakcyjność oferty wybranej placówki.

Czytany 340 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.