wtorek, 25 lipiec 2017 09:34

Nie stresuj się urlopem! Jak przygotować się do wakacji?

Wizja wyjazdu na urlop z całą rodziną bardziej cię przeraża, niż cieszy? Nie powinno tak być! Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie podczas planowania wyjazdu to znak, że najwyższy czas zmienić podejście do przedwakacyjnych przygotowań. Oto kilka porad, które pomogą ci zaplanować urlop bezstresowo.

Urlop z założenia powinien być czasem relaksu. Mimo to, często bywa poprzedzony nerwową bieganiną i zupełnie nieskoordynowanymi działaniami, które prowadzą do stresu i zniechęcenia. W takiej sytuacji warto zatrzymać się na chwilę i sprawdzić, co można zaplanować lepiej i bardziej efektywnie. Oto kilka pomysłów.

Ułatwiaj sobie życie

Przed urlopem musisz zostawać w pracy po godzinach, aby zakończyć wszystkie projekty? Jeśli nie masz czasu na zakupy, gotowanie i pakowanie, postaraj się maksymalnie uprościć te czynności. Zakupy możesz zrobić w Internecie, na przykład w sklepach online takich, jak Tesco albo Frisco. Opinie klientów e-supermarketów świadczą o tym, że są to godne zaufania miejsca do robienia zakupów spożywczych.

Co istotne, w Internecie możesz zaopatrzyć się także w artykuły potrzebne podczas wyjazdu – na przykład w sklepach online możesz kupić przewodnik po kraju, do którego się wybierasz bądź też skompletować kosmetyczkę. Zrób to w drogerii internetowej (np. Rossmann) albo supermarkecie, jak Auchan albo Frisco. Opinie o poszczególnych sklepach łatwo sprawdzisz w mediach społecznościowych oraz na forach i blogach. Jeśli nie masz czasu, nie gotuj w domu – zamiast tego możesz zamówić pizzę albo zjeść obiad na mieście. Warto rozważyć ugotowanie większej ilości jedzenia na zapas – w ten sposób także możesz zaoszczędzić czas.

Pakuj się z głową

Stresuje cię wizja pakowania walizki? Boisz się, że zapomnisz zabrać ze sobą niezbędnych rzeczy? Zastanów się dobrze, co chcesz zabrać ze sobą na wyjazd i zrób listę. Dzięki temu podczas pakowania będziesz mogła być pewna, że o wszystkim pamiętałaś. Co zrobić jednak, jeśli zapomnisz o jakimś ważnym przedmiocie? W miejscu, gdzie masz zamiar spędzić wakacje, najprawdopodobniej także będziesz miała szansę zrobić zakupy. Dlatego do pakowania warto podchodzić ze spokojem – nawet jeśli o czymś zapomnisz, na pewno nie będzie to koniec świata.

Korzystaj z łatwych rozwiązań

Chcesz zaplanować urlop? Zrób to przez Internet! Korzystaj z takich aplikacji, jak TripAdvisor, AirBnb, Booking.com. Zarezerwujesz dzięki nim noclegi i sprawdzisz, które miejsca warto odwiedzić. Czytaj blogi osób, które odwiedziły dane lokalizacje przed tobą. Podobnie jak w przypadku sklepów internetowych jak Piotr i Paweł, Auchan i Frisco, opinie internautów oraz ich rekomendacje dotyczące miejsc wartych odwiedzenia znajdziesz na forach, blogach i w mediach społecznościowych.

Czytany 438 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.