Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 24 czerwiec 2019 18:40

Miej olej w… szafce! Gdzie przechowywać olej kokosowy?

Olej kokosowy - jak i gdzie przechowywać? Olej kokosowy - jak i gdzie przechowywać?

Coraz częściej kupujemy olejek kokosowy zachęceni jego właściwościami i szerokim wachlarzem zastosowań. Właściwości oleju kokosowego są znane od niedawna i mogą okazać się posiadać zbawienny wpływ na organizm każdego z nas. Pojawia się jednak pytanie: gdzie przechowywać olej kokosowy, żeby nie stracił swoich właściwości? Jeśli do tej pory zastanawiałeś się gdzie kupić olej kokosowy i jak przechowywać ten produkt to doskonale się składa. Dziś, mamy zaszczyt zaprezentować rozwiązanie, które pozwala na potwierdzenie, że przechowywanie oleju kokosowego nie należy do skomplikowanych i wymagających rzeczy.

 

Jeśli wybierzemy olej kokosowy extra virgin (tłoczony metodą bez użycia ciepła) i nierafinowany (który nie jest poddawany procesom oczyszczania), możemy być pewni, że jest prawdziwą bombą witaminową. Właściwości oleju kokosowego, jakie zostaną przez nas poznane pozwolą sprawdzić, jak przechowywać olej kokosowy. Olej kokosowy jest wykorzystywany zarówno w kosmetyce, jak i przemyśle spożywczym. Co zrobić, by cieszyć się pełnią jego zastosowania i nie ograniczać się do minimum?

Właściwości oleju kokosowego i co znajdziemy w oleju kokosowym

Co znajdziemy w oleju kokosowym? Dodatkowo, jakich efektów przez zawartości poszczególnych składników możemy spodziewać się za sprawą jego systematycznego stosowania? To składnik, który:
– zawiera witaminę E o właściwościach antyoksydacyjnych, witaminę C zapewniającą gładkość i elastyczność, a także witaminą B9 (kwas foliowy) wspomagającą procesy odnowy komórkowej;
– w ponad 50% składa się z cennego kwasu laurynowego obecnego w komórkach skóry i włosów, a także mniejszych ilości innych kwasów nienasyconych lub nasyconych np. mirystynowego;
– dostarcza do organizmu niezbędne składniki mineralne m.in. regenerujący i opóźniający procesy starzenia się cynk, niezbędny dla naczyń krwionośnych wapń i inne (magnez, żelazo).
Bogactwo składników odżywczych sprawia, że olej kokosowy jest niezastąpiony w pielęgnacji. To dobre rozwiązanie zawsze wtedy, kiedy chcemy dbać o skórę, włosy i paznokcie skutecznie, tanio i w pełni naturalnie. Zadba o prawidłowe nawilżenie, chroni przed słońcem i zapewnia odżywienie.

Właściwości oleju kokosowego

Właściwości oleju kokosowego

Olej kokosowy - jak i gdzie przechowywać?

Czas rozwiać wątpliwość, która pojawia się, jeśli sięgamy po naturalne kosmetyki. Czy olej kokosowy może stracić swoje właściwości, jeśli będzie źle przechowywany? Jak umiejętnie zadbać o jego przechowywanie?
Bardzo ważnym aspektem jest skupienie się na tego rodzaju elementach, aby wiedzieć w jaki sposób właściwie przechowywać. Tylko w ten sposób możemy liczyć na odpowiednie przechowywanie oleju kokosowego i możliwość jego długotrwałego użytkowania zarówno w celach kosmetycznych, jak i spożywczych.

Naturalny olej kokosowy jest jednym z najstabilniejszych olejów. Nie traci swoich właściwości w wysokiej temperaturze (dlatego wykorzystuje się go do smażenia) i jest bazą dla ziołowych maceratów. Nie mniej jednak im lepszej jakości olejek kupimy, tym więcej cennych składników odżywczych mamy do stracenia. Warto zadbać o odpowiednie przechowywanie oleju kokosowego. Jak to zrobić?

Jak przechowywać olej kokosowy

Jak przechowywać olej kokosowy

Przechowywanie oleju kokosowego nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów. Olej należy trzymać w szczelnie zamkniętym pojemniku np. słoiku. Odpowiednia jest temperatura pokojowa, chociaż nie ma przeciwwskazań do trzymania oleju w lodówce. Ochłodzony będzie po prostu twardszy i dużo trudniejszy do użycia. Olej kokosowy upłynnia się dopiero w temperaturze powyżej 25 stopni (np. w kontakcie ze skórą), ale również wtedy nie traci swojego działania.
Warto jednak pamiętać, aby trzymać olejek w zacienionym miejscu (promienie słoneczne są szkodliwe dla naturalnych olejów) i z dala od wilgoci. Jak długo olej kokosowy jest świeży? Swoje właściwości zachowuje nawet przez rok i nie ma konieczności trzymania go w lodówce, ponieważ nie jełczeje tak szybko, jak inne olejki.

Olej kokosowy w kosmetyce

 Olej kokosowy w kosmetyce

Olej kokosowy w kosmetyce

Olej kokosowy ze względu na szereg właściwości prozdrowotnych i niezwykłe bogactwo cennych substancji jest jednym z produktów, na który najczęściej stawia się zarówno w przemyśle spożywczym, jak i kosmetycznym. Odpowiednie przechowywanie i bazowanie na sprawdzonych metodach pozwala na wykorzystanie go w celach kosmetycznych. Przy pomocy oleju kokosowego możemy stworzyć domowe SPA i zagwarantować sobie relaks na poziomie, o którym od dawna marzyliśmy. Jeśli chcesz, aby olej kokosowy został przez Ciebie wykorzystywany na wszelkie możliwe sposoby nie możesz zapomnieć o tym, aby nie bagatelizować zaleceń związanych z ich przechowywaniem. Dodatkowym kryterium pozostaje dobranie jego poszczególnych możliwości do danego typu skóry, z jakim mamy do czynienia. Ponadto, olej kokosowy oprócz szerokiego wykorzystywania w kosmetyce do celów nawilżających i regenerujących jest świetnym źródłem tłuszczu wykorzystywanego w kuchni każdej osoby, która dba o zdrowe odżywianie się. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, doskonale się składa. Dysponujemy możliwościami, które pomogą Ci odpowiedzieć na szereg niezbędnych elementów związanych właśnie z olejem kokosowym. Wszystko, co możesz osiągnąć za sprawą oleju kokosowego nie wymaga od Ciebie specjalistycznych możliwości i sprzętu. Przede wszystkim liczą się Twoje chęci.

Czytany 3259 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.