Polecane artykuły

 • 1

środa, 13 lipiec 2016 11:54

Masaż tajski – odblokuj swoje energetyczne meridiany

Czym charakteryzuje się dobry gabinet odnowy biologicznej – SPA? Tym, że w jego ofercie można znaleźć masaż tajski. Jego ważnym elementem jest akupresura, czyli masaż punktowy. Na czym polega oraz jakie korzyści może nam dać?

 

Akupresura w pigułce

Pojęcie to oznacza masaż stóp i wywodzi się ze starożytnych Chin. Bywa też określany jako masaż punktowy. Polega on na uciskaniu, dotykaniu, głaskaniu lub opukiwaniu określonych obszarów na ciele pacjenta z określoną intensywnością; są to tak zwane punkty akupresurowe. Każdy z nich steruje innymi czynnościami ustroju. Miejsca te różnią się od pozostałych pod kątem specyficznych właściwości – są na przykład bardzo wrażliwe na ból, dzięki czemu szybciej informują o chorobie. Inna jest też ich temperatura i właściwości biochemiczne.

Masaż tajski z elementami akupresury a niedobory energetyczne

W akupresurze – jak i w całym masażu tajskim – wierzy się, że pełnię zdrowia jest nam w stanie zapewnić jedynie równowaga dwóch sił – żeńskiej Yin i męskiej Yang. Siły te stanowią budulec energii Qi, która, krążąc po całym ciele, umożliwia jego niezakłóconą pracę. Energia ta zaś dostaje się do poszczególnych narządów poprzez sieć kanałów energetycznych, określanych jako meridiany.

Każda z nich bierze swoją nazwę od narządu, za którego działanie jest odpowiedzialna. Uciskanie, głaskanie lub masowanie miejsc, w których znajdują się meridiany, powoduje ich odblokowanie, dzięki czemu przepływ energii odbywa się w sposób ciągły i niezakłócony.

W trakcie masażu osoba wykonująca go posługuje się opuszkami kciuków lub palców wskazującego i środkowego. Po uciśnięciu punktu akupresurowego masażystka wykonuje delikatne okrężne ruchy.

Jak taki masaż wpływa na nasze zasoby energetyczne? Przede wszystkim pomaga w rozładowaniu napięcia mięśniowego oraz nerwowego. Wewnętrzne wyciszenie ułatwia z kolei koncentrację na zadaniach, które pacjent ma do wykonania.

Warto podkreślić, że regularne uczęszczanie na tego typu zabiegi uodparniają na stres, dzięki czemu:

 • pacjenci stają się mniej nerwowi,
 • trudniej wyprowadzić ich z równowagi,
 • łatwiej odzyskują spokój,
 • ich poziom agresji spada do zera.

Ponadto masaż ten usuwa uczucie zmęczenia, czyli – po raz kolejny – pomaga w codziennych zadaniach. Jest też niezwykle pomocny w przypadku problemów ze snem. Bywa to pomocne szczególnie, gdy praca pacjenta wymaga bystrości umysłu i koncentracji na wysokim poziomie.

Masaż tajski z elementami akupresury przywraca też chęć do aktywnego działania. W jego efekcie pacjent łatwiej i szybciej radzi sobie z codziennymi obowiązkami. Technika ta pomaga też w usunięciu ogólnego rozbicia i poprawia samopoczucie. Dzięki temu pacjent czuje się bardziej pobudzony, kreatywny i wydajniejszy. W ciągu dnia jest też w stanie wykonać wszystkie zaplanowane zadania.

Pozostałe korzyści z masażu tajskiego z akupresurą

Masaż tajski, wykonywany – między innymi – w salonach Tajskiego Spa w Warszawie, cieszy się obecnie rosnącą popularnością. Ma to związek z jego wszechstronnym wpływem na organizm. Dzięki akupresurze zyskuje on jeszcze jeden istotny element. Mianowicie: wykorzystuje się go w celach leczniczych do usuwania takich dolegliwości, jak:

 • bóle karku i jego sztywność;
 • bóle kręgosłupa;
 • bóle mięśni;
 • napięciowe bóle głowy – w tym także migrenowe;
 • zatokowe bóle głowy;
 • bóle uszu wywołane infekcją, zbyt wysokim poziomem decybeli lub spadkiem ciśnienia w czasie lotu samolotem.

Ponadto skutecznie wspomaga usuwanie problemów z: jelitami, nerkami, głową czy sercem.

Masaż tajski z elementami akupresury to jedna ze skuteczniejszych metod wsparcia całego ustroju, zarówno jego poszczególnych narządów, jak i całych układów. Regularne poddawanie się temu zabiegowi uodparnia na stres. Powoduje, że aby poczuć przypływ sił witalnych, niepotrzebna jest zwiększona ilość kofeiny czy innych środków pobudzających. Masaż mobilizuje też wewnętrzne siły obronne organizmu, dzięki czemu pacjent rzadziej miewa problemy zdrowotne i może bez ograniczeń cieszyć się i korzystać z życia.

Jedna sesja akupresury trwa od 5 do 15 minut, a potrafi zdziałać naprawdę wiele. Jeśli tylko nie ma wyraźnych przeciwwskazań medycznych, można się poddać temu zabiegowi w dowolnej chwili.

Czytany 2099 razy

Artykuły powiązane

 • Miej olej w… szafce! Gdzie przechowywać olej kokosowy? Miej olej w… szafce! Gdzie przechowywać olej kokosowy?

  Coraz częściej kupujemy olejek kokosowy zachęceni jego właściwościami i szerokim wachlarzem zastosowań. Właściwości oleju kokosowego są znane od niedawna i mogą okazać się posiadać zbawienny wpływ na organizm każdego z nas. Pojawia się jednak pytanie: gdzie przechowywać olej kokosowy, żeby nie stracił swoich właściwości? Jeśli do tej pory zastanawiałeś się gdzie kupić olej kokosowy i jak przechowywać ten produkt to doskonale się składa. Dziś, mamy zaszczyt zaprezentować rozwiązanie, które pozwala na potwierdzenie, że przechowywanie oleju kokosowego nie należy do skomplikowanych i wymagających rzeczy.

 • Refundacja implantów zębowych w Polsce - czy jest możliwa? Refundacja implantów zębowych w Polsce - czy jest możliwa?

  Implanty zębowe – rozwiązanie problemów uzębienia

  Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość dofinansowania do implantów zębowych z Narodowego Funduszu Zdrowia? Jesteś w gronie pacjentów, którzy od dłuższego czasu poszukują rozwiązania w formie implantów zębów? Jeśli tak, z pewnością wiesz, że Twój przypadek nie jest odosobniony. Obecnie, pacjenci na całym świecie, w tym także i w Polsce, borykają się z problemami natury stomatologicznej. Jednym z takich problemów jest utrata zęba/zębów w wyniku choroby czy jakiegoś wypadku. W takich przypadkach nowoczesna stomatologia przychodzi z pomocą w postaci implantów. Aktualnie możliwości dziedziny medycznej, jaką jest stomatologia gwarantuje możliwość zarówno leczenia zębów z zachowaniem obecnie obowiązujących standardów, jak i wstawienia implantów zębów.

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Kalendarz ciąży: dowiedz się, kiedy dziecko w Twoim brzuchu zaczyna słyszeć Kalendarz ciąży: dowiedz się, kiedy dziecko w Twoim brzuchu zaczyna słyszeć

  Jesteś w ciąży i chcesz nawiązać lepszy kontakt z noworodkiem zaraz po porodzie? Zastanawiasz się, kiedy dziecko zaczyna słyszeć? Chcesz wiedzieć, czy dziecko jeśli jest jeszcze w Twoim brzuchu słyszy to, co do niego mówisz i możesz je w jakikolwiek sposób uspokoić własnym głosem? Jak się okazuje, komunikacja z dzieckiem, które znajduje się jeszcze w brzuchu własnej mamy jest bardzo dobrą praktyką polecaną przez lekarzy. O ile umiejętnie podejdziesz do całego tematu, Twoje starania mogą okazać się kluczowym elementem w trakcie rozwoju dziecka. Możesz zauważyć, że dzięki temu że zastanawiasz się, kiedy dziecko zaczyna słyszeć w brzuchu i rozpoczęłaś jest znacznie bardziej rozwinięte niż jego rówieśnicy w dalszych fazach wzrostu. Już w drugim trymestrze zacznij mówić do brzucha, by dziecko poznawało twój głos.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.