Polecane artykuły

 • 1

środa, 12 lipiec 2017 07:36

Kulinarna moda naszych czasów - catering dietetyczny

Zamawianie cateringu to już w Polsce codzienność. O ile jednak do niedawna okazję do tego stanowiła głównie organizacja przyjęcia bądź większego eventu, to jednak teraz catering dietetyczny stał się także codziennością wielu osób. Zamawiają one dopasowane do diety posiłki i często płacą za miesiąc z góry. Codziennie o umówionej porze otrzymują przesyłkę w postaci pięciu gotowych posiłków na całay dzień.

 

We współczesnym świecie większość ludzi jest zaabsorbowana pracą zawodową i związanymi z nią obowiązkami, stąd tradycyjne zwyczaje kulinarne w kontekście spożywania posiłków przy wspólnym stole, schodzą na pozycję marginalną na rzecz korzystania z usług cateringowych. Jedną z najistotniejszych gałęzi praktyki cateringowej jest catering dietetyczny, w mowie potocznej nazywany "dietą pudełkową" lub "dietą z dowozem pod drzwi". Coraz częściej takie rozwiązanie, okazuje się doskonałą alternatywą dla osób, które wyróżniają się racjonalnym podejściem do kwestii odżywiania, mając świadomość wpływu jakości naszej diety na kondycję zdrowotną i samopoczucie. Dla wielu osób prawidłowe preferencje żywieniowe stały się priorytetem. Rodzaj stosowanej diety ma wpływ na sylwetkę i witalność, a także na emocje.

Większość z nas zdaje sobie sprawę z własnej ograniczonej wiedzy w kwestii dietetyki. Dlatego we współczesnej "socjologii kulinarnej" catering dietetyczny jest wręcz modelowym przykładem nowoczesnego podejścia do kwestii żywieniowych. "Pokaż mi co jesz, a powiem ci jakim jesteś człowiekiem" - w obecnych czasach wielu z nas intuicyjnie kieruje się tą maksymą na płaszczyźnie relacji interpersonalnych.

W epoce weganizmu i diet coachingu, catering dietetyczny jest na równi uprzywilejowanym trendem kulinarnym. Gdy już się zdecydujesz na jego wybór, pozostanie ostatnia, ale za to najistotniejsza kwestia. Jakie czynniki zaważają na jakości estetycznej i zdrowotnej dań, które stanowią składniki zamówionego cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb

Każdy człowiek posiada inny profil zdrowotny, czyli zespół wskaźników opisujących ogólną kondycję organizmu. Są nimi przykładowo poziom cukru we krwi, wydolność krążeniowo-oddechowa, czy gospodarka hormonalna i zdolność do przyswajania witamin. Ze względu na powyższe czynniki, prawidło dobrany catering dietetyczny powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, a zatem składać się z potraw, które łącznie tworzą zbilansowany obraz wartości odżywczych (przykładowo dania, które są wysoko-tłuszczowe, są niewskazane dla osób z nadwagą, natomiast wysoko-węglowodanowe dla osób cierpiących na cukrzycę).

Kolejną, równie ważną kwestią jest fakt, że wiele osób boryka się z problemami alergicznymi. Dlatego organizatorzy dobrego cateringu dietetycznego czują się w obowiązku informować o liście alergenów. Natomiast zagadnieniem mieszczącym się w pobocznym kontekście są kwestie natury estetycznej dań. Posiłki wchodzącego w skład tego typu cateringu powinny "cieszyć" oko, a zatem oprócz wyrafinowanego smaku, muszą wyróżniać się atrakcyjnością wizualną. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że najlepsi organizatorzy cateringu dietetycznego pieczołowicie dbają o jakość logistyczną świadczonych usług, tak aby z gotowymi posiłkami docierać zawsze punktualnie we wskazane miejsce.

Jesteś zdeterminowany, aby ograniczyć liczbę kalorii i schudnąć? Chcesz spróbować diety np. 1000 kalorii, ale twój plan dnia ogranicza Cię i masz niewiele czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Możesz za darmo skonsultować swoją dietą z firmą Nutridieta oferującą catering dietetyczny w Katowicach i Bielsku-Białej. Zadzwoń bez zobowiązania do Nutridieta (tel: 604 113 993) i skorzystaj z 30% zniżki na start.
 
Zalet gotowych psiłków w formie diety pudełkowej jest wiele. Przede wszystkim oznacza ono możliwość zdrowszego odżywiania. Posiłki przygotowywane są bowiem ze świeżych produktów, a ponadto wiele firm cateringowych nie ma też oporów, przed wskazaniem swoich dostawców. Klienci zyskują zatem pewność, że płacą za jakość. Kolejnym ważnym aspektem jest oszczędność czasu. Nie bez powodu z cateringu dietetycznego korzystają głównie mieszkańcy dużych miast. To ludzie zapracowani, którzy chcą odżywiać się zdrowo, ale niestety nie mają czasu na codzienne gotowanie. W takim przypadku dieta pudełkowa okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Bynajmniej nie wychodzi też drożej niż samodzielnie robione zakupy. Zwłaszcza jeżeli pod uwagę weźmie się zaoszczędzony czas, energię oraz to, że nadmiaru jedzenia wreszcie nie trzeba bezsensownie wyrzucać.

Czytany 423 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?