Polecane artykuły

 • 1

środa, 25 listopad 2015 13:33

Kilka zasad pielęgnacji okolic intymnych jesienią i zimą

Jesień i zima, to czas kiedy kobiety powinny szczególnie zadbać o swoje zdrowie i prawidłową ochronę okolic intymnych. Źle dobrany strój, niewłaściwa dieta mogą przyczynić się do powstania mało przyjemnych, kobiecych infekcji. Jak ograniczyć ryzyko ich pojawienia? Co jeść i jak się ubierać, jak zadbać o zdrowie intymne aby nie chorować?

Sezon na infekcje. Wróg nr 1 – nieodpowiedni strój!
Pierwszą sprzyjającą okolicznością do wystąpienia infekcji jest nieodpowiedni strój. Przylegające rajstopy, czy ciasne jeansy w tym czasie szczególnie dają bakteriom szerokie pole do popisu. Nieprzepuszczające powietrza tkaniny, zatrzymują wilgoć, a to ona jest najlepszym podłożem do rozwoju bakterii. Seksowna koronkowa bielizna, także nie jest sprzyjająca, dlatego zrezygnujmy z niej na co dzień i wybierzmy tylko na wieczorną randkę :) Najlepszym przyjacielem okażą się bawełniane figi, które może nie są zbyt atrakcyjne ale przepuszczają powietrze i chronią przed niskimi temperaturami. Jeżeli jednak wystąpią już podrażnienia, możemy szybko przynieść ulgę okolicom intymnych stosując specjalnie do tego przeznaczony krem na podrażnienia Vagisil.

Dieta poszła na zaległy urlop. Wróg nr 2 – słodycze!
Tak, tak… zimą większość z nas sobie odpuszcza i częściej pozwala na odrobinę słodkiego szaleństwa. Kilka warstw ubrań przysłoni niechciane fałdki, które później zdążymy zrzucić do lata ;) Zamiast po owoce, częściej sięgamy po batoniki i ciastka, które są źródłem cukrów prostych - największego wroga okolic intymnych kobiety. Śluz w pochwie powstaje w dużej mierze z tego co przedostaje się do niej z naczyń krwionośnych. Jeśli nagle znajdzie się w nim zbyt dużo cukrów, drożdże, które naturalnie bytują w okolicach intymnych poczują się zaproszone i zaczną się namnażać powodując typowe dla infekcji intymnych dolegliwości: pieczenie, swędzenie, upławy…

Nawilżanie. Wróg nr 3 – nie odczuwamy pragnienia.
Zimą częściej niż latem zapominamy o piciu dużej ilości płynów, nie odczuwamy gorąca, które powoduje uczucie pragnienia. Picie dużej ilości wody jest ważne dla naszego zdrowia intymnego. Śluzówka, która pokrywa pochwę jest szczególnie delikatna i podatna na urazy, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie, które pomoże zapobiec wszelkiego rodzaju podrażnieniom, zakażeniom i infekcjom.

Odpowiednia pielęgnacja. Wróg nr 4 – zaniedbanie.
75% z nas choć raz w życiu przejdzie infekcję grzybiczą pochwy, a 20% - bakteryjną. U co drugiej infekcje te będą miały, niestety, charakter nawrotowy. Jeśli należymy do tego znaczącego odsetka musimy przede wszystkim zadbać o codzienną higienę. W czasie menstruacji, niezależnie od tego, czy stosujemy tampony czy podpaski, musimy często je zmieniać, unikać wkładek zapachowych, ostrego papieru toaletowego oraz używać dopasowanych do swoich potrzeb płynów do higieny intymnej. Podczas każdej kąpieli stosujmy płyny do higieny intymnej, które zapewnią prawidłowy poziom pH oraz zapobiegną rozwojowi grzybów i bakterii, np. Vagisil płyn do higieny intymnej o zbalansowanym pH. Do podmywania nie stosujmy jednak żadnych gąbek i myjek. To właśnie na nich osiada najwięcej groźnych bakterii.

Vagisil krem aktywny do higieny intymnej

Vagisil krem aktywny do higieny intymnejObjawy: podrażnienie i świąd
Zawiera polidokanol - substancję, która szybko przynosi ulgę i likwiduje uczucie swędzenia, pieczenia lub podrażnienia intymnych okolic.
przynosi szybką i długotrwałą ulgę w przypadku świądu
-łagodzi i chłodzi podrażnioną skórę, także wskutek nadmiernej wilgotności
-tworzy ochronną, ale przepuszczalną dla powietrza warstwę ochronną, która pomaga obniżyć prawdopodobieństwo zaostrzenia podrażnienia

Zapoznaj się z informacjami umieszczonymi na etykiecie
Cena: 15 zł / 15g

Vagisil płyn do higieny intymnej o zbalansowanym pH

Vagisil płyn do higieny intymnej o zbalansowanym pHStworzony specjalnie do codziennej pielęgnacji intymnej. Oczyszcza bardzo troskliwie i wspiera naturalne funkcje ochronne.
Intymna pielęgnacja specjalnie skierowana na równowagę pH jest szczególnie wskazana np. w przypadku stresu fizycznego lub emocjonalnego, stosowania konserwantów, aktywności seksualnej, terapii medycznych.
Starannie dobrane składniki pielęgnacji i ochrony:
-Kwas mlekowy i kwas cytrynowy wpływają na utrzymanie wartości pH w równowadze.
-Nie zawiera mydła, barwników, parabenów.
-Bardzo dobra tolerancja potwierdzona ginekologicznie i klinicznie.
-Łagodny dla skóry.
Cena: 15 zł / 250 ml

Vagisil Hydro-Gel nawilżający żel intymny

Vagisil Hydro-Gel nawilżający żel intymnyObjawy: niedobór śluzu w pochwie.
Żel intymny delikatnie nawilża i łagodzi podrażnienia związane z niedoborem śluzu w pochwie, których skutkiem może być ostry ból i dyskomfort miejsc intymnych, takich jak: uczucie napięcia, pieczenia, bolesność przy stosunkach płciowych, a nawet uszkodzenia błony śluzowej pochwy.
-Zawiera wyselekcjonowane składniki najwyższej jakości, nie zawiera hormonów, ani żadnych agresywnych substancji.
--Bez substancji zapachowych i barwników.
Wyprodukowany na bazie wody oczyszczonej, nie zawiera oleju ani tłuszczu, nie plami bielizny. Nadmiar żelu można łatwo spłukać wodą.
-Zapoznaj się z informacjami umieszczonymi na etykiecie.
Cena: 19 zł / 30 ml

Więcej o produktach na stronie www.my-vagisil.pl

Czytany 2581 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.