Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 luty 2018 14:38

Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?

W okresie rozwoju młodego organizmu bardzo istotne jest aby zapewnić dziecku spokojny i stabilny sen. Stanowi on bowiem podstawę dobrego rozwoju. Z tego też względu tak istotne jest dobranie odpowiedniego materaca. Obecnie na rynku dostępnych jest jednak bardzo wiele różnego rodzaju produktów. Które zatem materace dla dzieci są godne uwagi a które lepiej omijać szerokim łukiem? Dowiecie się tego z lektury tego artykułu.

 

Na samym początku należy zająć się kwestią twardości materaca. W przypadku małych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na średnio twardy materac. Zbyt twarda konstrukcja mogła by stanowić prawdziwą katorgę podczas snu dla młodego organizmu a zbyt miękki nie zapewniałby optymalnego podtrzymania całego ciała. Decydując się na wybór materaca trzeba jeszcze wziąć pod uwagę iż nie może się on odkształcać. Materace dla dzieci powinny być też elastyczne. Materac ma się delikatnie uginać pod ciężarem ciała malucha ale nigdy nie może się zapadać.

Dochodzimy zatem tutaj do kwestii materiału z jakiego wykonany jest dany materac. Ogólnie można przyjąć iż w obecnych czasach materace dla dzieci w ogromnej większości wykonane będą z naturalnych surowców. Zaliczyć do nich należy łuskę gryczaną, włókna kokosowe czy też trawę morską. Materace te mogą jednak nie być idealne dla wszystkich dzieci. Te które cierpią na alergię powinny raczej przyjrzeć się materacom wykonanym z pianki lub lateksu.

Przyjrzyjmy się zatem dostępnym na rynku materacom nieco dokładniej. Materace wykonane z pianki poliuretanowej należą do najtańszych ale jednocześnie są bardzo podatne na odkształcenia. Materace z pianki termoelastycznej są znacznie droższe ale reagują one na temperaturę ciała i pod jej wpływem dostosowują się do kształtu ciała.

Materace kokosowe to swoisty złoty środek. Nie są aż tak drogie jak wspomniane wcześniej materace z pianki ale mają właściwości antybakteryjne i znakomicie dopasowują się do sylwetki użytkownika.
Kolejnym dostępnym wyborem jest materac kokosowy. Materac tego rodzaju jest elastyczny, dobrze dopasowuje się do kształtu a do tego oddycha.

Jak widzicie wybór materacy jest całkiem spory i wszystko zależy od zasobności portfela oraz preferencji użytkowników. Materace dla dzieci są jednak bardzo istotne i ich wybór powinien być dobrze przemyślany.

Czytany 1053 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?