Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 22 luty 2018 15:38

Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?

W okresie rozwoju młodego organizmu bardzo istotne jest aby zapewnić dziecku spokojny i stabilny sen. Stanowi on bowiem podstawę dobrego rozwoju. Z tego też względu tak istotne jest dobranie odpowiedniego materaca. Obecnie na rynku dostępnych jest jednak bardzo wiele różnego rodzaju produktów. Które zatem materace dla dzieci są godne uwagi a które lepiej omijać szerokim łukiem? Dowiecie się tego z lektury tego artykułu.

 

Na samym początku należy zająć się kwestią twardości materaca. W przypadku małych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na średnio twardy materac. Zbyt twarda konstrukcja mogła by stanowić prawdziwą katorgę podczas snu dla młodego organizmu a zbyt miękki nie zapewniałby optymalnego podtrzymania całego ciała. Decydując się na wybór materaca trzeba jeszcze wziąć pod uwagę iż nie może się on odkształcać. Materace dla dzieci powinny być też elastyczne. Materac ma się delikatnie uginać pod ciężarem ciała malucha ale nigdy nie może się zapadać.

Dochodzimy zatem tutaj do kwestii materiału z jakiego wykonany jest dany materac. Ogólnie można przyjąć iż w obecnych czasach materace dla dzieci w ogromnej większości wykonane będą z naturalnych surowców. Zaliczyć do nich należy łuskę gryczaną, włókna kokosowe czy też trawę morską. Materace te mogą jednak nie być idealne dla wszystkich dzieci. Te które cierpią na alergię powinny raczej przyjrzeć się materacom wykonanym z pianki lub lateksu.

Przyjrzyjmy się zatem dostępnym na rynku materacom nieco dokładniej. Materace wykonane z pianki poliuretanowej należą do najtańszych ale jednocześnie są bardzo podatne na odkształcenia. Materace z pianki termoelastycznej są znacznie droższe ale reagują one na temperaturę ciała i pod jej wpływem dostosowują się do kształtu ciała.

Materace kokosowe to swoisty złoty środek. Nie są aż tak drogie jak wspomniane wcześniej materace z pianki ale mają właściwości antybakteryjne i znakomicie dopasowują się do sylwetki użytkownika.
Kolejnym dostępnym wyborem jest materac kokosowy. Materac tego rodzaju jest elastyczny, dobrze dopasowuje się do kształtu a do tego oddycha.

Jak widzicie wybór materacy jest całkiem spory i wszystko zależy od zasobności portfela oraz preferencji użytkowników. Materace dla dzieci są jednak bardzo istotne i ich wybór powinien być dobrze przemyślany.

Czytany 1208 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.