Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 luty 2018 14:38

Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?

W okresie rozwoju młodego organizmu bardzo istotne jest aby zapewnić dziecku spokojny i stabilny sen. Stanowi on bowiem podstawę dobrego rozwoju. Z tego też względu tak istotne jest dobranie odpowiedniego materaca. Obecnie na rynku dostępnych jest jednak bardzo wiele różnego rodzaju produktów. Które zatem materace dla dzieci są godne uwagi a które lepiej omijać szerokim łukiem? Dowiecie się tego z lektury tego artykułu.

 

Na samym początku należy zająć się kwestią twardości materaca. W przypadku małych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na średnio twardy materac. Zbyt twarda konstrukcja mogła by stanowić prawdziwą katorgę podczas snu dla młodego organizmu a zbyt miękki nie zapewniałby optymalnego podtrzymania całego ciała. Decydując się na wybór materaca trzeba jeszcze wziąć pod uwagę iż nie może się on odkształcać. Materace dla dzieci powinny być też elastyczne. Materac ma się delikatnie uginać pod ciężarem ciała malucha ale nigdy nie może się zapadać.

Dochodzimy zatem tutaj do kwestii materiału z jakiego wykonany jest dany materac. Ogólnie można przyjąć iż w obecnych czasach materace dla dzieci w ogromnej większości wykonane będą z naturalnych surowców. Zaliczyć do nich należy łuskę gryczaną, włókna kokosowe czy też trawę morską. Materace te mogą jednak nie być idealne dla wszystkich dzieci. Te które cierpią na alergię powinny raczej przyjrzeć się materacom wykonanym z pianki lub lateksu.

Przyjrzyjmy się zatem dostępnym na rynku materacom nieco dokładniej. Materace wykonane z pianki poliuretanowej należą do najtańszych ale jednocześnie są bardzo podatne na odkształcenia. Materace z pianki termoelastycznej są znacznie droższe ale reagują one na temperaturę ciała i pod jej wpływem dostosowują się do kształtu ciała.

Materace kokosowe to swoisty złoty środek. Nie są aż tak drogie jak wspomniane wcześniej materace z pianki ale mają właściwości antybakteryjne i znakomicie dopasowują się do sylwetki użytkownika.
Kolejnym dostępnym wyborem jest materac kokosowy. Materac tego rodzaju jest elastyczny, dobrze dopasowuje się do kształtu a do tego oddycha.

Jak widzicie wybór materacy jest całkiem spory i wszystko zależy od zasobności portfela oraz preferencji użytkowników. Materace dla dzieci są jednak bardzo istotne i ich wybór powinien być dobrze przemyślany.

Czytany 1107 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.