czwartek, 22 luty 2018 15:38

Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?

W okresie rozwoju młodego organizmu bardzo istotne jest aby zapewnić dziecku spokojny i stabilny sen. Stanowi on bowiem podstawę dobrego rozwoju. Z tego też względu tak istotne jest dobranie odpowiedniego materaca. Obecnie na rynku dostępnych jest jednak bardzo wiele różnego rodzaju produktów. Które zatem materace dla dzieci są godne uwagi a które lepiej omijać szerokim łukiem? Dowiecie się tego z lektury tego artykułu.

 

Na samym początku należy zająć się kwestią twardości materaca. W przypadku małych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na średnio twardy materac. Zbyt twarda konstrukcja mogła by stanowić prawdziwą katorgę podczas snu dla młodego organizmu a zbyt miękki nie zapewniałby optymalnego podtrzymania całego ciała. Decydując się na wybór materaca trzeba jeszcze wziąć pod uwagę iż nie może się on odkształcać. Materace dla dzieci powinny być też elastyczne. Materac ma się delikatnie uginać pod ciężarem ciała malucha ale nigdy nie może się zapadać.

Dochodzimy zatem tutaj do kwestii materiału z jakiego wykonany jest dany materac. Ogólnie można przyjąć iż w obecnych czasach materace dla dzieci w ogromnej większości wykonane będą z naturalnych surowców. Zaliczyć do nich należy łuskę gryczaną, włókna kokosowe czy też trawę morską. Materace te mogą jednak nie być idealne dla wszystkich dzieci. Te które cierpią na alergię powinny raczej przyjrzeć się materacom wykonanym z pianki lub lateksu.

Przyjrzyjmy się zatem dostępnym na rynku materacom nieco dokładniej. Materace wykonane z pianki poliuretanowej należą do najtańszych ale jednocześnie są bardzo podatne na odkształcenia. Materace z pianki termoelastycznej są znacznie droższe ale reagują one na temperaturę ciała i pod jej wpływem dostosowują się do kształtu ciała.

Materace kokosowe to swoisty złoty środek. Nie są aż tak drogie jak wspomniane wcześniej materace z pianki ale mają właściwości antybakteryjne i znakomicie dopasowują się do sylwetki użytkownika.
Kolejnym dostępnym wyborem jest materac kokosowy. Materac tego rodzaju jest elastyczny, dobrze dopasowuje się do kształtu a do tego oddycha.

Jak widzicie wybór materacy jest całkiem spory i wszystko zależy od zasobności portfela oraz preferencji użytkowników. Materace dla dzieci są jednak bardzo istotne i ich wybór powinien być dobrze przemyślany.

Czytany 1275 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.