Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 30 styczeń 2017 15:50

Jak wspomagać odchudzanie?

Masz do zrzucenia nadmiar kilogramów? W takim przypadku nie warto zwlekać, ale zabrać się do pracy jak najszybciej. Po kuracji odchudzającej będzie można nie tylko wyglądać lepiej, ale też poprawia się zdrowie i kondycja fizyczna!


Odchudzanie może wydawać się proste na pierwszy rzut oka – wystarczy tylko wprowadzić zmiany w diecie, zrezygnować z niezdrowych produktów i ogólnie jeść mniej, a także często się ruszać. Niestety, nie zawsze efekty po takich zmianach przychodzą szybko, dlatego też wiele osób decyduje się na rozmaite wspomagacze, które mają pomagać w szybkim zrzuceniu nadmiaru kilogramów.

Suplementy diety – czy rzeczywiście pomagają na odchudzanie?

Dużym zainteresowaniem cieszą się w szczególności rozmaite suplementy diety, czyli specyfiki zawierające związki wspomagające chudnięcie. Mogą one na przykład zmniejszać apetyt, obniżać ilość wchłanianego w przewodzie pokarmowego tłuszczu, mogą aktywizować spalanie tkanki tłuszczowej, mogą też wspierać metabolizm, aby wspomnieć tylko o niektórych ich możliwościach.

Niestety, chociaż suplementy często obiecują niesamowite efekty już po tygodniu, to jednak tak naprawdę rzadko kiedy jest tak w rzeczywistości. Nie znaczy to jednak, że są one nieprzydatne. Wiele z nich wspomaga organizm w okresie wysiłku i diety poprzez dostarczanie ważnych witamin i minerałów, które aktywizują organizm do zmian.

Jak zdrowo i bezpiecznie wspomagać odchudzanie?

Jeżeli chcesz zdecydować się na suplementy, kupuj je tylko w dobrych sklepach, aby ni trafić na produkty, które mogą wywołać problemy ze zdrowiem. Niestety, w szaleńczej pogoni za marzeniem o szczupłym ciele wiele osób kupuje w internecie niebezpieczne środki, które nie są dopuszczone do sprzedaży w naszym kraju. Efektem może być nawet śmierć!

Alternatywnym wyborem dla suplementów w tabletkach mogą być też herbaty odchudzające, które bazują głównie na ziołach oraz owocach. Takie herbaty odchudzające potrafią poprawić metabolizm, wspierają działanie układu pokarmowego, zawierają też witaminy i minerały, dlatego naturalnie wspomagają chudnięcie.

Czytany 664 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.