Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 27 marzec 2018 18:35

Jak walczyć z kolką u niemowląt?

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych pojawiających się u niemowląt jest kolka. Powoduje cierpienie u maluszka, jego wielogodzinny płacz i ogólne rozdrażnienie, a dla rodziców stanowi ogromne źródło stresu. Na szczęście z kolką można sobie poradzić.

Kolka niemowlęca pojawia się już u kilkutygodniowych dzieci, które są karmione piersią lub mlekiem modyfikowanym. Jest ona związana z tym, że układ pokarmowy maluszka nie jest jeszcze do końca rozwinięty, przez co trawienie mleka nie przebiega prawidłowo i powoduje bóle brzuszka.

Jak walczyć z kolką u niemowlaka?

W przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym lekarze najpierw zalecają zmianę mleka na specjalne, przeznaczone dla dzieci z kolką. Jest nim Nutramigen, czyli mleko przeznaczone także dla dzieci z alergiami i wszelkimi problemami trawiennymi, jak np. refluks. Więcej ciekawych informacji na temat mleka Nutramigen znajduje się na stronie www.Nutramigen.net/pl-nu.

Poza zmianą mleka zaleca się także stosowanie kropelek na kolkę, które podaje się zazwyczaj przed posiłkami. Dodatkowo lekarze zalecają unormowanie dnia dziecka, ponieważ każdy, nawet niewielki stres może wzmocnić dolegliwości. Należy przestrzegać stałych godzin snu, aktywności, spacerów czy jedzenia. Istotne jest również to, aby jak najczęściej kłaść maluszka na brzuszku, ponieważ powoduje to delikatny masaż brzuszka i poprawę perystaltyki jelit. W momencie ataku kolki można również samodzielnie wykonywać masaż oraz stosować delikatne ciepłe kompresy. Dobrym rozwiązaniem jest także noszenie dziecka na przedramieniu i równoczesne delikatne bujanie. Maluszek powinien leżeć na brzuszku.

Kiedy mówimy, że maluszek ma kolkę?

Przyjmuje się, że o kolce możemy mówić wtedy, jak maluszek płacze przynajmniej przez kilka godzin i taka sytuacja pojawia się kilka razy w tygodniu lub codzienne. Zazwyczaj atak kolki pojawia się wieczorem i może trwać nawet do nocy. Każdy rodzić, który zauważył takie objawy u swojego maluszka powinien zgłosić się do lekarza pediatry, który po stwierdzeniu choroby może przepisać receptę na mleko, dzięki której kupimy je ze sporą zniżką.

Czytany 154 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.