Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 27 marzec 2018 18:35

Jak walczyć z kolką u niemowląt?

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych pojawiających się u niemowląt jest kolka. Powoduje cierpienie u maluszka, jego wielogodzinny płacz i ogólne rozdrażnienie, a dla rodziców stanowi ogromne źródło stresu. Na szczęście z kolką można sobie poradzić.

Kolka niemowlęca pojawia się już u kilkutygodniowych dzieci, które są karmione piersią lub mlekiem modyfikowanym. Jest ona związana z tym, że układ pokarmowy maluszka nie jest jeszcze do końca rozwinięty, przez co trawienie mleka nie przebiega prawidłowo i powoduje bóle brzuszka.

Jak walczyć z kolką u niemowlaka?

W przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym lekarze najpierw zalecają zmianę mleka na specjalne, przeznaczone dla dzieci z kolką. Jest nim Nutramigen, czyli mleko przeznaczone także dla dzieci z alergiami i wszelkimi problemami trawiennymi, jak np. refluks. Więcej ciekawych informacji na temat mleka Nutramigen znajduje się na stronie www.Nutramigen.net/pl-nu.

Poza zmianą mleka zaleca się także stosowanie kropelek na kolkę, które podaje się zazwyczaj przed posiłkami. Dodatkowo lekarze zalecają unormowanie dnia dziecka, ponieważ każdy, nawet niewielki stres może wzmocnić dolegliwości. Należy przestrzegać stałych godzin snu, aktywności, spacerów czy jedzenia. Istotne jest również to, aby jak najczęściej kłaść maluszka na brzuszku, ponieważ powoduje to delikatny masaż brzuszka i poprawę perystaltyki jelit. W momencie ataku kolki można również samodzielnie wykonywać masaż oraz stosować delikatne ciepłe kompresy. Dobrym rozwiązaniem jest także noszenie dziecka na przedramieniu i równoczesne delikatne bujanie. Maluszek powinien leżeć na brzuszku.

Kiedy mówimy, że maluszek ma kolkę?

Przyjmuje się, że o kolce możemy mówić wtedy, jak maluszek płacze przynajmniej przez kilka godzin i taka sytuacja pojawia się kilka razy w tygodniu lub codzienne. Zazwyczaj atak kolki pojawia się wieczorem i może trwać nawet do nocy. Każdy rodzić, który zauważył takie objawy u swojego maluszka powinien zgłosić się do lekarza pediatry, który po stwierdzeniu choroby może przepisać receptę na mleko, dzięki której kupimy je ze sporą zniżką.

Czytany 136 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?