Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 27 marzec 2018 20:35

Jak walczyć z kolką u niemowląt?

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych pojawiających się u niemowląt jest kolka. Powoduje cierpienie u maluszka, jego wielogodzinny płacz i ogólne rozdrażnienie, a dla rodziców stanowi ogromne źródło stresu. Na szczęście z kolką można sobie poradzić.

Kolka niemowlęca pojawia się już u kilkutygodniowych dzieci, które są karmione piersią lub mlekiem modyfikowanym. Jest ona związana z tym, że układ pokarmowy maluszka nie jest jeszcze do końca rozwinięty, przez co trawienie mleka nie przebiega prawidłowo i powoduje bóle brzuszka.

Jak walczyć z kolką u niemowlaka?

W przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym lekarze najpierw zalecają zmianę mleka na specjalne, przeznaczone dla dzieci z kolką. Jest nim Nutramigen, czyli mleko przeznaczone także dla dzieci z alergiami i wszelkimi problemami trawiennymi, jak np. refluks. Więcej ciekawych informacji na temat mleka Nutramigen znajduje się na stronie www.Nutramigen.net/pl-nu.

Poza zmianą mleka zaleca się także stosowanie kropelek na kolkę, które podaje się zazwyczaj przed posiłkami. Dodatkowo lekarze zalecają unormowanie dnia dziecka, ponieważ każdy, nawet niewielki stres może wzmocnić dolegliwości. Należy przestrzegać stałych godzin snu, aktywności, spacerów czy jedzenia. Istotne jest również to, aby jak najczęściej kłaść maluszka na brzuszku, ponieważ powoduje to delikatny masaż brzuszka i poprawę perystaltyki jelit. W momencie ataku kolki można również samodzielnie wykonywać masaż oraz stosować delikatne ciepłe kompresy. Dobrym rozwiązaniem jest także noszenie dziecka na przedramieniu i równoczesne delikatne bujanie. Maluszek powinien leżeć na brzuszku.

Kiedy mówimy, że maluszek ma kolkę?

Przyjmuje się, że o kolce możemy mówić wtedy, jak maluszek płacze przynajmniej przez kilka godzin i taka sytuacja pojawia się kilka razy w tygodniu lub codzienne. Zazwyczaj atak kolki pojawia się wieczorem i może trwać nawet do nocy. Każdy rodzić, który zauważył takie objawy u swojego maluszka powinien zgłosić się do lekarza pediatry, który po stwierdzeniu choroby może przepisać receptę na mleko, dzięki której kupimy je ze sporą zniżką.

Czytany 222 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.