Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 27 marzec 2018 20:35

Jak walczyć z kolką u niemowląt?

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych pojawiających się u niemowląt jest kolka. Powoduje cierpienie u maluszka, jego wielogodzinny płacz i ogólne rozdrażnienie, a dla rodziców stanowi ogromne źródło stresu. Na szczęście z kolką można sobie poradzić.

Kolka niemowlęca pojawia się już u kilkutygodniowych dzieci, które są karmione piersią lub mlekiem modyfikowanym. Jest ona związana z tym, że układ pokarmowy maluszka nie jest jeszcze do końca rozwinięty, przez co trawienie mleka nie przebiega prawidłowo i powoduje bóle brzuszka.

Jak walczyć z kolką u niemowlaka?

W przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym lekarze najpierw zalecają zmianę mleka na specjalne, przeznaczone dla dzieci z kolką. Jest nim Nutramigen, czyli mleko przeznaczone także dla dzieci z alergiami i wszelkimi problemami trawiennymi, jak np. refluks. Więcej ciekawych informacji na temat mleka Nutramigen znajduje się na stronie www.Nutramigen.net/pl-nu.

Poza zmianą mleka zaleca się także stosowanie kropelek na kolkę, które podaje się zazwyczaj przed posiłkami. Dodatkowo lekarze zalecają unormowanie dnia dziecka, ponieważ każdy, nawet niewielki stres może wzmocnić dolegliwości. Należy przestrzegać stałych godzin snu, aktywności, spacerów czy jedzenia. Istotne jest również to, aby jak najczęściej kłaść maluszka na brzuszku, ponieważ powoduje to delikatny masaż brzuszka i poprawę perystaltyki jelit. W momencie ataku kolki można również samodzielnie wykonywać masaż oraz stosować delikatne ciepłe kompresy. Dobrym rozwiązaniem jest także noszenie dziecka na przedramieniu i równoczesne delikatne bujanie. Maluszek powinien leżeć na brzuszku.

Kiedy mówimy, że maluszek ma kolkę?

Przyjmuje się, że o kolce możemy mówić wtedy, jak maluszek płacze przynajmniej przez kilka godzin i taka sytuacja pojawia się kilka razy w tygodniu lub codzienne. Zazwyczaj atak kolki pojawia się wieczorem i może trwać nawet do nocy. Każdy rodzić, który zauważył takie objawy u swojego maluszka powinien zgłosić się do lekarza pediatry, który po stwierdzeniu choroby może przepisać receptę na mleko, dzięki której kupimy je ze sporą zniżką.

Czytany 186 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.