Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 27 luty 2017 11:22

Jak magnez wpływa na nasze zdrowie?

Magnez ma nieoceniony wpływ na ludzkie zdrowie. Sprawia, że organizm prawidłowo się rozwija i funkcjonuje bez zarzutu. Warto więc rozpocząć suplementację odpowiednimi preparatami, które w swoim składzie mają magnez.

Moc magnezu tkwi przede wszystkim w tym, że reguluje on ponad 325 enzymów w naszym organizmie. Metabolizm komórkowy przebiega tylko dlatego, że wykorzystywany jest do tego magnez, który musi znajdować się na odpowiednim poziomie w naszym organizmie. Ponadto, magnez zarządza impulsami elektrycznymi w obrębie połączeń nerwowych Jest niezbędny w działaniu nerwów, serca, mięśni, napięcia naczyń krwionośnych, ciśnienia i przepływu krwi. To naturalny środek rozkurczowy.

Preparaty magnezowe, znane jako tabletki na zmęczenie, które można znaleźć na stronie magvit.com.pl wspierają metabolizm wapnia, potasu, fosforu, cynku, miedzi, żelaza, sodu, kwasu solnego czy też tlenku azotu. Dzięki temu, że decydujemy się na suplementacje tymi składnikami, możemy uaktywnić witaminę B1 w organizmie. Bez magnezu nie byłoby to możliwe.

Magnez a cukrzyca

Magnez wpływa na odpowiedni poziom cukru we krwi. Bez magnezu, insulina nie jest w stanie przetransportować glukozy do komórek. Pojawiają się wtedy problemy z jej poziomem w organizmie. Jest to prosta droga do cukrzycy, która jest chorobą XXI wieku. Dlatego też, warto dbać o utrzymanie właściwego poziomu magnezu w organizmie.

Magnez a lęki i depresja

Prawdziwą plagą są zaburzenia psychiczne. Coraz więcej osób cierpi na depresję. Zbyt mała ilość serotoniny przyczynia się do powstawania stanów depresyjnych. Aby je zniwelować, konieczne jest utrzymywanie właściwego poziomu magnezu, który powoduje powstawanie i wzmaga działanie serotoniny. Istotne jest, aby właściwie suplementować organizm magnezem. Dzięki temu, nie dojdzie do obniżenia nastroju i można będzie uchronić się przed chorobami psychicznymi i depresją. Warto również podkreślić, że magnez jest również ważny ponieważ zmniejsza pobudzenie układu nerwowego i obniża poziom wapnia wokół komórek nerwowych.

Objawami niedoboru magnezu mogą być niepokój, nadpobudliwość emocjonalna, apatia,

zaniki pamięci, gniew, nerwowość, zmęczenie, bóle głowy, bezsenność, uczucie pustki,

zawroty głowy, ataki paniki.

Czytany 531 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.