Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 27 luty 2017 10:22

Jak magnez wpływa na nasze zdrowie?

Magnez ma nieoceniony wpływ na ludzkie zdrowie. Sprawia, że organizm prawidłowo się rozwija i funkcjonuje bez zarzutu. Warto więc rozpocząć suplementację odpowiednimi preparatami, które w swoim składzie mają magnez.

Moc magnezu tkwi przede wszystkim w tym, że reguluje on ponad 325 enzymów w naszym organizmie. Metabolizm komórkowy przebiega tylko dlatego, że wykorzystywany jest do tego magnez, który musi znajdować się na odpowiednim poziomie w naszym organizmie. Ponadto, magnez zarządza impulsami elektrycznymi w obrębie połączeń nerwowych Jest niezbędny w działaniu nerwów, serca, mięśni, napięcia naczyń krwionośnych, ciśnienia i przepływu krwi. To naturalny środek rozkurczowy.

Preparaty magnezowe, znane jako tabletki na zmęczenie, które można znaleźć na stronie magvit.com.pl wspierają metabolizm wapnia, potasu, fosforu, cynku, miedzi, żelaza, sodu, kwasu solnego czy też tlenku azotu. Dzięki temu, że decydujemy się na suplementacje tymi składnikami, możemy uaktywnić witaminę B1 w organizmie. Bez magnezu nie byłoby to możliwe.

Magnez a cukrzyca

Magnez wpływa na odpowiedni poziom cukru we krwi. Bez magnezu, insulina nie jest w stanie przetransportować glukozy do komórek. Pojawiają się wtedy problemy z jej poziomem w organizmie. Jest to prosta droga do cukrzycy, która jest chorobą XXI wieku. Dlatego też, warto dbać o utrzymanie właściwego poziomu magnezu w organizmie.

Magnez a lęki i depresja

Prawdziwą plagą są zaburzenia psychiczne. Coraz więcej osób cierpi na depresję. Zbyt mała ilość serotoniny przyczynia się do powstawania stanów depresyjnych. Aby je zniwelować, konieczne jest utrzymywanie właściwego poziomu magnezu, który powoduje powstawanie i wzmaga działanie serotoniny. Istotne jest, aby właściwie suplementować organizm magnezem. Dzięki temu, nie dojdzie do obniżenia nastroju i można będzie uchronić się przed chorobami psychicznymi i depresją. Warto również podkreślić, że magnez jest również ważny ponieważ zmniejsza pobudzenie układu nerwowego i obniża poziom wapnia wokół komórek nerwowych.

Objawami niedoboru magnezu mogą być niepokój, nadpobudliwość emocjonalna, apatia,

zaniki pamięci, gniew, nerwowość, zmęczenie, bóle głowy, bezsenność, uczucie pustki,

zawroty głowy, ataki paniki.

Czytany 462 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.