Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 27 luty 2017 10:22

Jak magnez wpływa na nasze zdrowie?

Magnez ma nieoceniony wpływ na ludzkie zdrowie. Sprawia, że organizm prawidłowo się rozwija i funkcjonuje bez zarzutu. Warto więc rozpocząć suplementację odpowiednimi preparatami, które w swoim składzie mają magnez.

Moc magnezu tkwi przede wszystkim w tym, że reguluje on ponad 325 enzymów w naszym organizmie. Metabolizm komórkowy przebiega tylko dlatego, że wykorzystywany jest do tego magnez, który musi znajdować się na odpowiednim poziomie w naszym organizmie. Ponadto, magnez zarządza impulsami elektrycznymi w obrębie połączeń nerwowych Jest niezbędny w działaniu nerwów, serca, mięśni, napięcia naczyń krwionośnych, ciśnienia i przepływu krwi. To naturalny środek rozkurczowy.

Preparaty magnezowe, znane jako tabletki na zmęczenie, które można znaleźć na stronie magvit.com.pl wspierają metabolizm wapnia, potasu, fosforu, cynku, miedzi, żelaza, sodu, kwasu solnego czy też tlenku azotu. Dzięki temu, że decydujemy się na suplementacje tymi składnikami, możemy uaktywnić witaminę B1 w organizmie. Bez magnezu nie byłoby to możliwe.

Magnez a cukrzyca

Magnez wpływa na odpowiedni poziom cukru we krwi. Bez magnezu, insulina nie jest w stanie przetransportować glukozy do komórek. Pojawiają się wtedy problemy z jej poziomem w organizmie. Jest to prosta droga do cukrzycy, która jest chorobą XXI wieku. Dlatego też, warto dbać o utrzymanie właściwego poziomu magnezu w organizmie.

Magnez a lęki i depresja

Prawdziwą plagą są zaburzenia psychiczne. Coraz więcej osób cierpi na depresję. Zbyt mała ilość serotoniny przyczynia się do powstawania stanów depresyjnych. Aby je zniwelować, konieczne jest utrzymywanie właściwego poziomu magnezu, który powoduje powstawanie i wzmaga działanie serotoniny. Istotne jest, aby właściwie suplementować organizm magnezem. Dzięki temu, nie dojdzie do obniżenia nastroju i można będzie uchronić się przed chorobami psychicznymi i depresją. Warto również podkreślić, że magnez jest również ważny ponieważ zmniejsza pobudzenie układu nerwowego i obniża poziom wapnia wokół komórek nerwowych.

Objawami niedoboru magnezu mogą być niepokój, nadpobudliwość emocjonalna, apatia,

zaniki pamięci, gniew, nerwowość, zmęczenie, bóle głowy, bezsenność, uczucie pustki,

zawroty głowy, ataki paniki.

Czytany 445 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?