Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 07:32

Glimbax pomocny przy leczeniu gardła

Bolące gardło nie jest niczym przyjemnym. Są jednak skuteczne sposoby, aby poradzić sobie z tą dolegliwością. Jedną z nich jest płyn do płukania jamy ustnej oraz gardła Glimbax, który posiada właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Najczęściej za ból gardła odpowiedzialne są wirusy. Infekcje wirusowe pojawiają się przede wszystkim w okresach obniżonej odporności, czyli jesienią i zimą. Również narażone są ona nie osoby, które są często zestresowane, przepracowane, nie mają zbilansowanej diety. Ból gardła jest też jednym z elementów przeziębień oraz grypy, które również wywoływane są przez wirusy.

Oprócz zapaleń wirusowych ból gardła może być też związany z innymi przyczynami, na przykład może być to zapalenie bakteryjne. Najczęściej za ból odpowiedzialne są wtedy paciorkowce, które rozwijają się w gardle i wywołują nieprzyjemne objawy. Ból gardła może być też symptomem refluksu żołądkowo-przełykowemu, może towarzyszyć alergiom, a także zakaźnym chorobom wirusowym takim jak odra, ospa wietrzna, błonica, mononukleoza.

Postaw na szybkie i skuteczne leczenie

Jeśli gardło boli, konieczne jest dobranie odpowiednich metod jego leczenia. W przypadku przeziębień i grypy oraz zwykłych zapaleń wirusowych stosuje się głównie pastylki do ssania o działaniu antyseptycznym i kojącym. Gdy jednak przyczyną są bakterie, wówczas zaleca się rozpoczęcie antybiotykoterapii przepisanej przez lekarza. W poważniejszych przypadkach, gdy pojawia się wysoka temperatura, powiększenie węzłów chłonnych, trudności z oddychaniem, także zaleca się skonsultowanie ze specjalistą.

Jako wsparcie w leczeniu bólu gardła sprawdzi się również lek Glimbax.pl, który ma formę płynu do płukania jamy ustnej oraz gardła. Zawiera diklofenak – niesteroidowy lek przeciwzapalny, który posiada także właściwości przeciwbólowe. Posiada szerokie zastosowanie w leczeniu bólu. Glimbax.pl jest jedynym preparatem z diklofenakiem, który ma formę płynu do płukania. Nie zawiera alkoholu i zaczyna szybko działać, gwarantując ulgę w dolegliwościach bólowych gardła i jamy ustnej, na przykład przy infekcjach, urazach wywołanych przez aparaty ortodontyczne, protezy, po ekstrakcjach zębów czy przy zapaleniach dziąseł.

Czytany 650 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.