Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 07:32

Glimbax pomocny przy leczeniu gardła

Bolące gardło nie jest niczym przyjemnym. Są jednak skuteczne sposoby, aby poradzić sobie z tą dolegliwością. Jedną z nich jest płyn do płukania jamy ustnej oraz gardła Glimbax, który posiada właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Najczęściej za ból gardła odpowiedzialne są wirusy. Infekcje wirusowe pojawiają się przede wszystkim w okresach obniżonej odporności, czyli jesienią i zimą. Również narażone są ona nie osoby, które są często zestresowane, przepracowane, nie mają zbilansowanej diety. Ból gardła jest też jednym z elementów przeziębień oraz grypy, które również wywoływane są przez wirusy.

Oprócz zapaleń wirusowych ból gardła może być też związany z innymi przyczynami, na przykład może być to zapalenie bakteryjne. Najczęściej za ból odpowiedzialne są wtedy paciorkowce, które rozwijają się w gardle i wywołują nieprzyjemne objawy. Ból gardła może być też symptomem refluksu żołądkowo-przełykowemu, może towarzyszyć alergiom, a także zakaźnym chorobom wirusowym takim jak odra, ospa wietrzna, błonica, mononukleoza.

Postaw na szybkie i skuteczne leczenie

Jeśli gardło boli, konieczne jest dobranie odpowiednich metod jego leczenia. W przypadku przeziębień i grypy oraz zwykłych zapaleń wirusowych stosuje się głównie pastylki do ssania o działaniu antyseptycznym i kojącym. Gdy jednak przyczyną są bakterie, wówczas zaleca się rozpoczęcie antybiotykoterapii przepisanej przez lekarza. W poważniejszych przypadkach, gdy pojawia się wysoka temperatura, powiększenie węzłów chłonnych, trudności z oddychaniem, także zaleca się skonsultowanie ze specjalistą.

Jako wsparcie w leczeniu bólu gardła sprawdzi się również lek Glimbax.pl, który ma formę płynu do płukania jamy ustnej oraz gardła. Zawiera diklofenak – niesteroidowy lek przeciwzapalny, który posiada także właściwości przeciwbólowe. Posiada szerokie zastosowanie w leczeniu bólu. Glimbax.pl jest jedynym preparatem z diklofenakiem, który ma formę płynu do płukania. Nie zawiera alkoholu i zaczyna szybko działać, gwarantując ulgę w dolegliwościach bólowych gardła i jamy ustnej, na przykład przy infekcjach, urazach wywołanych przez aparaty ortodontyczne, protezy, po ekstrakcjach zębów czy przy zapaleniach dziąseł.

Czytany 594 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?