Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 09:32

Glimbax pomocny przy leczeniu gardła

Bolące gardło nie jest niczym przyjemnym. Są jednak skuteczne sposoby, aby poradzić sobie z tą dolegliwością. Jedną z nich jest płyn do płukania jamy ustnej oraz gardła Glimbax, który posiada właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Najczęściej za ból gardła odpowiedzialne są wirusy. Infekcje wirusowe pojawiają się przede wszystkim w okresach obniżonej odporności, czyli jesienią i zimą. Również narażone są ona nie osoby, które są często zestresowane, przepracowane, nie mają zbilansowanej diety. Ból gardła jest też jednym z elementów przeziębień oraz grypy, które również wywoływane są przez wirusy.

Oprócz zapaleń wirusowych ból gardła może być też związany z innymi przyczynami, na przykład może być to zapalenie bakteryjne. Najczęściej za ból odpowiedzialne są wtedy paciorkowce, które rozwijają się w gardle i wywołują nieprzyjemne objawy. Ból gardła może być też symptomem refluksu żołądkowo-przełykowemu, może towarzyszyć alergiom, a także zakaźnym chorobom wirusowym takim jak odra, ospa wietrzna, błonica, mononukleoza.

Postaw na szybkie i skuteczne leczenie

Jeśli gardło boli, konieczne jest dobranie odpowiednich metod jego leczenia. W przypadku przeziębień i grypy oraz zwykłych zapaleń wirusowych stosuje się głównie pastylki do ssania o działaniu antyseptycznym i kojącym. Gdy jednak przyczyną są bakterie, wówczas zaleca się rozpoczęcie antybiotykoterapii przepisanej przez lekarza. W poważniejszych przypadkach, gdy pojawia się wysoka temperatura, powiększenie węzłów chłonnych, trudności z oddychaniem, także zaleca się skonsultowanie ze specjalistą.

Jako wsparcie w leczeniu bólu gardła sprawdzi się również lek Glimbax.pl, który ma formę płynu do płukania jamy ustnej oraz gardła. Zawiera diklofenak – niesteroidowy lek przeciwzapalny, który posiada także właściwości przeciwbólowe. Posiada szerokie zastosowanie w leczeniu bólu. Glimbax.pl jest jedynym preparatem z diklofenakiem, który ma formę płynu do płukania. Nie zawiera alkoholu i zaczyna szybko działać, gwarantując ulgę w dolegliwościach bólowych gardła i jamy ustnej, na przykład przy infekcjach, urazach wywołanych przez aparaty ortodontyczne, protezy, po ekstrakcjach zębów czy przy zapaleniach dziąseł.

Czytany 771 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.