Polecane artykuły

 • 1

środa, 30 wrzesień 2015 07:31

Dyskomfort miejsc intymnych – to już przeszłość!

Czytasz ten artykuł, a masz 22 lub 52 lata? Wierzcie lub nie ale suchość pochwy może wystąpić w każdym wieku. Jest wiele czynników, które mają na to wpływ – i z pewnością nie zależy to od Twojego rocznika. Stres, antybiotykoterapia, zachwiania równowagi pH, hormony… To tylko niektóre z czynników, które mogą wywołać problem suchości miejsc intymnych.

Niestety w dużej mierze nie mamy wpływu na czynniki sprzyjające powstaniu tego problemu. Suchość pochwy, to dość kłopotliwa dolegliwość, która może obniżyć zarówno komfort życia codziennego jak i seksualnego. Dolegliwość ta objawia się swędzeniem i pieczeniem miejsc intymnych. U zdrowej kobiety w pochwie produkowany jest śluz, który zapewnia nawilżenie jej ścianki i zapobiega suchości. Ponadto pełni on rolę ochronną - powstrzymuje przenikanie i namnażanie się drobnoustrojów chorobotwórczych. Zaburzenia nawilżenia pochwy, przyczyniają się do powstawania infekcji oraz unikania seksu, który staje się bolesny.

Jak sobie radzić?

Na rynku dostępne są żele o działaniu nawilżającym, które likwidują suchość pochwy, zapobiegają podrażnieniom i otarciom. Ich konsystencja powinnam być jak najbardziej zbliżona do naturalnego śluzu kobiety i mieć takie samo pH. Zaletami tych preparatów jest zwiększenie doznań i przyjemności seksualnych oraz łatwość w stosowaniu.

Żele intymne na bazie wody
Wybierając odpowiedni dla nas żel należy uważać na skład. Szczególnie powinnyśmy uważać na te z zawartością substancji podrażniających lub cukru, który sprzyja powstawaniu infekcji! Najważniejszy w składzie jest główny składnik, o który oparta jest cała receptura. Zdecydowanie najbezpieczniejsze i naturalne będą te na bazie wody. Są zdrowsze, łagodniejsze, nie zakłócają naturalnej flory bakteryjnej pochwy i nie uczulają, a także nie uszkadzają prezerwatyw. Ich dodatkowym atutem jest to, że po zastosowaniu łatwo można je zmyć z okolic intymnych.

Vagisil żel intymny Hydro-Gel
Likwiduje suchość pochwy i poprawia jakość stosunków intymnych

Vagisil żel intymny Hydro-Gel


Vagisil żel intymny jest wyrobem medycznym, który chroni i pielęgnuje miejsca intymne w przypadku niedoboru śluzu w pochwie, którego skutkiem może być ostry ból i dyskomfort miejsc intymnych, takich jak: uczucie napięcia, pieczenia, bolesność przy stosunkach płciowych, a nawet uszkodzenia błony śluzowej pochwy.

Jego unikalna, oparta na wodzie oczyszczonej formuła posiadająca fizjologiczną wartość pH (zgodną z pH w pochwie) została opracowana specjalnie w celu ochrony i pielęgnacji wrażliwych miejsc intymnych.

Delikatnie nawilża i poprawia elastyczność komórek błony śluzowej pochwy, a w przypadku codziennego stosowania, pomaga zapobiegać problemom związanych z suchością lub niedostatecznym nawilżeniem pochwy.

-Zawiera wyselekcjonowane składniki najwyższej jakości, nie zawiera hormonów, ani żadnych agresywnych substancji.

-Bez substancji zapachowych i barwników.

-Wyprodukowany na bazie wody oczyszczonej, nie zawiera oleju ani tłuszczu, nie plami bielizny. Nadmiar żelu można łatwo spłukać wodą.

-Wskazany przed użyciem wkładek higienicznych i prezerwatyw (nie wchodzi w reakcję z ich składnikami).

Skład: woda, gliceryna, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, benzoesan sodu, kwas mlekowy, wodorotlenek sodu.
Cena: 15 zł / 30 ml

Czytany 1322 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.