Polecane artykuły

 • 1

środa, 30 wrzesień 2015 07:31

Dyskomfort miejsc intymnych – to już przeszłość!

Czytasz ten artykuł, a masz 22 lub 52 lata? Wierzcie lub nie ale suchość pochwy może wystąpić w każdym wieku. Jest wiele czynników, które mają na to wpływ – i z pewnością nie zależy to od Twojego rocznika. Stres, antybiotykoterapia, zachwiania równowagi pH, hormony… To tylko niektóre z czynników, które mogą wywołać problem suchości miejsc intymnych.

Niestety w dużej mierze nie mamy wpływu na czynniki sprzyjające powstaniu tego problemu. Suchość pochwy, to dość kłopotliwa dolegliwość, która może obniżyć zarówno komfort życia codziennego jak i seksualnego. Dolegliwość ta objawia się swędzeniem i pieczeniem miejsc intymnych. U zdrowej kobiety w pochwie produkowany jest śluz, który zapewnia nawilżenie jej ścianki i zapobiega suchości. Ponadto pełni on rolę ochronną - powstrzymuje przenikanie i namnażanie się drobnoustrojów chorobotwórczych. Zaburzenia nawilżenia pochwy, przyczyniają się do powstawania infekcji oraz unikania seksu, który staje się bolesny.

Jak sobie radzić?

Na rynku dostępne są żele o działaniu nawilżającym, które likwidują suchość pochwy, zapobiegają podrażnieniom i otarciom. Ich konsystencja powinnam być jak najbardziej zbliżona do naturalnego śluzu kobiety i mieć takie samo pH. Zaletami tych preparatów jest zwiększenie doznań i przyjemności seksualnych oraz łatwość w stosowaniu.

Żele intymne na bazie wody
Wybierając odpowiedni dla nas żel należy uważać na skład. Szczególnie powinnyśmy uważać na te z zawartością substancji podrażniających lub cukru, który sprzyja powstawaniu infekcji! Najważniejszy w składzie jest główny składnik, o który oparta jest cała receptura. Zdecydowanie najbezpieczniejsze i naturalne będą te na bazie wody. Są zdrowsze, łagodniejsze, nie zakłócają naturalnej flory bakteryjnej pochwy i nie uczulają, a także nie uszkadzają prezerwatyw. Ich dodatkowym atutem jest to, że po zastosowaniu łatwo można je zmyć z okolic intymnych.

Vagisil żel intymny Hydro-Gel
Likwiduje suchość pochwy i poprawia jakość stosunków intymnych

Vagisil żel intymny Hydro-Gel


Vagisil żel intymny jest wyrobem medycznym, który chroni i pielęgnuje miejsca intymne w przypadku niedoboru śluzu w pochwie, którego skutkiem może być ostry ból i dyskomfort miejsc intymnych, takich jak: uczucie napięcia, pieczenia, bolesność przy stosunkach płciowych, a nawet uszkodzenia błony śluzowej pochwy.

Jego unikalna, oparta na wodzie oczyszczonej formuła posiadająca fizjologiczną wartość pH (zgodną z pH w pochwie) została opracowana specjalnie w celu ochrony i pielęgnacji wrażliwych miejsc intymnych.

Delikatnie nawilża i poprawia elastyczność komórek błony śluzowej pochwy, a w przypadku codziennego stosowania, pomaga zapobiegać problemom związanych z suchością lub niedostatecznym nawilżeniem pochwy.

-Zawiera wyselekcjonowane składniki najwyższej jakości, nie zawiera hormonów, ani żadnych agresywnych substancji.

-Bez substancji zapachowych i barwników.

-Wyprodukowany na bazie wody oczyszczonej, nie zawiera oleju ani tłuszczu, nie plami bielizny. Nadmiar żelu można łatwo spłukać wodą.

-Wskazany przed użyciem wkładek higienicznych i prezerwatyw (nie wchodzi w reakcję z ich składnikami).

Skład: woda, gliceryna, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, benzoesan sodu, kwas mlekowy, wodorotlenek sodu.
Cena: 15 zł / 30 ml

Czytany 1289 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?