Polecane artykuły

 • 1

środa, 30 sierpień 2017 14:26

Dom opieki - idealne miejsce dla seniora, czy ucieczka od odpowiedzialności?

Wiele osób twierdzi, że dom opieki nie jest dobrym miejscem dla osób starszych. Niektórzy uważają, że dzieje im się tam krzywka i są źle traktowani przez osoby, które tam pracują. Jak wiadomo, opieka nad osobami starszymi jest niezwykle trudna.

Czy oddanie rodzica do domu seniora jest dobrym pomysłem, czy też ucieczką przed odpowiedzialnością?

Dobry pomysł

Niektóre osoby wymagają codziennej opieki, dlatego jest to uciążliwe, zwłaszcza dla dzieci, które muszą pracować, aby żyć. Konieczne jest wtedy zatrudnienie opiekunki, która również pobiera opłatę i to czasem bardzo wysoką. Ludzie obawiają się, że oddanie rodzica do domu opieki będzie wiązało się z bólem i cierpieniem. Nie można nikogo oceniać. Prawda jest taka, że aby żyć, trzeba siedzieć w pracy przez cały dzień. Do tego dochodzi opieka nad dziećmi i prace domowe. W takim przypadku dodatkowa opieka nad seniorem jest bardzo uciążliwa. Niektóre osoby umieszczają rodziców lub innych bliskich krewnych w domach opieki. Zanim jednak się tego dokona, warto wziąć pod uwagę opinie o tym obiekcie. Warto również na bieżąco pytać krewnego, jak jest traktowany. Jeżeli osoba taka skarży się na przykrości ze strony personelu, warto wtedy porozmawiać z personelem.  Niektóre osoby same podejmują decyzję i proszą swoje dzieci o to, aby umieścić je w domu opieki. Tam mogą poznać nowych ludzi, spędzać miło czas na pogawędkach, a dodatkowo są rehabilitowani i mają podawane ciepłe posiłki. Często prywatny dom opieki to dobre rozwiązanie. 

Ucieczka od odpowiedzialności

Niestety każdy kij ma dwa końce. Wiele ludzi oddaje swoich bliskich, aby nie męczyć się z udzielaniem pomocy. Dzieje się tak w przypadku, kiedy osoba starsza jest samodzielna i chce spędzać czas z bliskimi. Wiele osób pozbywa się w ten sposób problemów. Dodatkowo w przyszłości takie osoby również nie dbają o to, jak dana osoba czuje się w domu opieki. Wtedy osoba starsza czuje się odrzucona i niepotrzebna. To wzmaga w niej poczucie krzywdy i odrzucenia. Dla wielu starszych osób opuszczenie domu rodzinnego, który niejednokrotnie sami budowali, jest przykrym doznaniem. W takich przypadkach nie mogą one pozwalać na bycie zależnym od dzieci. Osoba starsza może sama decydować o sobie. 

Czytany 361 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?