Polecane artykuły

 • 1

sobota, 05 maj 2018 11:57

Czym jest wrastający paznokieć i jak go wyleczyć?

Wiele osób, leczenie wrastającego paznokcia kojarzy z koniecznością usunięcia płytki paznokciowej. Kiedyś, pacjenci z tą dolegliwością zgłaszali się do chirurga, który faktycznie usuwał paznokieć. Obecnie leczeniem chorób stóp zajmują się podolodzy, którzy mają kilka możliwości leczenia tego schorzenia. Są one o wiele bezpieczniejsze, bezbolesne i komfortowe.

 

Czym jest wrastający paznokieć i jak go rozpoznać?

O wrastającym paznokciu mówimy w sytuacji, kiedy wolny brzeg paznokcia wbija się w miękką tkankę skóry. Najczęściej dolegliwość ta jest następstwem nieprawidłowo obciętych paznokci. Kiedy brzeg paznokcia zostaje zaokrąglony lub za krótko obcięty istnieje ryzyko, że może on  wrastać. Powodem może być także źle dobrane obuwie (za wąskie w palcach, ciasne lub na wysokim obcasie), predyspozycje genetyczne, nadwaga oraz deformacje stóp. Pierwszymi objawami, które obserwują osoby borykające się z tą dolegliwością, jest ból palca, zaczerwienienie wokół paznokcia oraz opuchlizna. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków, aby wyleczyć paznokieć wrastający wrocław, problem się pogłębi i może wdać się infekcja.

Metoda Arkady- sposób na wrastające paznokcie

Aby leczenie wrastającego paznokcia szybko przyniosło efekt, nie trwało bardzo długo i było bezbolesne, należy zgłosić się do specjalisty od razu po zaobserwowaniu niepokojących objawów. Leczeniem chorób stóp, w tym wrastających i wkręcających paznokci, zajmuje się podolog. Istnieje kilka metod leczenia tego typu schorzeń. Po zapoznaniu się z problemem, podolog dobiera najodpowiedniejszą metodę dla pacjenta. Najczęściej stosuje się metodę Arkady lub klamry ortonyksyjne. O ile klamry wykorzystuje się od wielu lat, tak metoda Arkady jest stosunkowo nowym sposobem leczenia wrastających paznokci. Jest to metoda opracowana i opatentowana przez polskiego wynalazcę Adriana Arkadę. Polega na odkształceniu zmienionego paznokcia przy użyciu specjalnego urządzenia – kostki Arkady. Gdy paznokieć jest ułożony w odpowiedniej pozycji, nakłada się na niego żywicę akrylową wzbogaconą srebrem. Preparat akrylowy ma za zadanie utrzymać paznokieć we właściwej pozycji, aby rósł w odpowiednim kierunku. Niewątpliwą zaletą tej metody jest natychmiastowy efekt i pozbycie się bólu.

Czytany 252 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.