Polecane artykuły

 • 1

sobota, 05 maj 2018 09:57

Czym jest wrastający paznokieć i jak go wyleczyć?

Wiele osób, leczenie wrastającego paznokcia kojarzy z koniecznością usunięcia płytki paznokciowej. Kiedyś, pacjenci z tą dolegliwością zgłaszali się do chirurga, który faktycznie usuwał paznokieć. Obecnie leczeniem chorób stóp zajmują się podolodzy, którzy mają kilka możliwości leczenia tego schorzenia. Są one o wiele bezpieczniejsze, bezbolesne i komfortowe.

 

Czym jest wrastający paznokieć i jak go rozpoznać?

O wrastającym paznokciu mówimy w sytuacji, kiedy wolny brzeg paznokcia wbija się w miękką tkankę skóry. Najczęściej dolegliwość ta jest następstwem nieprawidłowo obciętych paznokci. Kiedy brzeg paznokcia zostaje zaokrąglony lub za krótko obcięty istnieje ryzyko, że może on  wrastać. Powodem może być także źle dobrane obuwie (za wąskie w palcach, ciasne lub na wysokim obcasie), predyspozycje genetyczne, nadwaga oraz deformacje stóp. Pierwszymi objawami, które obserwują osoby borykające się z tą dolegliwością, jest ból palca, zaczerwienienie wokół paznokcia oraz opuchlizna. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków, aby wyleczyć paznokieć wrastający wrocław, problem się pogłębi i może wdać się infekcja.

Metoda Arkady- sposób na wrastające paznokcie

Aby leczenie wrastającego paznokcia szybko przyniosło efekt, nie trwało bardzo długo i było bezbolesne, należy zgłosić się do specjalisty od razu po zaobserwowaniu niepokojących objawów. Leczeniem chorób stóp, w tym wrastających i wkręcających paznokci, zajmuje się podolog. Istnieje kilka metod leczenia tego typu schorzeń. Po zapoznaniu się z problemem, podolog dobiera najodpowiedniejszą metodę dla pacjenta. Najczęściej stosuje się metodę Arkady lub klamry ortonyksyjne. O ile klamry wykorzystuje się od wielu lat, tak metoda Arkady jest stosunkowo nowym sposobem leczenia wrastających paznokci. Jest to metoda opracowana i opatentowana przez polskiego wynalazcę Adriana Arkadę. Polega na odkształceniu zmienionego paznokcia przy użyciu specjalnego urządzenia – kostki Arkady. Gdy paznokieć jest ułożony w odpowiedniej pozycji, nakłada się na niego żywicę akrylową wzbogaconą srebrem. Preparat akrylowy ma za zadanie utrzymać paznokieć we właściwej pozycji, aby rósł w odpowiednim kierunku. Niewątpliwą zaletą tej metody jest natychmiastowy efekt i pozbycie się bólu.

Czytany 203 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?