Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 02 kwiecień 2018 15:38

Czy praca jako opiekunka w Niemczech bez znajomości języka jest możliwa?

Jeżeli decydujemy się na pracę za granicą to przynajmniej na poziomie podstawowym powinniśmy znać język obcy, którego będziemy używać. Odnosi się to również do pracy opiekunki nad osobami starszymi, tym bardziej, że jest to praca, w której umiejętności komunikacyjne są niezbędne dla sprawowania należytej opieki nad seniorem. Opiekunka musi również porozumiewać się z rodziną pacjenta oraz z lekarzami. A im lepiej zna język niemiecki to na tym lepsze zarobki może liczyć.

Codzienne posługiwanie się językiem niemieckim

Opiekunka dla osób starszych powinna posiadać predyspozycje nie tylko zawodowe, ale również osobowościowe. Kiedy ma doświadczenie zawodowe to tym bardziej może liczyć na ciekawe oferty zatrudnienia. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ważne okaże się to, w jakim stopniu opiekunka operuje językiem niemieckim. Jeżeli na przykład ktoś nie ma doświadczenia zawodowego, ale potrafi świetnie porozumiewać się z klientem to na pewno będzie dobrze postrzegany.  Poza tym, rodziny seniorów doceniają opiekunów dobrze porozumiewających się po niemiecku. Mają wtedy pewność, że senior jest pod dobrą opieką i zawsze zostanie wysłuchany. Co zaś jest najistotniejsze dla samych opiekunów, znajomość języka niemieckiego wpływa na to, ile zarobią. Na stronie firmy świadczącej usługi opiekuńcze carework.pl można zapoznać się z tymi wnioskami, i zobaczyć, jakie oferty pracy dla opiekunek z różnym poziomem znajomości języka są dostępne.

Sprawdź również: Praca dla opiekunek w Niemczech

Co musi wiedzieć opiekunka?

Opiekunka na co dzień powinna dokładnie rozumieć seniora, ponieważ musi dowiedzieć się od niego, jakie lekarstwa podawać, co podać do jedzenia, 
czy sprawdzać na bieżąco oczekiwania chorego. Musi też pozostawać w kontakcie z lekarzem, pielęgniarką oraz z rodziną klienta. W związku z tym, opiekunka musi znać nie tylko podstawowe zwroty, ale też nie rzadko operować słownictwem medycznym. Pracownicy firmy CareWork zajmujący się wyjazdami opiekunek za granicę potwierdzają, że znajomość języka niemieckiego jest bardzo ważna, kiedy ktoś liczy na godziwe kontrakty.

Czytany 168 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?