poniedziałek, 02 kwiecień 2018 17:38

Czy praca jako opiekunka w Niemczech bez znajomości języka jest możliwa?

Jeżeli decydujemy się na pracę za granicą to przynajmniej na poziomie podstawowym powinniśmy znać język obcy, którego będziemy używać. Odnosi się to również do pracy opiekunki nad osobami starszymi, tym bardziej, że jest to praca, w której umiejętności komunikacyjne są niezbędne dla sprawowania należytej opieki nad seniorem. Opiekunka musi również porozumiewać się z rodziną pacjenta oraz z lekarzami. A im lepiej zna język niemiecki to na tym lepsze zarobki może liczyć.

Codzienne posługiwanie się językiem niemieckim

Opiekunka dla osób starszych powinna posiadać predyspozycje nie tylko zawodowe, ale również osobowościowe. Kiedy ma doświadczenie zawodowe to tym bardziej może liczyć na ciekawe oferty zatrudnienia. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ważne okaże się to, w jakim stopniu opiekunka operuje językiem niemieckim. Jeżeli na przykład ktoś nie ma doświadczenia zawodowego, ale potrafi świetnie porozumiewać się z klientem to na pewno będzie dobrze postrzegany.  Poza tym, rodziny seniorów doceniają opiekunów dobrze porozumiewających się po niemiecku. Mają wtedy pewność, że senior jest pod dobrą opieką i zawsze zostanie wysłuchany. Co zaś jest najistotniejsze dla samych opiekunów, znajomość języka niemieckiego wpływa na to, ile zarobią. Na stronie firmy świadczącej usługi opiekuńcze carework.pl można zapoznać się z tymi wnioskami, i zobaczyć, jakie oferty pracy dla opiekunek z różnym poziomem znajomości języka są dostępne.

Sprawdź również: Praca dla opiekunek w Niemczech

Co musi wiedzieć opiekunka?

Opiekunka na co dzień powinna dokładnie rozumieć seniora, ponieważ musi dowiedzieć się od niego, jakie lekarstwa podawać, co podać do jedzenia, 
czy sprawdzać na bieżąco oczekiwania chorego. Musi też pozostawać w kontakcie z lekarzem, pielęgniarką oraz z rodziną klienta. W związku z tym, opiekunka musi znać nie tylko podstawowe zwroty, ale też nie rzadko operować słownictwem medycznym. Pracownicy firmy CareWork zajmujący się wyjazdami opiekunek za granicę potwierdzają, że znajomość języka niemieckiego jest bardzo ważna, kiedy ktoś liczy na godziwe kontrakty.

Czytany 301 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.