Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 02 kwiecień 2018 17:38

Czy praca jako opiekunka w Niemczech bez znajomości języka jest możliwa?

Jeżeli decydujemy się na pracę za granicą to przynajmniej na poziomie podstawowym powinniśmy znać język obcy, którego będziemy używać. Odnosi się to również do pracy opiekunki nad osobami starszymi, tym bardziej, że jest to praca, w której umiejętności komunikacyjne są niezbędne dla sprawowania należytej opieki nad seniorem. Opiekunka musi również porozumiewać się z rodziną pacjenta oraz z lekarzami. A im lepiej zna język niemiecki to na tym lepsze zarobki może liczyć.

Codzienne posługiwanie się językiem niemieckim

Opiekunka dla osób starszych powinna posiadać predyspozycje nie tylko zawodowe, ale również osobowościowe. Kiedy ma doświadczenie zawodowe to tym bardziej może liczyć na ciekawe oferty zatrudnienia. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ważne okaże się to, w jakim stopniu opiekunka operuje językiem niemieckim. Jeżeli na przykład ktoś nie ma doświadczenia zawodowego, ale potrafi świetnie porozumiewać się z klientem to na pewno będzie dobrze postrzegany.  Poza tym, rodziny seniorów doceniają opiekunów dobrze porozumiewających się po niemiecku. Mają wtedy pewność, że senior jest pod dobrą opieką i zawsze zostanie wysłuchany. Co zaś jest najistotniejsze dla samych opiekunów, znajomość języka niemieckiego wpływa na to, ile zarobią. Na stronie firmy świadczącej usługi opiekuńcze carework.pl można zapoznać się z tymi wnioskami, i zobaczyć, jakie oferty pracy dla opiekunek z różnym poziomem znajomości języka są dostępne.

Sprawdź również: Praca dla opiekunek w Niemczech

Co musi wiedzieć opiekunka?

Opiekunka na co dzień powinna dokładnie rozumieć seniora, ponieważ musi dowiedzieć się od niego, jakie lekarstwa podawać, co podać do jedzenia, 
czy sprawdzać na bieżąco oczekiwania chorego. Musi też pozostawać w kontakcie z lekarzem, pielęgniarką oraz z rodziną klienta. W związku z tym, opiekunka musi znać nie tylko podstawowe zwroty, ale też nie rzadko operować słownictwem medycznym. Pracownicy firmy CareWork zajmujący się wyjazdami opiekunek za granicę potwierdzają, że znajomość języka niemieckiego jest bardzo ważna, kiedy ktoś liczy na godziwe kontrakty.

Czytany 239 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.