Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 02 kwiecień 2018 15:38

Czy praca jako opiekunka w Niemczech bez znajomości języka jest możliwa?

Jeżeli decydujemy się na pracę za granicą to przynajmniej na poziomie podstawowym powinniśmy znać język obcy, którego będziemy używać. Odnosi się to również do pracy opiekunki nad osobami starszymi, tym bardziej, że jest to praca, w której umiejętności komunikacyjne są niezbędne dla sprawowania należytej opieki nad seniorem. Opiekunka musi również porozumiewać się z rodziną pacjenta oraz z lekarzami. A im lepiej zna język niemiecki to na tym lepsze zarobki może liczyć.

Codzienne posługiwanie się językiem niemieckim

Opiekunka dla osób starszych powinna posiadać predyspozycje nie tylko zawodowe, ale również osobowościowe. Kiedy ma doświadczenie zawodowe to tym bardziej może liczyć na ciekawe oferty zatrudnienia. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ważne okaże się to, w jakim stopniu opiekunka operuje językiem niemieckim. Jeżeli na przykład ktoś nie ma doświadczenia zawodowego, ale potrafi świetnie porozumiewać się z klientem to na pewno będzie dobrze postrzegany.  Poza tym, rodziny seniorów doceniają opiekunów dobrze porozumiewających się po niemiecku. Mają wtedy pewność, że senior jest pod dobrą opieką i zawsze zostanie wysłuchany. Co zaś jest najistotniejsze dla samych opiekunów, znajomość języka niemieckiego wpływa na to, ile zarobią. Na stronie firmy świadczącej usługi opiekuńcze carework.pl można zapoznać się z tymi wnioskami, i zobaczyć, jakie oferty pracy dla opiekunek z różnym poziomem znajomości języka są dostępne.

Sprawdź również: Praca dla opiekunek w Niemczech

Co musi wiedzieć opiekunka?

Opiekunka na co dzień powinna dokładnie rozumieć seniora, ponieważ musi dowiedzieć się od niego, jakie lekarstwa podawać, co podać do jedzenia, 
czy sprawdzać na bieżąco oczekiwania chorego. Musi też pozostawać w kontakcie z lekarzem, pielęgniarką oraz z rodziną klienta. W związku z tym, opiekunka musi znać nie tylko podstawowe zwroty, ale też nie rzadko operować słownictwem medycznym. Pracownicy firmy CareWork zajmujący się wyjazdami opiekunek za granicę potwierdzają, że znajomość języka niemieckiego jest bardzo ważna, kiedy ktoś liczy na godziwe kontrakty.

Czytany 185 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.