Polecane artykuły

 • 1
środa, 31 maj 2017 12:24

Aparaty ortodontyczne i implanty zębowe

Stomatologia to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi usług w Polsce.

Lekarze stomatolodzy zarabiają bardzo dużo pieniędzy, ponieważ ich praca jest bardzo skomplikowana i wymaga solidnego wykształcenia i wyszkolenia w fachu. Ludzie coraz częściej przywiązują wagę do jakości i wyglądu swojego uśmiechu. Warto więc sprawdzić, jakie są dostępne na rynku uzupełnienia luk w uzębieniu. Aparaty ortodontyczne

Aparaty na zęby to bez wątpienia jedna z najczęściej wybieranych opcji przez pacjentów. Służą one nie tylko do prostowania zębów, ale również do ich ściskania, kiedy w jamie ustnej zęby osadzone są zbyt daleko od siebie. Lekarz ortodonta specjalizuje się w tego typu zabiegach. Pierwsza wizyta polega na dokładnym analizie stanu uzębienia. Lekarz zapisuje w kartotece ewentualne ubytki i stan ogólny zdrowia zębów. Bardzo ważne jest dokładne zapytanie go o szczegóły tak, aby nie być zaskoczonym. Kolejna wizyta polega na pobieraniu odlewu szczęki i na dobraniu odpowiedniego rodzaju aparatu. Osoby, które nie chcą mieć w buzi aparatu metalowego, bardzo często decydują się na aparaty porcelanowe, które są jednak o wiele droższe, niż ich metalowe odpowiedniki. Leczenie ortodontyczne trwa do około roku. W trudniejszych przypadkach, kiedy w grę wchodzą dodatkowe zabiegi chirurgiczne, okres ten może się nieznacznie wydłużyć, aż do czasu zagojenia wszelkich ran, jakie mamy w buzi.

Implanty zębowe

Jest to jedna z najnowocześniejszych technik uzupełniania luk w zębach. Każdy, kto doznał wypadku, lub nie przykładał się do dbania o stan zdrowia swoich zębów, zmuszony jest do tego typu zabiegu. Implanty zębowe składają się z dwóch części. Należą do nich implant, czyli śruba stomatologiczna, która umieszczana jest w kości, oraz korona, która po zagojeniu się miejsca, w którym została przytwierdzona śruba, umieszczona zostaje na tym wzmocnieniu. Ceny za tego typu zabiegi są bardzo zróżnicowane. Warto wziąć pod uwagę miejsce, gdzie będzie miał się odbyć zabieg, ponieważ warunki mają istotny wpływ na samopoczucie pacjenta. Należy pamiętać, że jest to operacja, a każda ingerencja w jamę ustną może się nie udać, ponieważ wszczepienie implantu może się nie udać. Implanty zębowe zyskują coraz większa popularność nie tylko wśród gwiazd, którym zależy na pięknym i zdrowym uśmiechu każdego dnia.

Czytany 504 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.