Polecane artykuły

 • 1

środa, 31 maj 2017 10:24

Aparaty ortodontyczne i implanty zębowe

Stomatologia to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi usług w Polsce.

Lekarze stomatolodzy zarabiają bardzo dużo pieniędzy, ponieważ ich praca jest bardzo skomplikowana i wymaga solidnego wykształcenia i wyszkolenia w fachu. Ludzie coraz częściej przywiązują wagę do jakości i wyglądu swojego uśmiechu. Warto więc sprawdzić, jakie są dostępne na rynku uzupełnienia luk w uzębieniu. Aparaty ortodontyczne

Aparaty na zęby to bez wątpienia jedna z najczęściej wybieranych opcji przez pacjentów. Służą one nie tylko do prostowania zębów, ale również do ich ściskania, kiedy w jamie ustnej zęby osadzone są zbyt daleko od siebie. Lekarz ortodonta specjalizuje się w tego typu zabiegach. Pierwsza wizyta polega na dokładnym analizie stanu uzębienia. Lekarz zapisuje w kartotece ewentualne ubytki i stan ogólny zdrowia zębów. Bardzo ważne jest dokładne zapytanie go o szczegóły tak, aby nie być zaskoczonym. Kolejna wizyta polega na pobieraniu odlewu szczęki i na dobraniu odpowiedniego rodzaju aparatu. Osoby, które nie chcą mieć w buzi aparatu metalowego, bardzo często decydują się na aparaty porcelanowe, które są jednak o wiele droższe, niż ich metalowe odpowiedniki. Leczenie ortodontyczne trwa do około roku. W trudniejszych przypadkach, kiedy w grę wchodzą dodatkowe zabiegi chirurgiczne, okres ten może się nieznacznie wydłużyć, aż do czasu zagojenia wszelkich ran, jakie mamy w buzi.

Implanty zębowe

Jest to jedna z najnowocześniejszych technik uzupełniania luk w zębach. Każdy, kto doznał wypadku, lub nie przykładał się do dbania o stan zdrowia swoich zębów, zmuszony jest do tego typu zabiegu. Implanty zębowe składają się z dwóch części. Należą do nich implant, czyli śruba stomatologiczna, która umieszczana jest w kości, oraz korona, która po zagojeniu się miejsca, w którym została przytwierdzona śruba, umieszczona zostaje na tym wzmocnieniu. Ceny za tego typu zabiegi są bardzo zróżnicowane. Warto wziąć pod uwagę miejsce, gdzie będzie miał się odbyć zabieg, ponieważ warunki mają istotny wpływ na samopoczucie pacjenta. Należy pamiętać, że jest to operacja, a każda ingerencja w jamę ustną może się nie udać, ponieważ wszczepienie implantu może się nie udać. Implanty zębowe zyskują coraz większa popularność nie tylko wśród gwiazd, którym zależy na pięknym i zdrowym uśmiechu każdego dnia.

Czytany 434 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?