środa, 31 maj 2017 12:24

Aparaty ortodontyczne i implanty zębowe

Stomatologia to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi usług w Polsce.

Lekarze stomatolodzy zarabiają bardzo dużo pieniędzy, ponieważ ich praca jest bardzo skomplikowana i wymaga solidnego wykształcenia i wyszkolenia w fachu. Ludzie coraz częściej przywiązują wagę do jakości i wyglądu swojego uśmiechu. Warto więc sprawdzić, jakie są dostępne na rynku uzupełnienia luk w uzębieniu. Aparaty ortodontyczne

Aparaty na zęby to bez wątpienia jedna z najczęściej wybieranych opcji przez pacjentów. Służą one nie tylko do prostowania zębów, ale również do ich ściskania, kiedy w jamie ustnej zęby osadzone są zbyt daleko od siebie. Lekarz ortodonta specjalizuje się w tego typu zabiegach. Pierwsza wizyta polega na dokładnym analizie stanu uzębienia. Lekarz zapisuje w kartotece ewentualne ubytki i stan ogólny zdrowia zębów. Bardzo ważne jest dokładne zapytanie go o szczegóły tak, aby nie być zaskoczonym. Kolejna wizyta polega na pobieraniu odlewu szczęki i na dobraniu odpowiedniego rodzaju aparatu. Osoby, które nie chcą mieć w buzi aparatu metalowego, bardzo często decydują się na aparaty porcelanowe, które są jednak o wiele droższe, niż ich metalowe odpowiedniki. Leczenie ortodontyczne trwa do około roku. W trudniejszych przypadkach, kiedy w grę wchodzą dodatkowe zabiegi chirurgiczne, okres ten może się nieznacznie wydłużyć, aż do czasu zagojenia wszelkich ran, jakie mamy w buzi.

Implanty zębowe

Jest to jedna z najnowocześniejszych technik uzupełniania luk w zębach. Każdy, kto doznał wypadku, lub nie przykładał się do dbania o stan zdrowia swoich zębów, zmuszony jest do tego typu zabiegu. Implanty zębowe składają się z dwóch części. Należą do nich implant, czyli śruba stomatologiczna, która umieszczana jest w kości, oraz korona, która po zagojeniu się miejsca, w którym została przytwierdzona śruba, umieszczona zostaje na tym wzmocnieniu. Ceny za tego typu zabiegi są bardzo zróżnicowane. Warto wziąć pod uwagę miejsce, gdzie będzie miał się odbyć zabieg, ponieważ warunki mają istotny wpływ na samopoczucie pacjenta. Należy pamiętać, że jest to operacja, a każda ingerencja w jamę ustną może się nie udać, ponieważ wszczepienie implantu może się nie udać. Implanty zębowe zyskują coraz większa popularność nie tylko wśród gwiazd, którym zależy na pięknym i zdrowym uśmiechu każdego dnia.

Czytany 555 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.