Polecane artykuły

 • 1

środa, 19 sierpień 2015 11:46

Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch™

Laserowe zwężenie pochwy jest nowoczesną i nieinwazyjną metodą skutecznego leczenia Zespołu Relaksacji Pochwy, dedykowaną kobietom jakie doświadczają zmian atroficznych pochwy i sromu. Dolegliwościom nierzadko towarzyszy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Celem zabiegu jest poprawa elastyczności tkanek pochwy poprzez ich obkurczenie, wzmacniając tym samym jej napięcie i jakość seksualnych doznań.

Zespół Luźnej Pochwy – co to takiego?

Spadek napięcia i rozluźnienie mięśni dna miednicy mniejszej, zwany potocznie zespołem „luźnej pochwy” (VRS – Vaginal Rejuvenation Surgery), niemal całkowicie pozbawia satysfakcji seksualnej. Utrata optymalnej struktury pochwy to najczęściej skutek licznych porodów drogami natury oraz procesu starzenia, jaki nie omija również narządów płciowych. W okresie menopauzy przyspiesza go spadek poziomu hormonów i zmiany zanikowe w obrębie pochwy, tj. cieńszy nabłonek czy zanik tkanki tłuszczowej warg sromowych, w wyniku czego pojawiają się dolegliwości typu suchość pochwy, z jakim często współistnieje stan zapalny oraz dyspareunia – spadek wilgotności i nadwrażliwość nabłonka pochwy – tłumaczą eksperci ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski. Typowymi objawami tych zmian jest pieczenie, plamienie kontaktowe oraz świąd. Spadek elastyczność tkanek często jest także powodem pojawienia się żółtawych upławów o dużej zawartości leukocytów oraz ból przy stosunkach płciowych, przez co spada lub całkowicie zanika satysfakcja seksualna.

Dlaczego MonaLisa Touch™?

Laser MonaLisa Touch™ jest nowoczesną propozycją dostosowaną do zapotrzebowania pacjentek na zabiegi rekonstrukcyjne ginekologii estetycznej zwłaszcza tych pań, które zmagają się z następstwami utraty funkcji narządów płciowych. Laser jest ponadto pierwszą, nieinwazyjną alternatywą dla innych zabiegów mających na celu obkurczanie pochwy, które dotychczas wiązały się z koniecznością długiej rekonwalescencji oraz były obciążone ryzykiem powikłań zabiegów z zakresu chirurgii ginekologicznej. Na rynku dostępnych jest kilka procedur umożliwiających leczenie zespołu „luźnej pochwy”, by wymienić metody behawioralne z ćwiczeniami mięśni Kegla, terapie farmakologiczne i kuracje hormonalne oraz w dalszym ciągu przeprowadzane zabiegi operacyjne. Żadna jednak z tych procedur nie jest tak skuteczna i bezpieczna, jak zabieg wykonywany laserem i co istotne – nie wiąże się z okresem długiej rekonwalescencji – przekonują specjaliści kliniki ginekologii estetycznej.

Przebieg procedury i jej zalety

Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch™ to precyzyjna procedura zmniejszenia jej obwodu dzięki zastosowaniu innowacyjnej energii lasera CO2 i specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Za jej pośrednictwem, emitowana wiązka stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej, inicjując procesy remodelingu i neokolagenezy, co skutkuje odmłodzeniem obszaru oraz zwiększeniem jego elastyczności i napięcia. Laser aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. W efekcie zwęża się jej obwód (staje się ciaśniejsza), a to ma kluczowe znacznie dla poprawy doznań seksualnych. Zabieg leczy również objawy oraz dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dzięki odbudowie błony śluzowej i rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy. Wzrasta również poziom nawilżenia tkanek, co ma korzystny wpływ na jakość relacji i komfort życia kobiety.

Zabieg MonaLisa Touch dostępny w Klinikach Ziemlewski - http://www.klinikiziemlewski.pl/cennik/nowosci/342-nietrzymanie-moczu-i-luznosc-pochwy-mozna-wyleczyc-laserem

Czytany 1235 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media