Polecane artykuły

 • 1

środa, 19 sierpień 2015 11:46

Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch™

Laserowe zwężenie pochwy jest nowoczesną i nieinwazyjną metodą skutecznego leczenia Zespołu Relaksacji Pochwy, dedykowaną kobietom jakie doświadczają zmian atroficznych pochwy i sromu. Dolegliwościom nierzadko towarzyszy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Celem zabiegu jest poprawa elastyczności tkanek pochwy poprzez ich obkurczenie, wzmacniając tym samym jej napięcie i jakość seksualnych doznań.

Zespół Luźnej Pochwy – co to takiego?

Spadek napięcia i rozluźnienie mięśni dna miednicy mniejszej, zwany potocznie zespołem „luźnej pochwy” (VRS – Vaginal Rejuvenation Surgery), niemal całkowicie pozbawia satysfakcji seksualnej. Utrata optymalnej struktury pochwy to najczęściej skutek licznych porodów drogami natury oraz procesu starzenia, jaki nie omija również narządów płciowych. W okresie menopauzy przyspiesza go spadek poziomu hormonów i zmiany zanikowe w obrębie pochwy, tj. cieńszy nabłonek czy zanik tkanki tłuszczowej warg sromowych, w wyniku czego pojawiają się dolegliwości typu suchość pochwy, z jakim często współistnieje stan zapalny oraz dyspareunia – spadek wilgotności i nadwrażliwość nabłonka pochwy – tłumaczą eksperci ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski. Typowymi objawami tych zmian jest pieczenie, plamienie kontaktowe oraz świąd. Spadek elastyczność tkanek często jest także powodem pojawienia się żółtawych upławów o dużej zawartości leukocytów oraz ból przy stosunkach płciowych, przez co spada lub całkowicie zanika satysfakcja seksualna.

Dlaczego MonaLisa Touch™?

Laser MonaLisa Touch™ jest nowoczesną propozycją dostosowaną do zapotrzebowania pacjentek na zabiegi rekonstrukcyjne ginekologii estetycznej zwłaszcza tych pań, które zmagają się z następstwami utraty funkcji narządów płciowych. Laser jest ponadto pierwszą, nieinwazyjną alternatywą dla innych zabiegów mających na celu obkurczanie pochwy, które dotychczas wiązały się z koniecznością długiej rekonwalescencji oraz były obciążone ryzykiem powikłań zabiegów z zakresu chirurgii ginekologicznej. Na rynku dostępnych jest kilka procedur umożliwiających leczenie zespołu „luźnej pochwy”, by wymienić metody behawioralne z ćwiczeniami mięśni Kegla, terapie farmakologiczne i kuracje hormonalne oraz w dalszym ciągu przeprowadzane zabiegi operacyjne. Żadna jednak z tych procedur nie jest tak skuteczna i bezpieczna, jak zabieg wykonywany laserem i co istotne – nie wiąże się z okresem długiej rekonwalescencji – przekonują specjaliści kliniki ginekologii estetycznej.

Przebieg procedury i jej zalety

Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch™ to precyzyjna procedura zmniejszenia jej obwodu dzięki zastosowaniu innowacyjnej energii lasera CO2 i specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Za jej pośrednictwem, emitowana wiązka stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej, inicjując procesy remodelingu i neokolagenezy, co skutkuje odmłodzeniem obszaru oraz zwiększeniem jego elastyczności i napięcia. Laser aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. W efekcie zwęża się jej obwód (staje się ciaśniejsza), a to ma kluczowe znacznie dla poprawy doznań seksualnych. Zabieg leczy również objawy oraz dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dzięki odbudowie błony śluzowej i rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy. Wzrasta również poziom nawilżenia tkanek, co ma korzystny wpływ na jakość relacji i komfort życia kobiety.

Zabieg MonaLisa Touch dostępny w Klinikach Ziemlewski - http://www.klinikiziemlewski.pl/cennik/nowosci/342-nietrzymanie-moczu-i-luznosc-pochwy-mozna-wyleczyc-laserem

Czytany 1218 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Media