Polecane artykuły

 • 1
środa, 19 sierpień 2015 13:46

Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch™

Laserowe zwężenie pochwy jest nowoczesną i nieinwazyjną metodą skutecznego leczenia Zespołu Relaksacji Pochwy, dedykowaną kobietom jakie doświadczają zmian atroficznych pochwy i sromu. Dolegliwościom nierzadko towarzyszy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Celem zabiegu jest poprawa elastyczności tkanek pochwy poprzez ich obkurczenie, wzmacniając tym samym jej napięcie i jakość seksualnych doznań.

Zespół Luźnej Pochwy – co to takiego?

Spadek napięcia i rozluźnienie mięśni dna miednicy mniejszej, zwany potocznie zespołem „luźnej pochwy” (VRS – Vaginal Rejuvenation Surgery), niemal całkowicie pozbawia satysfakcji seksualnej. Utrata optymalnej struktury pochwy to najczęściej skutek licznych porodów drogami natury oraz procesu starzenia, jaki nie omija również narządów płciowych. W okresie menopauzy przyspiesza go spadek poziomu hormonów i zmiany zanikowe w obrębie pochwy, tj. cieńszy nabłonek czy zanik tkanki tłuszczowej warg sromowych, w wyniku czego pojawiają się dolegliwości typu suchość pochwy, z jakim często współistnieje stan zapalny oraz dyspareunia – spadek wilgotności i nadwrażliwość nabłonka pochwy – tłumaczą eksperci ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski. Typowymi objawami tych zmian jest pieczenie, plamienie kontaktowe oraz świąd. Spadek elastyczność tkanek często jest także powodem pojawienia się żółtawych upławów o dużej zawartości leukocytów oraz ból przy stosunkach płciowych, przez co spada lub całkowicie zanika satysfakcja seksualna.

Dlaczego MonaLisa Touch™?

Laser MonaLisa Touch™ jest nowoczesną propozycją dostosowaną do zapotrzebowania pacjentek na zabiegi rekonstrukcyjne ginekologii estetycznej zwłaszcza tych pań, które zmagają się z następstwami utraty funkcji narządów płciowych. Laser jest ponadto pierwszą, nieinwazyjną alternatywą dla innych zabiegów mających na celu obkurczanie pochwy, które dotychczas wiązały się z koniecznością długiej rekonwalescencji oraz były obciążone ryzykiem powikłań zabiegów z zakresu chirurgii ginekologicznej. Na rynku dostępnych jest kilka procedur umożliwiających leczenie zespołu „luźnej pochwy”, by wymienić metody behawioralne z ćwiczeniami mięśni Kegla, terapie farmakologiczne i kuracje hormonalne oraz w dalszym ciągu przeprowadzane zabiegi operacyjne. Żadna jednak z tych procedur nie jest tak skuteczna i bezpieczna, jak zabieg wykonywany laserem i co istotne – nie wiąże się z okresem długiej rekonwalescencji – przekonują specjaliści kliniki ginekologii estetycznej.

Przebieg procedury i jej zalety

Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch™ to precyzyjna procedura zmniejszenia jej obwodu dzięki zastosowaniu innowacyjnej energii lasera CO2 i specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Za jej pośrednictwem, emitowana wiązka stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej, inicjując procesy remodelingu i neokolagenezy, co skutkuje odmłodzeniem obszaru oraz zwiększeniem jego elastyczności i napięcia. Laser aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. W efekcie zwęża się jej obwód (staje się ciaśniejsza), a to ma kluczowe znacznie dla poprawy doznań seksualnych. Zabieg leczy również objawy oraz dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dzięki odbudowie błony śluzowej i rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy. Wzrasta również poziom nawilżenia tkanek, co ma korzystny wpływ na jakość relacji i komfort życia kobiety.

Zabieg MonaLisa Touch dostępny w Klinikach Ziemlewski - http://www.klinikiziemlewski.pl/cennik/nowosci/342-nietrzymanie-moczu-i-luznosc-pochwy-mozna-wyleczyc-laserem

Czytany 1319 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Media