Polecane artykuły

 • 1

środa, 19 sierpień 2015 13:46

Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch™

Laserowe zwężenie pochwy jest nowoczesną i nieinwazyjną metodą skutecznego leczenia Zespołu Relaksacji Pochwy, dedykowaną kobietom jakie doświadczają zmian atroficznych pochwy i sromu. Dolegliwościom nierzadko towarzyszy wysiłkowe nietrzymanie moczu. Celem zabiegu jest poprawa elastyczności tkanek pochwy poprzez ich obkurczenie, wzmacniając tym samym jej napięcie i jakość seksualnych doznań.

Zespół Luźnej Pochwy – co to takiego?

Spadek napięcia i rozluźnienie mięśni dna miednicy mniejszej, zwany potocznie zespołem „luźnej pochwy” (VRS – Vaginal Rejuvenation Surgery), niemal całkowicie pozbawia satysfakcji seksualnej. Utrata optymalnej struktury pochwy to najczęściej skutek licznych porodów drogami natury oraz procesu starzenia, jaki nie omija również narządów płciowych. W okresie menopauzy przyspiesza go spadek poziomu hormonów i zmiany zanikowe w obrębie pochwy, tj. cieńszy nabłonek czy zanik tkanki tłuszczowej warg sromowych, w wyniku czego pojawiają się dolegliwości typu suchość pochwy, z jakim często współistnieje stan zapalny oraz dyspareunia – spadek wilgotności i nadwrażliwość nabłonka pochwy – tłumaczą eksperci ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski. Typowymi objawami tych zmian jest pieczenie, plamienie kontaktowe oraz świąd. Spadek elastyczność tkanek często jest także powodem pojawienia się żółtawych upławów o dużej zawartości leukocytów oraz ból przy stosunkach płciowych, przez co spada lub całkowicie zanika satysfakcja seksualna.

Dlaczego MonaLisa Touch™?

Laser MonaLisa Touch™ jest nowoczesną propozycją dostosowaną do zapotrzebowania pacjentek na zabiegi rekonstrukcyjne ginekologii estetycznej zwłaszcza tych pań, które zmagają się z następstwami utraty funkcji narządów płciowych. Laser jest ponadto pierwszą, nieinwazyjną alternatywą dla innych zabiegów mających na celu obkurczanie pochwy, które dotychczas wiązały się z koniecznością długiej rekonwalescencji oraz były obciążone ryzykiem powikłań zabiegów z zakresu chirurgii ginekologicznej. Na rynku dostępnych jest kilka procedur umożliwiających leczenie zespołu „luźnej pochwy”, by wymienić metody behawioralne z ćwiczeniami mięśni Kegla, terapie farmakologiczne i kuracje hormonalne oraz w dalszym ciągu przeprowadzane zabiegi operacyjne. Żadna jednak z tych procedur nie jest tak skuteczna i bezpieczna, jak zabieg wykonywany laserem i co istotne – nie wiąże się z okresem długiej rekonwalescencji – przekonują specjaliści kliniki ginekologii estetycznej.

Przebieg procedury i jej zalety

Laserowe obkurczanie pochwy MonaLisa Touch™ to precyzyjna procedura zmniejszenia jej obwodu dzięki zastosowaniu innowacyjnej energii lasera CO2 i specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Za jej pośrednictwem, emitowana wiązka stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej, inicjując procesy remodelingu i neokolagenezy, co skutkuje odmłodzeniem obszaru oraz zwiększeniem jego elastyczności i napięcia. Laser aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. W efekcie zwęża się jej obwód (staje się ciaśniejsza), a to ma kluczowe znacznie dla poprawy doznań seksualnych. Zabieg leczy również objawy oraz dolegliwości związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dzięki odbudowie błony śluzowej i rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy. Wzrasta również poziom nawilżenia tkanek, co ma korzystny wpływ na jakość relacji i komfort życia kobiety.

Zabieg MonaLisa Touch dostępny w Klinikach Ziemlewski - http://www.klinikiziemlewski.pl/cennik/nowosci/342-nietrzymanie-moczu-i-luznosc-pochwy-mozna-wyleczyc-laserem

Czytany 1283 razy

Artykuły powiązane

 • Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód? Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód?

  Jedną z przyczyn pojawienia się problemu ze sztywnością mięśni może być choroba tkanki łącznej o podłożu zapalnym. Polimialgia reumatyczna jest schorzeniem układowym na której obecność mogą wskazywać poranne bóle i sztywność mięśni, zapalenie stawów czy pojawienie się obrzęku stóp i rąk.

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

Media