Polecane artykuły

 • 1
środa, 14 marzec 2018 12:08

Laserowa korekcja oczu – fakty i mity

Laserowa korekcja wzroku jest szansą dla osób, które chcą ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Czasami wada wzroku uniemożliwia uprawianie sportu. Dzięki zabiegowi można porzucić okulary i soczewki kontaktowe. Wielu osobom doda to pewności siebie w kontaktach z innymi ludźmi. Często nie decydujemy się na zabieg z powodu niewiedzy na temat laserowej korekcji wzroku. Najwyższy czas obalić mity i przedstawić fakty.


Laserowa korekcja oczu jest bezpieczna dla zdrowia

 

Oko jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała. W naszej świadomości wciąż zabieg jest uważany za niebezpieczny. Nic bardziej mylnego! Usunięcie wady wzroku za pomocą lasera to standardowy zabieg, który każdy profesjonalny lekarz potrafi wykonać bez problemu. Wybór odpowiedniej kliniki zmniejsza ryzyko do minimum.

Tylko dorośli mogą poddać się zabiegowi

Jest to prawda. Jednym z ograniczeń w przypadku chęci wykonania korekcji laserowej oczu jest wiek pacjenta, który musi mieć minimum 20 lat. Jest to związane z koniecznością ustabilizowania wady wzroku. Jeżeli w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem wada postępowała, prawdopodobnie będzie postępować nadal i nie można liczyć na odzyskanie ostrości widzenia na całe życie.

Występują przeciwwskazania do zabiegu

Nie wszyscy mogą poddać się laserowej korekcji wzroku. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza dogłębny wywiad, by zminimalizować ryzyko. Do głównych przeciwwskazań należą: szybki postęp wady w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem, zapalne schorzenia oczu, zaburzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy, zaćma, jaskra, rozrusznik serca, ciąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne, skłonność do tworzenia się bliznowców.

Wada wzroku nigdy nie powróci

Celem operacji jest trwała korekcja wady wzroku, jednak w wyjątkowych sytuacjach ostrość wzroku nie utrzymuje się na całe życie. Dlatego bardzo ważne jest, aby wada wzroku była stabilna przez minimum rok przed zabiegiem. Wówczas laserowa korekcja wzroku nie musi być powtarzana do końca życia.

Zabieg laserowej korekcji oczu jest bezbolesny

Laserowa korekcja oczu jest bezpiecznym zabiegiem. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu. Pacjent podczas operacji może czuć dyskomfort, jak podczas dotyku gałki ocznej, jednak nie powoduje ona bólu.

Problem z prowadzeniem samochodu

Po zabiegu pacjenci przeważnie nie mają żadnych problemów z ostrością widzenia, jednak zdarza się, że u niektórych może nastąpić pogorszenie kontrastu widzenia. Może powodować to trudności w prowadzeniu pojazdów. Takie utrudnienia są przejściowe i szybko mijają.

Więcej na: voigtmedica.pl

 

Czytany 480 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.