Polecane artykuły

 • 1

środa, 14 marzec 2018 11:08

Laserowa korekcja oczu – fakty i mity

Laserowa korekcja wzroku jest szansą dla osób, które chcą ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Czasami wada wzroku uniemożliwia uprawianie sportu. Dzięki zabiegowi można porzucić okulary i soczewki kontaktowe. Wielu osobom doda to pewności siebie w kontaktach z innymi ludźmi. Często nie decydujemy się na zabieg z powodu niewiedzy na temat laserowej korekcji wzroku. Najwyższy czas obalić mity i przedstawić fakty.


Laserowa korekcja oczu jest bezpieczna dla zdrowia

 

Oko jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała. W naszej świadomości wciąż zabieg jest uważany za niebezpieczny. Nic bardziej mylnego! Usunięcie wady wzroku za pomocą lasera to standardowy zabieg, który każdy profesjonalny lekarz potrafi wykonać bez problemu. Wybór odpowiedniej kliniki zmniejsza ryzyko do minimum.

Tylko dorośli mogą poddać się zabiegowi

Jest to prawda. Jednym z ograniczeń w przypadku chęci wykonania korekcji laserowej oczu jest wiek pacjenta, który musi mieć minimum 20 lat. Jest to związane z koniecznością ustabilizowania wady wzroku. Jeżeli w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem wada postępowała, prawdopodobnie będzie postępować nadal i nie można liczyć na odzyskanie ostrości widzenia na całe życie.

Występują przeciwwskazania do zabiegu

Nie wszyscy mogą poddać się laserowej korekcji wzroku. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza dogłębny wywiad, by zminimalizować ryzyko. Do głównych przeciwwskazań należą: szybki postęp wady w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem, zapalne schorzenia oczu, zaburzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy, zaćma, jaskra, rozrusznik serca, ciąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne, skłonność do tworzenia się bliznowców.

Wada wzroku nigdy nie powróci

Celem operacji jest trwała korekcja wady wzroku, jednak w wyjątkowych sytuacjach ostrość wzroku nie utrzymuje się na całe życie. Dlatego bardzo ważne jest, aby wada wzroku była stabilna przez minimum rok przed zabiegiem. Wówczas laserowa korekcja wzroku nie musi być powtarzana do końca życia.

Zabieg laserowej korekcji oczu jest bezbolesny

Laserowa korekcja oczu jest bezpiecznym zabiegiem. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu. Pacjent podczas operacji może czuć dyskomfort, jak podczas dotyku gałki ocznej, jednak nie powoduje ona bólu.

Problem z prowadzeniem samochodu

Po zabiegu pacjenci przeważnie nie mają żadnych problemów z ostrością widzenia, jednak zdarza się, że u niektórych może nastąpić pogorszenie kontrastu widzenia. Może powodować to trudności w prowadzeniu pojazdów. Takie utrudnienia są przejściowe i szybko mijają.

Więcej na: voigtmedica.pl

 

Czytany 217 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?