Polecane artykuły

 • 1

środa, 14 marzec 2018 11:08

Laserowa korekcja oczu – fakty i mity

Laserowa korekcja wzroku jest szansą dla osób, które chcą ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Czasami wada wzroku uniemożliwia uprawianie sportu. Dzięki zabiegowi można porzucić okulary i soczewki kontaktowe. Wielu osobom doda to pewności siebie w kontaktach z innymi ludźmi. Często nie decydujemy się na zabieg z powodu niewiedzy na temat laserowej korekcji wzroku. Najwyższy czas obalić mity i przedstawić fakty.


Laserowa korekcja oczu jest bezpieczna dla zdrowia

 

Oko jest bardzo wrażliwą częścią naszego ciała. W naszej świadomości wciąż zabieg jest uważany za niebezpieczny. Nic bardziej mylnego! Usunięcie wady wzroku za pomocą lasera to standardowy zabieg, który każdy profesjonalny lekarz potrafi wykonać bez problemu. Wybór odpowiedniej kliniki zmniejsza ryzyko do minimum.

Tylko dorośli mogą poddać się zabiegowi

Jest to prawda. Jednym z ograniczeń w przypadku chęci wykonania korekcji laserowej oczu jest wiek pacjenta, który musi mieć minimum 20 lat. Jest to związane z koniecznością ustabilizowania wady wzroku. Jeżeli w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem wada postępowała, prawdopodobnie będzie postępować nadal i nie można liczyć na odzyskanie ostrości widzenia na całe życie.

Występują przeciwwskazania do zabiegu

Nie wszyscy mogą poddać się laserowej korekcji wzroku. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza dogłębny wywiad, by zminimalizować ryzyko. Do głównych przeciwwskazań należą: szybki postęp wady w ciągu ostatniego roku przed zabiegiem, zapalne schorzenia oczu, zaburzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy, zaćma, jaskra, rozrusznik serca, ciąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne, skłonność do tworzenia się bliznowców.

Wada wzroku nigdy nie powróci

Celem operacji jest trwała korekcja wady wzroku, jednak w wyjątkowych sytuacjach ostrość wzroku nie utrzymuje się na całe życie. Dlatego bardzo ważne jest, aby wada wzroku była stabilna przez minimum rok przed zabiegiem. Wówczas laserowa korekcja wzroku nie musi być powtarzana do końca życia.

Zabieg laserowej korekcji oczu jest bezbolesny

Laserowa korekcja oczu jest bezpiecznym zabiegiem. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu. Pacjent podczas operacji może czuć dyskomfort, jak podczas dotyku gałki ocznej, jednak nie powoduje ona bólu.

Problem z prowadzeniem samochodu

Po zabiegu pacjenci przeważnie nie mają żadnych problemów z ostrością widzenia, jednak zdarza się, że u niektórych może nastąpić pogorszenie kontrastu widzenia. Może powodować to trudności w prowadzeniu pojazdów. Takie utrudnienia są przejściowe i szybko mijają.

Więcej na: voigtmedica.pl

 

Czytany 253 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.