Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 28 marzec 2017 11:14

Jak wybrać odpowiednie suplementy diety z luteiną?

Rynek produktów oferujących luteinę jest bardzo szeroki i wciąż się rozrasta. Wynika to z ogromnego zapotrzebowania na luteinę wśród konsumentów. Niestety organizm ludzki nie wytwarza luteiny, dlatego należy ją dostarczyć wraz z dietą lub w postaci suplementacji. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Dlaczego luteina jest tak ważna?

Luteina to żółty barwnik ksantofilowy, który odgrywa istotną rolę w naszym organizmie - działa jak naturalny filtr chroniący oko przed promieniowaniem UVA i UVB. Pogarszający się wzrok to proces fizjologiczny, który wynika m.in. z utraty akomodacji, starzeniu się ulega soczewka oka, co w bezpośredni sposób wpływa na ostrość widzenia. Chociaż to naturalna „kolej rzeczy”, można wspomóc swój organizm w walce poprzez odpowiednią dietę i suplementację.

Wzrok starzeje się z wiekiem, dlatego warto zadbać o zdrowie naszych oczu po 40-stym roku życia. Zaleca się zdrowy styl życia i przyjmowanie preparatów z luteiną i zeaksantyną (przeciwutleniacze), kwasami omega-3, witaminami (A i E) i minerałami (selen, cynk).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie suplementów diety z luteina?

1) Ilość luteiny – w tym przypadku „więcej” nie oznacza „lepiej”. Optymalna dawka luteiny, która ulega wchłanianiu to ok. 10 mg
2) Sama luteina nie wystarczy - wchłanianie luteiny uzależnione jest od odpowiedniej ilości zeaksantyny. Idealna proporcja tych składników wynosi 5:1
3) Bogactwo składników – należy zwrócić uwagę na to, aby produkt był wysoko wartościowy, bogaty w składniki np. w kwasy Omega 3 (EPA, DHA), witaminę C, witaminę E, cynk
4) Wygoda stosowania – zbyt duże kapsułki są niekomfortowe do połknięcia, ważne aby kapsułka była mała i łatwa do połknięcia

Odpowiednia suplementacja

Warto także wprowadzić suplementację diety - bogatą w witaminy rozpuszczalne  w tłuszczach oraz karotenoidy (luteinę  i zeaksantynę).

Idealne połączenie luteiny i zeaksantyny to proporcje 5:1. Takie połączenie zawiera Lutezan Omega 3. To suplement diety, który oprócz specjalnie dobranej kompozycji karotenoidów (luteiny i zeaksantyny), zawiera witaminy oraz minerały ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, w tym również narządu wzroku.

Lutezan Omega 3 teraz jest dostępny również  w większym opakowaniu - 60 kaps.!

Dystrybutor: Adamed Consumer Healthcare S.A.

Cena*: opakowanie 30 kaps. ok. 25 zł, 60 kaps. ok. 34 zł

Skład Lutezan Omega 3, to:

-Luteina i zeaksantyna, które są ważnymi karotenoidami wchodzącymi w skład barwnika plamki żółtej,
-Niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy Omega 3 (EPA i DHA) występujące w siatkówce oka. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia (korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 250 mg DHA dziennie),
-Witamina C, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym i w regeneracji zredukowanej formy witaminy E oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
-Witamina E, która pomaga w ochronie komórek przed niszczącym działaniem wolnych rodników tlenowych,
-Cynk pomagający w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym,
-Selen wspomagający procesy antyoksydacyjne w komórkach,
-Miedź, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Czytany 500 razy

Artykuły powiązane

 • Oczy gotowe na wakacje Oczy gotowe na wakacje

  Jesteś sympatykiem sportów wodnych, czy preferujesz spacery po górach? Spędzasz wakacje towarzysko i aktywnie, czy wolisz spokój i wyciszenie?

 • Plastry pod oczy, które odmładzają. Plastry pod oczy, które odmładzają.

  INVEO HYALURON SHOT działa natychmiastowo! Już od pierwszej aplikacji daje efekt gładszej i młodszej skóry wokół oczu. Jak po profesjonalnym zabiegu w salonie kosmetycznym! INVEO HYALURON SHOT działa długofalowo! Regularne aplikacje dwa razy w tygodniu przez półtora miesiąca skracają zmarszczki o 14% i zmniejszają ich liczbę o 38%.

 • Dobre kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu Dobre kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu

  Skóra okolicy oczu starzeje się najszybciej. Cienka, delikatna, często wrażliwa, szybko traci jędrność i elastyczność, spada poziom jej nawilżenia. Zmagamy się ze zmarszczkami i cieniami pod oczami. Nie ma rady. Trzeba sięgać po dobre kosmetyki do pielęgnacji okolic oczu.

 • Świetlik dobry na wszystko Świetlik dobry na wszystko

  Jak pielęgnować skórę wokół oczu? Jakich używać kosmetyków? Dlaczego świetlik tak dobrze radzi sobie z problemami tej partii twarzy?

 • Swędzenie oczu - o czym może świadczyć i jak sobie z nim poradzić? Swędzenie oczu - o czym może świadczyć i jak sobie z nim poradzić?

  Swędzenie oczu może być objawem alergii lub podrażnienia wywołanego, np. nieprawidłową pielęgnacją soczewek kontaktowych. Nieprzyjemny świąd, w przypadku alergii, zwykle łagodzi unikanie uczulającego czynnika, zastosowanie kropli z lekiem przeciwalergicznym, a w lekkich podrażnieniach - zimny kompres na oczy.