Jak przygotować skórę do nawilżenia?
Pierwszym krokiem w pielęgnacji skóry, po ekspozycji na słońce, jest odpowiednie jej oczyszczenie. Letni prysznic, najlepiej bez użycia mydła, jest niezbędny do zmycia soli morskiej, piasku oraz resztek kremu z filtrem, które mogły zatkać pory. Dopiero, na tak przygotowaną skórę, można nanosić balsamy i kremy, które będą znacznie skuteczniej działały.
Kluczowe składniki w kosmetykach po opalaniu
Wysokiej jakości kosmetyki po opalaniu, powinny zawierać składniki aktywne takie jak alantoina, gliceryna, d - panthenol oraz ekstrakty z aloesu, czy woda termalna. Te substancje mają właściwości łagodzące, nawilżające i regenerujące. Warto również, szukać produktów z witaminami A, E i C, które są silnymi przeciwutleniaczami i chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Dodatkowe składniki i ich działanie
Nie można zapomnieć o innych ważnych składnikach, takich jak mocznik, lipidy, aminokwasy czy kwas hialuronowy, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Kwas hialuronowy, jest szczególnie cenny ze względu na swoją zdolność do "wychwytywania" wody i jej magazynowania w skórze.
Kiedy i jak nakładać balsamy i kremy?
Nakładanie balsamów i kremów po opalaniu, nie powinno odbywać się natychmiast po zejściu ze słońca, ale po dokładnym oczyszczeniu skóry. Należy również pamiętać, żeby nie nakładać zbyt grubych warstw kosmetyku, gdyż skóra może wchłonąć tylko ograniczoną ilość składników aktywnych. Idealnym momentem na aplikację balsamów jest wieczór, kiedy skóra regeneruje się najintensywniej.
Pielęgnacja skóry po opalaniu jest niezbędna do zachowania jej zdrowia, urody i młodości. Stosując odpowiednie kosmetyki i przestrzegając zasad prawidłowego ich użytkowania, możemy znacząco zmniejszyć negatywne skutki opalania. Nie zapominajmy również, o odpowiednim nawodnieniu od wewnątrz, pijąc 1,5 do 2 litrów wody dziennie, co dodatkowo wspomoże nawilżenie skóry i ogólny stan zdrowia.