Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 25 wrzesień 2018 15:27

Zestawy do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Profesjonalny i skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej to składowa wielu elementów, które muszą ze sobą całkowicie współgrać. To wypadkowa doświadczenia, umiejętności, cierpliwości, podejścia do klienta i maksymalnie profesjonalnego sprzętu.

Dobrym przykładem, obrazującym jak istotne jest skompletowanie narzędzi są zabiegi z zakresu osocza bogatopłytkowego. W przypadku wyboru niezbędnych elementów zestawu przychodzą do nas profesjonalne hurtownie, oferujące gotowe już zestawy, minimalizujące tym samym ryzyko ominięcia jakiegoś istotnego elementu.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

By uzmysłowić sobie czym jest osocze bogatopłytkowe zacznijmy od krótkiej charakterystyki naszej krwi. Składa się ona z płynnego osocza, leukocytów, trombocytów i erytrocytów. By rozdzielić te składowe należy je dokładnie odwirować. Pod mianem „bogatipłytkowości” mamy na myśli połączenie osocza z leukocytami i płytkami krwi. To one wstrzykiwane są w skórę pacjenta, tak aby uzyskać naturalny efekt liftingu. Tak odwirowana krew ma dużo większe stężenie płytek, dzięki czemu wystarczy już jej niewielka ilość, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty po zabiegu. Krótko mówiąc – nasza krew może pomóc w zatrzymaniu czasu.

Zestaw do osocza bogatopłytkowego – co zawiera?

Zestawy do osocza bogatopłytkowego składają się z kilku elementów. W przypadku tak tworzonego zabiegu ważne jest, aby każdy z nich sprowadzony był z wiarygodnego źródła. Dobrym przykładem hurtowni, zapewniającej tak skrojony zestaw do osocza jest https://cosmed24.pl/produkt/zestaw-do-osocza-bogatoplytkowego/.

 

W profesjonalnie przygotowanych zestawach znajdziemy zatem:

 • ·    wyspecjalizowane probówki
 • ·    igły motylkowe z tzw. wężykiem
 • ·    igły tradycyjne o różnych szerokościach
 • ·    strzykawki

Wirówki do osocza – jakie wybrać?

Ważne jest też, aby przed wprowadzeniem zabiegu do swojej oferty, zakupić dobrej jakości wirówki do osocza. Odpowiednia wirówka powinna posiadać optymalny kąt i prędkość wirowania. To tam wędrują próbki z krwią, dlatego ostrożnie decydujmy się na ten zakup. Ze względu na najlepszy kąt, a co za tym idzie, największą efektywność wirowania, zaleca się zakup wirówek umożliwiających układanie fiolek z krwią w sposób horyzontalny. Najoptymalniejszą prędkością wirowania jest ok 2,5 tysiąca, dlatego uwzględniajmy urządzenia potrafiące osiągać taką, minimalną prędkość. Czas wirowania jest ustawiany własnoręcznie, w zależności od rodzaju wybranej wirówki. Średni czas oscyluje w granicach 15 minut, w zależnośc od ilości obrotów i mocy wybranej maszyny.

Czytany 288 razy

Artykuły powiązane

 • Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech

  Poczciwe kremy i tradycyjne masaże? Nie tylko! Choć w drogeriach nadal można znaleźć mniej więcej takie same środki na cellulit i blizny, jak kilkanaście lat temu, to w gabinetach medycyny estetycznej wszystko zmienia się w błyskawicznym tempie. Przeczytaj o laserze frakcyjnym CO2 i innych!

 • Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu

  Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, jak zrzucić swoje zbędne kilogramy? Chcesz zawalczyć o własną sylwetkę jednak nie masz pojęcia, w jaki sposób tego dokonać? Jeśli tak to doskonale się składa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na jego łamach dowiesz się większej ilości informacji niezbędnych do zrealizowania zamierzonych efektów.

 • Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg? Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg?

   Przedłużanie rzęs staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Jego efekty w porównaniu z użyciem tradycyjnej maskary czy domowym przyklejaniem kępek nie mają sobie równych.

 • Gotowa na sylwestra Gotowa na sylwestra

  Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz się jak prawdziwa królowa balu. Nawet, jeśli zaczniesz się szykować za pięć dwunasta.

 • Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy

  Szczoteczki soniczne to w ostatnich latach jedno z największych odkryć w kosmetycznym świecie. Rozwój nowych technologii zaowocował ogromną wręcz rewolucją w kwestiach związanych z pielęgnacją i oczyszczaniem skóry naszej twarzy. Największym uznaniem cieszą się soniczne gadżety szwedzkiej marki Foreo.