wtorek, 25 wrzesień 2018 15:27

Zestawy do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Profesjonalny i skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej to składowa wielu elementów, które muszą ze sobą całkowicie współgrać. To wypadkowa doświadczenia, umiejętności, cierpliwości, podejścia do klienta i maksymalnie profesjonalnego sprzętu.

Dobrym przykładem, obrazującym jak istotne jest skompletowanie narzędzi są zabiegi z zakresu osocza bogatopłytkowego. W przypadku wyboru niezbędnych elementów zestawu przychodzą do nas profesjonalne hurtownie, oferujące gotowe już zestawy, minimalizujące tym samym ryzyko ominięcia jakiegoś istotnego elementu.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

By uzmysłowić sobie czym jest osocze bogatopłytkowe zacznijmy od krótkiej charakterystyki naszej krwi. Składa się ona z płynnego osocza, leukocytów, trombocytów i erytrocytów. By rozdzielić te składowe należy je dokładnie odwirować. Pod mianem „bogatipłytkowości” mamy na myśli połączenie osocza z leukocytami i płytkami krwi. To one wstrzykiwane są w skórę pacjenta, tak aby uzyskać naturalny efekt liftingu. Tak odwirowana krew ma dużo większe stężenie płytek, dzięki czemu wystarczy już jej niewielka ilość, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty po zabiegu. Krótko mówiąc – nasza krew może pomóc w zatrzymaniu czasu.

Zestaw do osocza bogatopłytkowego – co zawiera?

Zestawy do osocza bogatopłytkowego składają się z kilku elementów. W przypadku tak tworzonego zabiegu ważne jest, aby każdy z nich sprowadzony był z wiarygodnego źródła. Dobrym przykładem hurtowni, zapewniającej tak skrojony zestaw do osocza jest https://cosmed24.pl/produkt/zestaw-do-osocza-bogatoplytkowego/.

 

W profesjonalnie przygotowanych zestawach znajdziemy zatem:

  • ·    wyspecjalizowane probówki
  • ·    igły motylkowe z tzw. wężykiem
  • ·    igły tradycyjne o różnych szerokościach
  • ·    strzykawki

Wirówki do osocza – jakie wybrać?

Ważne jest też, aby przed wprowadzeniem zabiegu do swojej oferty, zakupić dobrej jakości wirówki do osocza. Odpowiednia wirówka powinna posiadać optymalny kąt i prędkość wirowania. To tam wędrują próbki z krwią, dlatego ostrożnie decydujmy się na ten zakup. Ze względu na najlepszy kąt, a co za tym idzie, największą efektywność wirowania, zaleca się zakup wirówek umożliwiających układanie fiolek z krwią w sposób horyzontalny. Najoptymalniejszą prędkością wirowania jest ok 2,5 tysiąca, dlatego uwzględniajmy urządzenia potrafiące osiągać taką, minimalną prędkość. Czas wirowania jest ustawiany własnoręcznie, w zależności od rodzaju wybranej wirówki. Średni czas oscyluje w granicach 15 minut, w zależnośc od ilości obrotów i mocy wybranej maszyny.

Czytany 358 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.