Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 25 wrzesień 2018 13:27

Zestawy do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Profesjonalny i skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej to składowa wielu elementów, które muszą ze sobą całkowicie współgrać. To wypadkowa doświadczenia, umiejętności, cierpliwości, podejścia do klienta i maksymalnie profesjonalnego sprzętu.

Dobrym przykładem, obrazującym jak istotne jest skompletowanie narzędzi są zabiegi z zakresu osocza bogatopłytkowego. W przypadku wyboru niezbędnych elementów zestawu przychodzą do nas profesjonalne hurtownie, oferujące gotowe już zestawy, minimalizujące tym samym ryzyko ominięcia jakiegoś istotnego elementu.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

By uzmysłowić sobie czym jest osocze bogatopłytkowe zacznijmy od krótkiej charakterystyki naszej krwi. Składa się ona z płynnego osocza, leukocytów, trombocytów i erytrocytów. By rozdzielić te składowe należy je dokładnie odwirować. Pod mianem „bogatipłytkowości” mamy na myśli połączenie osocza z leukocytami i płytkami krwi. To one wstrzykiwane są w skórę pacjenta, tak aby uzyskać naturalny efekt liftingu. Tak odwirowana krew ma dużo większe stężenie płytek, dzięki czemu wystarczy już jej niewielka ilość, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty po zabiegu. Krótko mówiąc – nasza krew może pomóc w zatrzymaniu czasu.

Zestaw do osocza bogatopłytkowego – co zawiera?

Zestawy do osocza bogatopłytkowego składają się z kilku elementów. W przypadku tak tworzonego zabiegu ważne jest, aby każdy z nich sprowadzony był z wiarygodnego źródła. Dobrym przykładem hurtowni, zapewniającej tak skrojony zestaw do osocza jest https://cosmed24.pl/produkt/zestaw-do-osocza-bogatoplytkowego/.

 

W profesjonalnie przygotowanych zestawach znajdziemy zatem:

 • ·    wyspecjalizowane probówki
 • ·    igły motylkowe z tzw. wężykiem
 • ·    igły tradycyjne o różnych szerokościach
 • ·    strzykawki

Wirówki do osocza – jakie wybrać?

Ważne jest też, aby przed wprowadzeniem zabiegu do swojej oferty, zakupić dobrej jakości wirówki do osocza. Odpowiednia wirówka powinna posiadać optymalny kąt i prędkość wirowania. To tam wędrują próbki z krwią, dlatego ostrożnie decydujmy się na ten zakup. Ze względu na najlepszy kąt, a co za tym idzie, największą efektywność wirowania, zaleca się zakup wirówek umożliwiających układanie fiolek z krwią w sposób horyzontalny. Najoptymalniejszą prędkością wirowania jest ok 2,5 tysiąca, dlatego uwzględniajmy urządzenia potrafiące osiągać taką, minimalną prędkość. Czas wirowania jest ustawiany własnoręcznie, w zależności od rodzaju wybranej wirówki. Średni czas oscyluje w granicach 15 minut, w zależnośc od ilości obrotów i mocy wybranej maszyny.

Czytany 208 razy

Artykuły powiązane

 • Wampirzy lifting - najpopularniejszy zabieg z osoczem bogatopłytkowym Wampirzy lifting - najpopularniejszy zabieg z osoczem bogatopłytkowym

  Wampirzy lifting to bardzo tajemnicza nazwa zabiegu oferowanego przez kliniki medycyny estetycznej, który pokochały kobiety na całym świecie. Nazwa może początkowo odstraszać, jednak w istocie jest to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący tkanki. Dlaczego kojarzony jest z wampirami i jaki to ma wpływ na efekty terapii? O to i o inne zagadnienia związane z wampirzym liftingiem zapytaliśmy ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki.

 • Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania

  Decydując się na zabieg przedłużania rzęs oczekujemy zjawiskowego efektu pięknego spojrzenia, ale również trwałości i wysokiej jakości zabiegu. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję warto poznać rodzaje materiałów używanych do produkcji sztucznych rzęs, rodzaj skrętu i metody aplikacja - dzięki temu możliwe będzie świadome dopasowanie rzęs do swoich potrzeb i typu urody.

 • Nauka wizażu od podstaw - od czego zacząć? Nauka wizażu od podstaw - od czego zacząć?

  Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej przygody z makijażem i szukasz sposobu na poznanie podstaw, czy wiesz już co nieco, ale chcesz rozwijać swoje umiejętności - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wiedząc o tym, jak ciężka może być samodzielna nauka wizażu przygotowaliśmy wskazówki co do tego, jak i gdzie zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, które będziesz mogła wykorzystać na sobie, swoich bliskich, a w przyszłości, kto wie, może nawet profesjonalnie na klientkach.

 • Kim jest #kobietafloslek? Kim jest #kobietafloslek?

  W tym roku Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK obchodzi jubileusz 25-lecia. Z tej okazji zrodziła się idea, by bliżej poznać Panie, dla których firma tworzy kosmetyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, zaplanowanej na cały rok. Zostań #kobietąfloslek i wygraj wspaniałe, kobiece nagrody!

 • Jak przygotować skórę na wiosnę? Jak przygotować skórę na wiosnę?

  Wyczekiwana z utęsknieniem wiosna, to najlepszy moment na zadbanie o urodę. Zabiegi w salonie i domowa pielęgnacja skóry poprawią Twój wygląd, samopoczucie i sprawią, że uzyskasz świeżą i promienną cerę.